The Elder Scrolls IV: Oblivion Článek TES IV: Oblivion - meganávod 3. část

TES IV: Oblivion - meganávod 3. část

storm2

storm2

25. 7. 2006 22:26
Reklama

THIEVES GUILD

Jak se stát členem: možnosti jsou dvě. Buďto spáchejte libovolný zločin, nechte se zavřít a pak počkejte až vás v Imperial City osloví členka cechu s pozvánkou na setkání, nebo si přečtěte plakát o Gray Foxovi, pokecejte s libovolným žebrákem, a pokud vás má rád aspoň na 70%, zeptá se vás, proč se na Foxe ptáte. Odpovíte-li že pro něj chcete pracovat, poradí vám, abyste o půlnoci přišli do Garden of Dareloth ve čtvrti Waterfront. Je to tam kde si můžete koupit domek. Bude tam stát muž s pochodní, Armand Christophe, a je to váš první kontakt. Najdete ho zde každou noc od půlnoci.
Co dělat při průšvihu: narozdíl od ostatních cechů tady stačí zaplatit pokutu. 200 septimů za krádež, 500 za útok na kolegu a 1000 za vraždu.
Výhody cechu: někteří členové, k nimž se během kariéry propracujete, od vás budou kupovat kradené zboží. Je-li na vás vypsaná odměna, Armand Christophe a Skrivva to za vás vyřeší, ale musíte jim zaplatit poloviční hodnotu odměny. Členové cechu prodávají paklíče.

May The Best Thief Win (Armand)

Abyste se stali členy, musíte složit přijímací zkoušku. Kromě vás jsou tu další dva uchazeči, Amusei a Methrendel, a Armand se rozhodl uspořádat mezi vámi soutěž. Musíte mu donést deník Amantia Alecta. Sotva opustíte dialogové okno, ostatní dva účastníci se rozběhnou pryč, vy však nikam nespěchejte a v klidu si promluvte s opodál ležícím žebrákem. Úplatkem z něj dostaňte informaci, kde Amantius bydlí, načež se tam přesuňte, nejlépe fast-travelem, najděte jeho dům, vloupejte se dovnitř a ukradněte deník. Pokud byste to nestihli a Methrendel vám ho vyfoukla, máte ještě šanci ho ukrást z jejího domu. Ten se nachází v chudinské části Waterfront, tedy přímo tam, kde jste měli schůzku s Armandem, a od šesti večer je prázdný. Deník musíte ukrást ještě tentýž den, jinak ho Methrendel v noci odevzdá.
Pokud byste ani tohle nestihli, tak se na celý Oblivion radši vykašlete... nebo zkuste ještě třetí šanci, ukrást jeden meč z prodejny Fighting Chance v Market District, ovšem stále za asistence Methrendel.

Indipendent Thievery (Armand)

Jakožto zloděj musíte celkem pochopitelně krást a získané věci náležitě zpeněžit. Jediní, kdo od vás kradené zboží koupí, jsou cechovní překupníci, takzvaní Fences. Prvním z nich je Ongar a najdete ho v Brumě, kde tráví dny doma v posteli a noci v hospodě u Olava. Před každým novým questem musíte prodat zboží v určité hodnotě, jinak se s vámi zaměstnavatel nebude bavit, a Indipendent thievery skončí teprve tehdy, když se stanete gildmasterem.

Untaxing The Poor (Armand)

Kapitán stráží Hieronymus Lex porušil letité nepsané pravidlo, že od chudých se nevybírají daně, a Gray Fox se rozhodl mu dát za vyučenou. Svěřil vám proto úkol, abyste vybrané peníze ukradli i se záznamem od výběrčího. Zeptejte se žebráka (podplatit) kudy kam, přesuňte se do Temple District a najděte South Watchtower, kde má Lex kancelář. Hemží se to tu vojáky, takže je dobré použít nějaké ty serepetičky na neviditelnost a dobře si vše načasovat. Dostaňte se po žebříku do třetího patra, odemkněte stůl, seberte peníze i výpis o platbách a hlaste se u Armanda.

The Elven Maiden (Armand)

Armand vám poručí ukrást bystu hraběnky z Cheydinhalu, která se nachází v hrobce pod kostelem Chapel of Arkay. Zajeďte tam, vlezte do podzemí, vyčkejte až hlídkující stráž půjde do chodby vpravo, rychle se vpližte do té nalevo a seberte bystu. Nesahejte na nic jiného, ať nepřivoláte ducha, a zmizte odsud.
Po návratu do Imperial City zjistíte, že Lex se naštval a uspořádal hon na zloděje, proto je Waterfront příliš horká oblast a Armand se v noci neobjeví. Zeptejte se ostatních zlodějů jestli nevědí něco bližšího a dozvíte se, že vás hledá Methrendel. Posečkejte maličko, zmíněná osoba vás osloví, vysvětlí co se stalo a navrhne řešení. Problém je v tom, že v cechu je nastrčená krysa, a ta krysa se jmenuje Myvrynra. Methrendel navrhne, abyste se vloupali do jejího domu (jedna z chatrčí ve Waterfront), nastrčili tam odcizenou bystu a naprášili Lexovi, že zlodějkou je Myvrynra. Najděte příslušný dům, počkejte na vhodnou chvíli, vypáčte zámek, strčte předmět doličný do příslušné skříně a řekněte Lexovi, aby se tam šel podívat (musí vás mít rád aspoň na 70%, jinak nepůjde). Uvnitř budete svědky zatčení špiónky, situace se uklidní a Armand se v noci objeví na obvyklém místě.

Armand už pro vás nemá žádnou práci, dalším kontaktem bude khajiitka Skrivva, která bydlí v Bravilu.

Ahdarji’s Heirloom (Skrivva)

V Leyawiinu žije vdova, které někdo ukradl rodinný prsten, památku po zesnulém manželovi, a chce ho zpět. V tomto questu vám hodně pomohou žebráci, od nichž se nejdřív dozvíte, kde přesně Ahdarji bydlí, po pokecu s ní vám pak žebrák (nebo podplacená stráž) vyklopí, že prsten ukradl Amusei, jehož znáte z prvního questu, a že momentálně hnije ve vězení za vydírání hraběnky. Zajděte tedy do vězení, kde buďto podplaťte strážného nebo mu ukradněte klíč, a pokecejte s Amusejem. Ten vám výměnou za šperhák vyklopí, že původní majitelka prstenu je hraběnka, on jí ho ukradl a chtěl ho prodat Ahdarjinému manželovi, ten to však odmítl, protože zboží bylo příliš horké. Rozhodl se tedy hraběnku vydírat a proto skončil v díře. Na vás tedy je, abyste se vloupali do hraběnčiny ložnice.
Jděte si zase pokecat se žebrákem, zvyšte si oblíbenost na maximum a dozvíte se, že v hradě je kontaktní osoba, se kterou po osmé večer můžete prokonzultovat situaci. Navštivte jí v jídelně, opět si zvyšte oblíbenost a rázem budete chytřejší o hraběnčin harmonogram a o veledůležitou informaci, že do její ložnice vede tajná chodba přes soukromou mučírnu. Najděte hradní sklad (jsou to dveře napravo od trůnu), dole v jednom otevřeném sudu najděte páku a otevřete si cestu, která vede až k prstenu. Jakmile ho budete mít, vraťte se za Ahdarji, pak za Skrivvou a máte to.

Misdirection (Skrivva)

Hieronymus Lex si nechce dát říct a pořád prudí ve Waterfront. Tentokrát si vypůjčil stráže z celého města a pořádá masivní blokádu. Poptejte se žebráků, abyste zjistili kde se skrývá Methrendel (Amnis’s House – Talos Plaza) a od ní pak dostanete další instrukce. Plán je takový, že pět zlodějů současně provede pět velkých čórek po celém městě, čímž Lexe donutí ukončit akci ve Waterfront a vrátit se k normální práci. Na vás je krádež magického fofrklacku Hrormir’s Staff, patřícího samotnému arcimágovi. Není to nic těžkého, prostě jděte do Arcane University a v noci, kdy tam nikdo není, se dostaňte do arcimágova pokoje, seberte hůl a jako bonus nechte v jedné ze skříněk vzkaz od Gray Foxe. Až to uděláte, vraťte se za Methrendel, která vás pošle na výzvědy. Najděte Lexe, dostaňte se dost blízko abyste slyšeli co povídá, samozřejmě aniž by o vás věděl, a čekejte. Po chvíli se zjeví Dremora, předá mu vzkaz a zase zmizí. Lex si dopis přečte, zahodí ho a odejde, což je chvíle pro vás. Ze zmačkaného papíru zjistíte, že mu univerzita pohrozila a že to zabralo, protože blokáda Waterfrontu je u konce. Řekněte to Methrendel a ta vám zadá poslední úkol – vrátit hůl. Jelikož je teď univerzita dobře střežená, musíte to udělat jinak: najděte Ontus Vanin’s house, hůl vložte do magické truhly uvnitř, pak zajděte naposled pokecat s Methrendel a hurá za Skrivvou.

Lost Histories (Skrivva)

Jeden kolega, Theranis, dostal za úkol ukrást knihu The Lost Histories of Tamriel ze Skingradského hradu, jenže o sobě už dlouho nedal vědět. Zajeďte do Skingradu a od prvního žebráka se dozvíte, že Theranise zatkli, když se ožral v hospodě a vykřikoval o své krádeži na celý lokál. Musíte se tedy dostat do vězení, abyste se dozvěděli víc. Dojděte do hradu, najděte orka jménem Shum gro-Yarug (měl by stát na nádvoří) a nechte se zaměstnat jako krmič vězňů. S miskou žrádla se bez problému dostanete okolo strážného a budete moct pokecat s prvním vězněm, kterého potkáte. Dozvíte se, že Theranise odvlekla jakási Pale Lady a že už se nevrátil. Všimněte si krvavých stop vedoucích na konec chodby, kde najednou končí. Je zde tajný mechanismus, svíčka s nápisem „strange candle“, která otevře tajnou chodbu. O kus dál si tento trik zopakujte a dostanete se do uzavřené kobky, kde na vás zaútočí zmíněna Pale Lady, což je prachobyčejná upírka. Zabijte ji a prohledejte místnost. Na zemi najdete mrtvého Theranise a v kleci starého známého Amuseje, který vám řekne víc, ale jedině když ho dostanete ven (zdá se, že už to bere jako sport). Přes vězení to nezkoušejte, stráž je těžké obejít, mnohem lepší je projít přes soukromé prostory hradu, jimiž se bez problémů vyplížíte ven. Amuseje musíte dostat přes most a dolů z kopce, aby vám řekl kde je knížka schovaná. Pak už jen stačí si jí vyzvednout a hlásit se u Skrivvy.

Taking Care of Lex (Skrivva)

Nastal čas nadobro se Lexe zbavit, a právě se k tomu naskytla skvělá příležitost. Skrivva vám vysvětlí, že hraběnka z Anvilu hledá nového kapitána stráží a má několik kandidátů včetně Lexe. Vaším úkolem je zajistit, aby si vybrala právě jeho. Odcestujte do Anvilu, vyslechněte žebráka a dozvíte se, že cech má v hradě spojence, respektive člena. Je jím kovář Orimm a ukáže vám tajnou chodbu, vedoucí do soukromých prostor. Najděte pokoj hraběnčiny komorné (je to hned za rohem když vylezete z tajné chodby), ukradněte jí ze stolu dopis a dostaňte se z hradu ven. Teď je potřeba dopis zfalšovat, s čímž vám pomůže chlápek zvaný The Stranger, sídlící v opuštěném domě vedle Mages Guild. Bude vás to sice stát 500 septimů a 24 hodin času, práci však odvede skvěle. S falešným dopisem se vydejte do vězeňského districtu v Imperial City, pomocí kompasu a hromady paklíčů pronikněte do kanceláře kapitána císařské gardy a použijte pečeť, nacházející se přímo na stole. Hotový dopis předložte Anvilské hraběnce, která vás následně pověří předáním rozkazu o přeložení, takže zase zpátky do Imperial City, najít Lexe, předat mu vzkaz, a je hotovo. Teď už jen shrábnout odměnu u Skrivvy a máte to.

Skrivva už pro vás žádnou práci nemá, měl by vás však kontaktovat samotný Gray Fox. Vyčkejte maličko a Methrendel vám předá vzkaz, že se s ním máte sejít v Brumě, v Helvius Celiu’s house.

Turn a Blind Eye (Gray Fox)

Slušně pozdravte velmistra Cechu Zlodějů a naberte od něj první úkol – ukrást Savilla’s Stone. Jedná se o magický krystal, schovaný v chrámu vysoko v horách, kam chodí na odpočinek mniši co oslepli celoživotním čtením Elder Scrolls. Dostavte se do kláštera, najděte nějakého mnicha, zvyšte si oblíbenost na maximum a dozvíte se, že kámen je schovaný hluboko v podzemí, kam mají přístup jen slepí mniši, kteří ho hlídají. Jestliže vás dotyčný bude mít rád aspoň na 80%, odemkne katakomby, a pak už to bude jen na vás. Máte udělenou výjimku na zabíjení, protože mnichů je hodně a Gray Fox ten šutr prostě potřebuje, ale dá se to naprosto v pohodě udělat i bez násilí, stačí se plížit aby vás neslyšeli a vyhýbat se pastem. O pár pater níž už po vás půjdou nemrtví, takže se boji nevyhnete, a jakmile se přiblížíte k Savilla’s Stone, aktivuje se bezpečnostní mechanismus a začne pouštět ledové kouzlo. Zachovejte klid a buď pomocí plížení nebo telekineze se kamene zmocněte, aniž by vám hrozilo nějaké větší nebezpečí. Jakmile ho budete mít, odejděte nouzovým východem opodál a hlaste se u Lišáka.

Arrow of Extrication (Gray Fox)

Tentokrát vás bude kontaktovat Amusei, kterému se konečně povedlo dostat se do gildy. Fox na vás čeká v Chorrolu, v Malintur Ancrus’s house, a sdělí vám, že potřebuje unikátní šíp, jehož současným majitelem je Bravilský dvorní kouzelník Fathis Aren. Od žebráků a stráží se dozvíte, že Fathis sídlí ve věži jižně od města, která je zamčená a nedá se nijak otevřít. Dozvíte se také, že čaroděj používá tajnou chodbu spojující věž s jeho komnatami, a to je cesta, kterou využijete i vy. Způsoby jak se do ní dostat jsou dva. Těžko říct, který je složitější. Buďto si zaplavete ve vodách východně od města, kde je jeskyně ústící ve zmíněné chodbě, nebo se vetřete do hradu, najdete Fathisovu komnatu, a tajnou chodbu si prostě otevřete kamenným sloupkem u výklenku naproti dveřím. Jakmile budete uvnitř, můžete beztrestně vraždit, není to však zapotřebí. Propližte se kolem hlídkující dremory, otevřete mříž přímo před vámi, projděte zatopenou jeskyní, ignorujte dveře nalevo, hupsněte do vody, dávejte pozor na obřího slaughterfishe a aniž byste doplavali až na dno, kde je popisovaná jeskyně ústící do moře, najděte další tajnou cestičku. Odtud už se bez problému dostanete až do věže, kde Fathise střeží hromada daeder, ale stačí se kolem nich prosmýknout, dojít do laboratoře, vykrást tu správnou truhlu a zdrhnout.

Boots of Springheel Jak (Gray Fox)

Fox čeká v Gandrhel’s house v Cheydinhalu a chce po vás, abyste získali speciální boty, jejichž majitel byl pohřben obutý... Jediný žijící příbuzný je jakýsi Jakben, o němž se od žebráků dozvíte, že žije v Imperial City Talos Plaza district. Navštivte ho, vloupejte se do druhého patra a uvidíte, jak je před vámi podělaný strachy. Když se zeptáte na ožehavé botní téma, předá vám klíč od hrobky, kam se dostanete přes sklep, a sdělí, že jeho předek je pohřbený právě tam. Sejděte tedy dolů a připravte se na pořádnou bitku. Nejprve na vás zaútočí smečka nemrtvých a upírů, pak zjistíte že boty tam nejsou, načež najdete Jakův deník, po jehož přečtení je všechno jasné – Jak a Jakben jsou tatáž osoba, respektive tentýž upír, boty mají na sobě a právě na vás útočí...

The Ultimate Heist (Gray Fox)

Poslední veliký úkol je tu! Amusei vám sdělí místo srazu s Gray Foxem – Othrel’s house v Elven Garden District, a vy se budete moct jen podivovat nad šéfovým velkolepým plánem, jak ukrást jeden ze svitků Elder Scrolls přímo z imperiálního paláce! Jelikož jde o velice dlouhý a složitý úkol, sepsal vám instrukce do jednoho svazku a strčil do inventáře. My na to půjdeme postupně. Poznámka na závěr: pro tento quest neplatí zákaz zabíjení, ale kromě tuny nemrtvých, s nimiž to po dobrém nejde, se to dá bez problémů zvládnout nenásilnou formou.

Glass of Time
Jděte do imperiálního paláce, dejte se doleva, na konci chodby počkejte až bude bezpečno, vypáčte dveře a pronikněte do skladiště. Tady dejte pozor na několik stráží a aktivujte obří přesýpačky na druhé straně místnosti, načež se vraťte na ulici.

Sewers
V City Arboretum najděte mříž od kanálu a sestupte do stok. Postupujte podle kompasu, likvidujte všudypřítomné krysy, kraby a upíry, a po dlouhé cestě dojdete do kulaté místnosti s poklopem vedoucím do další části stok. Odemkněte si klíčem od Foxe a pokračujte až k napůl zazděným dveřím označeným jako strange door. To je vstup na Starou cestu.

The Old Way
Obrovská hrobka plná nemrtvých a dveří. Najděte si cestu skrz (těžko se to popisuje), kompas vám budiž nápomocen, a co nevidět se dostanete do katakomb (ne, že by hrobka plná koster nebyla katakomba...).

The Lost Catacombs
Dlouhá série jeskyní a Ayleidských ruin, na jejímž konci jsou zamčená vrata a po stranách napůl vysunuté schodiště. Nasaďte si „boty ze Springheeldu“, které silně zlepšují Acrobatics, vyskočte na ochoz a aktivací tlačítka otevřete bránu, vedoucí do další sekce.

Hall of Epochs
Jste ve veliké síni se sochou na konci. Právě sem je potřeba střelit Arrow of Extrication, který funguje jako klíč, ale nejdřív si musíte připravit palebnou pozici. Najděte tlačítko, kterým otevřete místnost napravo od vchodu, a tudy pokračujte rovnou za nosem až do další sekce. Po dlouhé cestě najdete za oltářem schované tlačítko – stiskněte ho a vraťte se do síně se sochou. Dvě veliké stěny teď budou pryč a vy budete mít přístup na můstek s nášlapným tlačítkem uprostřed. Stoupněte na něj, socha se otočí a deník vás upozorní, že přišla chvíle pro vystřelení šípu. Zároveň celkem chytře doporučí, abyste si to nejdřív vyzkoušeli nanečisto jiným typem šípu, a samozřejmě si hru uložte. Jakmile se trefíte do správné díry, socha se odsune a objeví se schody vedoucí přímo do paláce.

The Palace
Objevíte se v kasárnách, takže se chovejte slušně a mějte lehkou nohu, ať nevzbudíte vojáky. Vyjděte na chodbu, vypáčte pár zámků a po chvíli se octnete v palácové knihovně. Sejděte po schodech, na nikoho nemluvte, posaďte se na židli a čekejte, až slepý mudrc přinese svitek a naservíruje vám ho přímo pod nos. S kořistí se vraťte na chodbu a pokračujte směrem nahoru, až dojdete do pokoje kancléře Ocata (Chancellor Ocato). V krbu je propadlo, jímž se dostanete zpátky na Starou cestu, před jeho aktivací si však musíte nasadit Jakovy boty, protože to bude dlooooooouhá cesta směrem dolů.

Triumf
Pak už nezbývá než se hlásit u Foxe, který vás náležitě pochválí a zadá vám ještě jednu drobnou prácičku – zanést prstýnek hraběnce z Anvilu. Jakmile tak učiníte, dojde k překvapivému rozuzlení celé záležitosti a vy se stanete novým Gray Foxem.

DARK BROTHERHOOD

Jak se stát členem: musíte odkráglovat nevinného člověka. Nedoporučuji zabíjet náhodné chodce, obchodníky, stráže a podobně, může vám to ztížit pozdější hraní, případně zrušit nějaký quest. Mnohem lepší je k tomuto účelu použít některého z členů sekty Mythic Dawn, o nichž se více dozvíte v rámci příběhové linie, nebo se stát gladiátorem a v aréně zabít protivníka, případně zabořit svjů kyj do uctívačky nějaké daedrické svatyně (po splnění jejího úkolu). Jakmile bude dokonáno, stačí se někde vyspat a přijde za vámi Lucien Lachance, mluvčí cechu a zároveň verbíř nových členů. Vysvětlí vám o co kráčí a předá instrukce, jak se dostat mezi vrahy (viz. následující quest). Jako bonus dostanete rituální dýku. Pokud se vám Lucienův návrh příčí, stačí ho ignorovat a už nikdy o Cechu Vrahů neuslyšíte.
Co dělat při vyhazovu: pakliže zostudíte Matku Noci, zradíte Bratrstvo, okradete nebo zabijete jiného člena, máte padáka. Jediná možnost jak se dostat zpátky je jít spát. Ve spánku vás totiž navštíví silný duch, jehož je potřeba zabít. Pakliže uděláte druhý průšvih, přijde ještě silnější duch, a při třetí botě už máte smůlu.

A Knife in The Dark

Přijímací zkouška
Musíte zabít muže jménem Rufio v hospodě Inn of Ill Omen, nacházející se poblíž Bravilu. Zmíněný chlapík je starý, nemocný, a furt jenom spí, takže ho nebude žádná škoda a ani se nebude bránit. Chcete-li se pobavit skvělým fyzikálním modelem, připližte se ke spícímu Rufiovi, napřáhněte se vší silou ho majzněte. Sneak attack způsobí 6x damage škodu a chudák Rufio odletí přes celou místnost a rozplácne se o zeď :-)).

Dokončení přijímací zkoušky
Po vašem činu se někde (jinde než v Ill Omen) vyspěte a Lucien vás navštíví podruhé. Dostanete od něj adresu základny, zvané Sanctuary, kam je potřeba se dostavit pro dokončení přijetí. Nachází se v Cheydinhalu, konkrétně v opuštěném domě vedle kostela. Vejděte dovnitř, vypáčte zámek, projděte sklepem a u tajemných dveří řekněte heslo, které znáte od Luciena: „Sanguine, my brother“. Uvnitř Sanctuary vás přivítá argonianka Ocheeva¸ seznámí vás s podmínkami společenství, předá bratrský stejnokroj a odkáže vás na Vincenta Valtieriho, jenž vám bude zadávat první úkoly a zároveň vysvětlí, že za splnění questu podle určitých parametrů získáte bonus.

A Watery Grave (Valtieri)

Musíte zabít kapitána pirátské lodi kotvící v Imperial City Waterfront. Přímý vchod do podpalubí je střežen, takže máte dvě možnosti: buďto skočit z pevniny na balkón lodi a pak přímo do kapitánovy kajuty, nebo poslechnout Valtieriho, čili schovat se v bedně na konci doku a počkat, až vás piráti naloží. Pokud jste zvolili druhou možnost, potichu se dostaňte až ke kapitánovi a rychle ho zabte. Zbytek posádky bohužel uslyší hluk a půjde se podívat. takže rychle prohledejte místnost, seberte z mrtvoly klíč a utečte.

Accidents Happen (Valtieri)

Odcestujte do Brumy, najděte Baenlinův dům, vlezte padacími dveřmi do sklepa a nepozorovaně se vkraďte do druhého patra. Vpravo je pokoj sluhy Gromma a za postelí vchod do malého prostoru, kde mezi osmou a jedenáctou večer musíte uvolnit držáky, držící velkou jelení hlavu nad křeslem v obýváku. Jakmile to uděláte, hlava spadne, ehm, na hlavu pána domu a zabije ho tak, že to vypadá jako nehoda. Potichu se vytraťte a vraťte se na základnu. Pokud jste splnili bonus, tzn. zabili Baenlina výše zmíněným způsobem aniž vás někdo viděl, získáte dýku Daggerthorn.

Scheduled for Execution (Valtieri)

Úkolem je zabít vězně čekajícího na amnestii. Jak záhy zjistíte, jedná se o stejného člověka, co vám na začátku hry přál spoustu krásných věcí včetně skřipce. Inu, jak už jsem řekl, kdo se směje naposled... K jeho cele se dostanete stejnou cestou, jakou jste předtím utekli, tentokrát si však zahrajete na Garretta. Abyste totiž získali bonus, nesmíte nikoho zabít. S obětí můžete dobromyslně promluvit, ale taky nemusíte. Zabít ho lze na několik způsobů: lukem skrz mříže, kouzlem, nebo otevřít celu klíčem odcizeným strážnému a chlápka sejmout zblízka. Odměnou jsou speciální váhy, které vám posílí jednu vlastnost, bohužel však uberou dva body osobnosti.

The Assassinated Man (Valtieri)

Francois Motierre dluží hodně peněz, proto se rozhodl zosnovat vlastní smrt. Temné Bratrstvo však životy nedává, nýbrž bere, proto musel Motierre za sebe obětovat někoho jiného. Rozhodl se pro vlastní matku, chlapík jeden statečná...
Odcestujte do Chorrolu, vloupejte do Motierrova domu a promluvte s ním. V rychlosti zopakuje to, co už víte od Valtieriho: až dorazí konkurenční zabiják, píchněte Motierra dýkou se speciálním jedem, čímž vyvoláte stav zdánlivé smrti, a pak okamžitě utečte, aniž byste konkurentovi zkřivili vlásek. Podstatné je, aby viděl Motierrovu smrt. Počkejte za městem do půlnoci, pak navštivte kostel a probuďte ležícího Motierra. Dozvíte se, že jeho příbuzní se na tento čin koukají jako na znesvěcení smrti a budou vám chtít ublížit, takže se cestou ven musíte utkat se třemi zombíky. Jakmile budete venku, doprovoďte klienta do hospody a pak hurá pro odměnu, která je tentokrát víc než štědrá. Valtieri vám dokonce nabídne, že z vás udělá upíra, budete-li si to přát.

The Lonely Wanderer (Ocheeva)

Vražda altmerského feťáka jménem Faelian, žijícího v Imperial City, se musí obejít beze svědků, proto je potřeba si vyhlédnout správné místo. Od soukmenovců oběti se dozvíte, že bydlí se svou přítelkyní v hotelu Tiber Septim v Talos Plaza. Vydejte se tam, získejte od recepční klíč a v jednom z pokojů najděte nešťastnou ženu, která vám prozradí, že její muž bývá věčně na lovu Skoomy a když nějakou najde, zavře se v domě svého kamaráda a tam se pak společně sjíždějí. Najděte tedy Lorkmir’s House, počkejte až tam Faelian dorazí a zabijte ho. Bonus za tento úkol je velice kvalitní – silně očarovaný luk Shadowhunt.

Bad Medicine (Ocheeva)

Tentokrát je na mušce vojevůdce Roderick, momentálně podléhající zhoubné nemoci. Jeho jedinou zbraní je silný lék, což nahrává klientově požadavku, aby to vypadalo jako přirozená smrt. Vyfasujete láhev jedu, který je potřeba zaměnit za medicínu, aniž by vás při tom někdo viděl. Vydejte se do Fort Sutch, nasaďte si všechny plíživé a zneviditelňující předměty co máte, a dejte se do toho. Ocheeva vám vysvětlí, že by někde poblíž měl být tajný a nestřežený vchod, ale dá se to bez problémů zvládnout i přímou cestou. V centrální místnosti vyslechněte rozhovor dvou poddaných o Roderickově stavu a počkejte, až odejdou, načež pokračujte rovně přes most a chodbou dál. Někde nalevo je odbočka do Roderickovy ložnice, kde najdete i skříňku s léky. Vyměňte lahvičky a nenápadně se ztraťte. Jako bonus za tento úkol získáte magickou košili The Deceiver’s Finery.

Whodunnit? (Ocheeva)

Znáte povídku Deset malých černoušků? Jestli ano, tenhle úkol vám jí zaručeně připomene. Pět lidí se nechalo nalákat na hru o zlato, dali se zamknout v jednom Skingradském domě a naivně si myslí, že hledají bednu zvonivých dukátů, ve které se ukrývá i klíč od domu. Jen poslední soutěžící, jímž není nikdo jiný než vy, je obeznámen se všemi fakty: všichni zemřou, žádná bedna není a klíč máte vy. Abyste získali bonus, nesmí na vás padnout podezření. Chcete-li se chcete fakt dobře pobavit, věnujte se dialogům a poštvěte soutěžící proti sobě, aby se vykosili navzájem. Druhá možnost je počíhat si na jednotlivce, když budou o samotě. V tomto případě doporučuji důkladné zneviditelnění a přepadávání ze zálohy, případně ve spánku.

Permanent Retirement (Ocheeva)

Adamus Phillida, šéf imperiální legie a celoživotní pronásledovatel Temného Bratrstva, šel konečně na odpočinek. Bratrstvo rozhodlo, že se mu konečně pomstí, a vybralo si pro tento úkol právě vás. Musíte jet do Leyawiinu, kde Adamus bydlí, a ve správnou chvíli ho zasáhnout speciálním šípem. Problém je v tom, že šíp nepronikne brněním, jenž má oběť téměř neustále na sobě. Jsou dvě možnosti jak ho dostat. Jako každý smrtelník, i Adamus chodí v noci spát a svléká se při tom, bohužel ho však hlídá spousta vojáků. Mnohem lepší příležitost máte ve chvíli, kdy se stařík koupe v městském jezírku. Abyste získali bonus, musíte z jeho těla odejmout prst a strčit ho do pracovního stolu nového šéfa legie, nacházejícího se v Imperial City, ve vojenském kvartýru.

Of Secret And Shadow (Ocheeva)

Ocheeva vám předá vzkaz od Luciena, jenž chce abyste se s ním sešli ve Fort Farragut, východně od Cheydinhalu. Nechoďte dovnitř hlavním vchodem, ale najděte padací dveře v dutém stromu poblíž.

The Renegade Shadowscale (Teilnaava)

Tento úkol je v rámci DB nepovinný a nemusíte se o něm vůbec dozvědět, pokud nepromluvíte s argonianem zvaným Teilnaava. Ten po vás chce, abyste popravili kolegu Scar-Tail, jenž dezertoval a rozhodl se přestat vraždit. Najdete ho v bažině jihovýchodně od Leyawiinu, skoro u pobřeží, a máte dvě možnosti jak situaci vyřešit. Někdo už se Scar-Taila pokusil potrestat, a ačkoliv se mu to nepovedlo, dost ho oslabil. Scar tedy nabízí, abyste vyměnili jeho život za zlatý poklad ukrytý pod jedním kamenem poblíž tábora. Teilnaava sice požaduje důkaz argonianské srdce jako důkaz, ale proč si nevzít to patřící vašemu neúspěšnému předchůdci?

The Purification (Lucien)

Lucien vám sdělí šokující novinu – v Bratrstvu je Hranáč! Pardon, chtěl jsem říct krysa! Vedení nařídilo očistu Cheydinhalské základny, spočívající v likvidaci všech členů, a jelikož jste nováčky v oboru, nepatříte mezi podezřelé. Jako pomůcku dostanete otrávená jablka a svitek přivolávající Rufiova ducha. Jakým způsobem očistu provedete, je jen na vás, každopádně si můžete pomoct položením jablek a zabavením všech ostatních potravin. Než začnete vraždit, nezapomeňte promluvit s Teilnaavou, má pro vás bonusový úkol. Až bude hotovo, vraťte se za Lucienem, který vám daruje svého koně a předá instrukce na další práci. Odteďka pracujete přímo pro Černou Ruku a úkoly budete dostávat formou tajných vzkazů, schovaných na různých místech provincie.

Affairs of a Wizard (dead drop)

Musíte zabít velmi silného necromancera jménem Celedean, který se právě mění v liche, neboli nemrtvého necromancera. Jelikož je mnohem silnější než vy, rozhodně se nedoporučuje přímý střet. V jeho doupěti Leafrot Cave, nacházejícím se severně od Panther River, najdete deník a v něm informaci, že čaroděj se udržuje naživu pomocí magických hodin které zpomalují čas. Teď už stačí se k němu nepozorovaně připlížit a zmíněnou věc mu odebrat pickpocketem, což ho spolehlivě zabije.
Instrukce pro další úkol najdete v Chorrolu, v pytli v křoví vedle Velkého Dubu (Great Oak).

Next of Kin (dead drop)

Vaším úkolem je vyvraždit celou rodinu, matkou počínaje a čtyřmi potomky konče. Jelikož znáte jenom polohu matky, navštivte jí jako první. Bydlí na farmě Applewatch, západně od Brumy, a velice ochotně vám poví, kde její děti najít. Myslí si totiž, že jste od zásilkové služby a že po vás pošle dárečky. Zlikvidujte jí a navštivte všechny potomky, které lze vždy zabít beze svědků – kluky doma, první dceru ve druhém patře hospody v Leyawiinu a druhou v jeskyni poblíž Cheydinhalu, kde honí draky nebo co.
Instrukce na další úkol jsou ve studni na nádvoří hradu Skingrad.

Broken Vows (dead drop)

J’Ghasta je khajiitský mistr bojových umění, kterého musíte zabít v tajné místnosti jeho domu. Dostanete se tam padacími dveřmi za schodištěm, ale pozor, jsou maskované hromadou látek.
Instrukce pro další úkol najdete pod starým mostem, jihozápadně od Imperial City.

Final Justice (dead drop)

Shaleez je argonianský lovec a najdete ho ve Flooded Mine, severně od Bravilu. Mezi desátou večer a pátou ráno spí, takže si můžete usnadnit práci.
Instrukce pro další úkol najdete v rakvi před Fort Redman.

A Matter of Honor (dead drop)

Uvani je obchodník cestující mezi Leyawiinem a Bravilem. Můžete si na něj počíhat na cestě, ovšem pozor, je to mistr plížení a bojové magie, takže vás vždy zmerčí. Mnohem rafinovanější způsob je podstrčit mu medovinu, na kterou je alergický a zcela ho paralyzuje, nebo otrávené jablko. Nezapomeňte sebrat všechno ostatní jídlo, aby si vaší nástrahu vzal.
Instrukce pro další úkol jsou v Imperial City Market District, v dutém pařezu za prodejnou magických holí.

The Coldest Sleep (dead drop)

Havilstein Hoar-Blood je severský bojovník, momentálně žijící na vrcholu hory Gnoll. Je to silný protivník a pomáhá mu ochočený vlk, nicméně dá se v pohodě zabít jako všichni ostatní.

A Kiss Before Dying (dead drop)

Ungolim je elf každý večer se poctivě modlící u sochy štěstěny v Bravilu. Jelikož něco tuší, musíte se mít na pozoru. Nejlepší je ho dostat ze zálohy, případně se k němu připlížit a majznout po palici. Jakmile skoná, objeví se Lucien a naprosto nepochopitelně vás osočí, co že to pro všechny svaté daedry vyvádíte. Zdá se, že jste celou dobu plnili podvržené rozkazy a zabili většinu vysoce postavených členů Bratrstva, a Černá Ruka podezřívá Luciena ze zrady. Doporučí vám, abyste se na místě dalšího rozkazu schovali, počkali až přijde poslíček a pořádně ho zmáčkli. Vydejte se tedy do Anvilu, schovejte se v křoví u zdi blízko jezírka a počkejte.

Following a Lead

Jakmile se objeví mladý lesní elf, dostaňte z něj informaci, že mu práci zadal tajemný muž v kápi, žijící ve sklepení majáku. Na vrcholu majáku prokecejte správce a zopakováním své otázky z něj dostaňte klíč od sklepa. Uvnitř najdete deník vysvětlující zrádcovy pohnutky a hlavu jeho mrtvé matky. Seberte deník a vydejte se na místo schůzky, na farmu Applewatch. Uvnitř čeká překvapení – ostatní členové rady, přesvědčeni o Lucienově zradě, si s ním pohráli tak důkladně, že by ani řezník nepoznal o jaké zvíře se jedná. Vy však víte, že to ještě neskončilo. Pokecejte s Arquen o probuzení Matky Noci a odcestujte se zbytkem osazenstva do Bravilu.

Honor Thy Mother

Objevíte se před sochou Bravislké patronky štěstí a dočasně se nebudete moct hýbat. Arquen pronese básničku pro otevření tajného vchodu do kobky Matky Noci, uvnitř proběhne ještě jedna krátká scéna, a pak se jeden z členů rady rozmáchne mečem a začne vraždit. To je onen zrádce, a je opět na vás ho uzemnit. Jakmile to uděláte, promluví k vám Matka Noci osobně, pochválí vás za dobrou práci, vylepší Blade of Woe a pošle do Cheydinhalské základny, kde už zbývá jen promluvit s Arquen o tom, že jste se stali vůdcem Bratrstva a že pro vás má už jen bonusovou prácičku – jednou týdně zajít k soše Matky Noci, převzít od ní přáníčka vraždychtivých obyvatel a odevzdat je Arquen, která už zbytek zařídí a vy dostanete podíl ze zisku. Časem se Bratrstvo rozroste o nové členy a jeden z nich bude ochoten vás doprovázet.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama