Kingdom Under Fire: Circle of Doom Recenze Kingdom Under Fire: Circle of Doom

Kingdom Under Fire: Circle of Doom

Jan Bors

Jan Bors

18. 4. 2008 22:00 6
Reklama
Reklama

Něco o příšerném příběhu: čekejte samozřejmě klišé, na tom ještě snad není nic špatného. Zlo chce ovládnout svět, vy ho máte osvobodit. Pořád by na tom nebylo zřejmě nic špatného, jenže pak přijdou na řadu rozhovory a ty celý dojem z příběhu naprosto zničí, a to nejen kvůli hroznému dabingu, ale také rádoby španělským názvům různých lokací. Naštěstí rozhovory nemusíte absolvovat, ale pokud se odvážíte, přijdete na to, že se tady někdo snažil o špatný vtip. Úsměv na rtech vyvolávají hlavně snové světy, kam se můžete dostat u checkpointů a žádat zde o naučení nových dovedností.

Sek, bum a prásk!

Náplní celé hry je samozřejmě rubání, kouzlení, házení hvězdic,... jednoduše zabíjení nabíhajících potvor a několika bossů, nikoliv příběh. Pokud se na to podíváme trochu z povzdálí, vykrystalizuje 5 odlišných charakterů, ztělesňujících stejný počet dovednostních tříd, mezi nimiž je jak striktní bojovník, mág nebo lučištník, tak samozřejmě dva charaktery kombinující tyto vlastnosti.

Nečekejme ovšem žádné zázraky. Pro bojovné charaktery je připraven sortiment dovedností ve znaku různých druhů útoků, přivolávání si pomocníků nebo třeba léčení. Kouzelníci pak dostávají do vínku přehršle kouzel.

Soubojový systém je řešen trochu nešťastně, jelikož počítá s indikátorem únavy, čili nemůžete neustále bojovat a v tom horším případě i několik sekund poté, co jste trefeni nepříjemným kouzlem. Každopádně to lze po pár nabitých zkušenostech překonat.

RPG systém

Jako správná vysekávaná se ani KUF neobejde bez levelovaní vašeho charakteru a to primárně pomocí zabíjení potvor. Klasika. Získanými zkušenostními body vylepšujete životy, výdrž nebo štěstí. Jeho přítomnost ve hře po znáte například při zabíjení bossů, kdy s větší hladinou této vlastnosti máte větší šanci na získání lepšího předmětu. Postup na další úroveň poté ještě dovoluje využívat lepší zbraně. Jenže zde zázraky končí.

Design grrrrr...

Kdyby autoři udělali rovnou cestu a kolem ní naskládali kulisy, možná by byla KUF o fous zajímavější. Minimálně by si ušetřili práci. Tak jako tak totiž strávíte své putování za záchranou světa v tunelu plného zákrutů s minimálním množstvím odboček. Je pravda, že si na to po pár levelech zvyknete, ale ze začátku budete jen kroutit hlavou. Prostě to nemůžete vzít přes ten krásný palouček našikmo k prvním ještěrákům,  a to mě štve. Přitom otevřenější koncept by hře slušel mnohem víc. Procházení lesy, jeskyněmi nebo ruinami chrámů a měst by bylo působivější.

Audiovizualisimo

Pokud mám říct jeden jednoznačný klad KUFu, bude to bezesporu grafika. Nejásejte ovšem předčasně, ani tady se nejedná o žádný zázrak a horší textury a špatný dohled do dálky jednoduše maskuje přehršle bloom efektu, dodávající hře mírně pohádkový nádech.

Jistě, najdou se lokace, které se vám budou opravdu líbit, jenže na ty ostatní už zřejmě nezbylo místo. Opravdovou zásluhu si tak zaslouží řadové potvory, umírající pod vaším mečem jako na běžícím pásu. Zajímavé je, že čím větší potvora proti mě stála, tím mi přišla méně zajímavá, což paradoxně nejhůře odskákali bossové.

Vcelku obstojně dopadly speciální efekty, bohužel na jejich větší implementaci doplácí i tato složka hry. Je to docela škoda, vždyť do jaké jiné hry, než do rubačky, by se přehršel i lehce kýčovitých efektů hodil?

Zvuková stránka hry je vcelku zvláštní. Směsice metalu v různých podobách říznutá pohádkovou směsicí zvuků dokáže být občas působivá. Jenže to by měla být podávána ve vhodný okamžik. Nic takového se však neděje. 

Finito

Kingdom Under Fire rozhodně nikoho nenadchne. Sice se může tvářit roztomile, ale to je tak vše. Chybí tu pořádný příběh i napětí. Jednoduše chodíte po vytyčených stezkách a mačkáte tlačítka. Na X360 prostě existuje mnohem více kvalitnějších alternativ, v čele s výborným Marvel Ultimate Alliance. KUF tak doporučím jenom pro beznadějným lovcům achievementů a hráčům vlastnící Gold účet na Xbox Live!.

Kingdom Under Fire: Circle of Doom
Windows icon PC
Xbox icon Xbox 360

Verdikt

Jednoduše řečeno, právě jsme zrecenzovali absolutně průměrnou hru. Nemá extra výrazné zápory a prakticky postrádá klady. Pro ty co se už u Xboxu nuděj, se jedná o jasnou volbu, všichni ostatní sáhněte jinam.

Co se nám líbí a nelíbí?

Když nic jiného, tak se alespoň na chvíli odreagujete, zabijete pár potvor a v klidu hru vypnete.
Bez jakéhokoliv zajímavého nápadu, tunelově uzavřené levely, nudný soubojový systém.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz