Hrej.cz Kingdom Come: Deliverance - Band of Bastards Recenze

Kingdom Come: Deliverance - Band of Bastards

adam-zamecnik
Adam Zámečník
12. 2. 2019 14:32 1 Sdílej:
Reklama
Reklama

Poté, co přestavěl Přibyslavice a pomohl panu Ptáčkovi s výběrem partnerky, se Jindra ve třetím DLC Band of Bastards vrací k boji, tedy základnímu prvku hratelnosti Kingdom Come. Stává se členem skupiny žoldnéřů, se kterou musí vyčistit Posázaví od nájezdníků. Band of Bastards sice dobře využívá předností hry a přidává do ní celou řadu barvitých postav, ale stejně jako i předchozí rozšíření doplácí na fakt, že je žalostně krátké.

KUNO Z RYCHVALDU

Band of Bastards je v rámci příběhu Kingdom Come přirozeným přídavkem do hry, který jednou questovou linií prohlubuje dojem z válkou sužovaného Posázaví. Kvůli neustálým nájezdům nepřátelských vojsk pan Racek Kobyla najal skupinu žoldnéřů v čele s Kunem z Rychvaldu, starým známým, jenž Kobylovi dluží život. Kobyla Jindrovi přikáže, aby této skupině pomohl s vymýcením nájezdníků z jeho léna.

Přestože se obsah Band of Bastards odemyká zhruba v polovině hry, Kunovy výpravy vyžadují zkušenější postavu.

Band of Bastards je především o boji a několika střetech se žoldnéři. Jako přídavek se nebojí nastavit laťku obtížnosti vysoko. Hned v počáteční zkoušce Jindrových schopností je hráč nucen k boji s jedním ze žoldáků Kunovy skupiny, který je v případě nedostatečné přípravy velmi rozvleklý. Přestože se obsah Band of Bastards odemyká zhruba v polovině hry, Kunovy výpravy vyžadují zkušenější postavu. V misích se totiž vývojáři z Warhorse Studios nebojí hráče zahltit silnějšími a dobře vybavenými protivníky, kteří rozhodně nepřipomínají obyčejné lapky. V případě, že se ale hráč dostane k tomuto DLC s plně rozvinutou postavou, vybavenou tou nejlepší zbrojí, se ani zde pravděpodobně nesetká s větší výzvou.

PARCHANTI

Příjemným překvapením je nepochybně plynulý předěl mezi hlavním příběhem Kingdom Come a dějem Band of Bastards. O pustošení Posázaví bylo sice mnoho řečeno už v Kingdom Come, Band of Bastards však dává hráči možnost nahlédnout do obranných výprav a zároveň poukazuje na roli žoldnéřů v místním konfliktu. Kromě Kunovy party se do Posázaví dostala i druhá skupina žoldnéřů pod vedením šlechtice Hagena Zoula, starého rivala Racka Kobyly. Přestože se nejedná o moc dlouhý přídavek, umně přidává drobné detaily do rozlehlého celku Kingdom Come.

Přesto, že se každá z postav drží určitých archetypů, ať už se jedná o mlčenlivého Němce nebo samotného Kuna a jeho neurčitou minulost, jako celek dotvářejí celistvý dojem osobité skupiny žoldáků, kterým záleží zejména na sobě a na svých kumpánech. Jindy přitroublý Jindra má zároveň možnost se v dialozích více projevit, a velmi rychle se z něj stává plnohodnotný člen skupiny. K tomuto se váže i vedlejší quest tohoto DLC, kde se může zapojit do picí hry Parchantů, takzvaného Bakchova prstenu. Prsten koluje po táboře a držiteli jsou placeny rundy. Proto nepřekvapí, když po tomto předmětu zatouží většina sebranky, jež je také ochotna vyplatit Jindru za jeho zcizení od stávajícího vlastníka. Do jednotlivých výprav je zároveň zakomponovaná řada animací a dialogů, kde vyniká soudržnost této tlupy. Tu zdůrazňuje i krátký popěvek, kterým si Parchanti krátí jednu z cest, zatímco se kamera drží záběrů na měsíc a celou skupinu.

Podobně jako v hlavním příběhu i v Band of Bastards je možnost několika voleb. Vzhledem k názvu Kunovy skupiny je Jindra občas nucen k jejich usměrnění, v případě, že se tak sám rozhodne. Tyto drobné volby se sice nijak nepodepíší na samotném závěru přídavku, přesto dále doplňují celistvost příběhu.

PŘÍŠTĚ PROSÍM DELŠÍ

Vzhledem k technickým neduhům původního titulu je nutné zmínit i zpracování Band of Bastards. Téměr rok od svého vydání je Kingdom Come: Deliverance výrazně upravenější hrou, kde dojem ze zážitku nekazí žádné výraznější chyby.

Hra sice hráči představí několik nových a docela zábavných postav, jejich působení v ději však skončí stejně rychle, jako začalo.

Dobrý dojem z  přídavku narušuje jeho délka, která se pro většinu hráčů bude držet jen okolo 2 či 3 hodin. Jako drobné DLC za €8 s několika většími boji a hezkou zbrojí jako odměnou je Band of Bastards ucházejícím přídavkem, jež potěší hráče toužící po dalších bojích. Jako DLC s náznakem dodatečného příběhu se však po jeho dohrání nelze vyhnout lehkému pocitu zklamání. Jak v případě osudu Kunových Parchantů, tak i rozzuzlení větší zápletky s Hagenem Zoulem, je Band of Bastards totiž příliš krátké. Hra sice hráči představí několik nových a docela zábavných postav, jejich působení v ději však skončí stejně rychle, jako začalo. O to menší dopad mají jednotlivé volby, které byla postava Jindry nucena udělat v rámci děje.

Jako drobné DLC nelze od Band of Bastards samozřejmě čekat nic dlouhé a velkolepého, přesto se nelze vyhnout pocitu, že si hráč měl z konce odnést něco víc než jen nové blyštivé brnění a pár set grošů od Racka Kobyly.

Kingdom Come: Deliverance - Band of Bastards
Windows icon PC

Verdikt

Rozšíření představuje řadu zajímavých postav, ale krátký příběh jim nedává dost prostoru k rozvoji

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz