kinect-star-wars
Kinect Star Wars Recenze Kinect Star Wars

Kinect Star Wars

Jaromír Möwald

Jaromír Möwald

27. 5. 2012 22:00
Reklama

Stačilo jedno jediné video s tancujícími Stormtroopery, aby celý herní svět věděl, že Kinect Star Wars nebude úplně seriózní záležitost. Přesto bychom nad touto hrou nemuseli hned lámat hůl. Ústřední kampaň působí poměrně velkoryse – máte zde možnost si spolu se svým padawanem projít nikdy předtím neviděné události, časově spadající do období druhé a třetí epizody nové trilogie. Zpočátku se pouze učíte využívat svých základních schopností, s postupujícím časem však narůstá i počet úkonů, které během nějakých šesti hodin vyzkoušíte. U toho se musíte pořád hýbat a je velmi nepravděpodobné, že se vám povede příběh dokončit bez zaváhání. To je pozitivní.

SLABÝ MIX

Naproti tomu ale pokulhává škála činností, kterými se během té doby budete nuceni prokousat. Dělí se pouze do čtyř kategorií – klasické souboje, ovládání vozidel, tancování a závěrečné duely se světelnými meči. I s tím se dá při jisté míře kreativity vystačit, bohužel, zde jste nuceni klidně i hodinu máchat a skákat před obrazovkou, jen abyste se na chvilku proletěli, popřípadě porazili Sitha v souboji jeden na jednoho. Nuda se dostaví poměrně rychle, a to jak v singleplayeru, tak v kooperaci. Škoda že i přes máchání mečem a používání Síly si nikdy neřeknete: „Jsem rytíř Jedi.“

MALÉ STŘÍPKY

Výsledný dojem o mnoho vylepšují samostatně spustitelné minihry. Jde především o závody, a hlavně tancování. Tahle minihra kopíruje Dance Central a inovace se zde skrývá v textech jednotlivých písní. Kapela Jamiroquai tak zpívá namísto Canned Heat jejich poslední hitovku Kashyyyk a podobně. Vidět pak tancovat nejen stormtroopery, ale třeba Hana Sola či princeznu Leiu do rytmu těchto šlágrů je prostě zábavné. Bohužel, dvě chytlavé minihry a nevýrazný zbytek obsahu za investici nestojí, pakliže tedy nejste hardcore milovníky Hvězdných válek. Stejně zábavy si totiž lze užít s Kinect demoverzemi. Zdarma!

Článek původně vyšel v LEVELu 217

Kinect Star Wars
Xbox Xbox 360

Verdikt

Problém Kinect Star Wars tkví už v tom, že se někdo snažil naroubovat Hvězdné války na pohybové ovládání. Jiný výsledek se snad ani čekat nedal.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz