Tekken: Dark Resurrection Článek Tekken Dark Ressurection

Tekken Dark Ressurection

jiri.skrampal

jiri.skrampal

9. 5. 2006 22:11
Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte řadu cen

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte řadu cen

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 00:00
1
Reklama

Představovat čtenářům jedinečnou bojovkovou sérii Tekken, by jistě bylo stejně zbytečné, jako dovážet písek na Saharu nebo přesvědčit Solid Snaka, že na trik s klepáním na zeď už dneska nikdo neskočí. Jen velice málo her, které vycházejí déle než jedno desetiletí, si dokáže zachovat neotřelý přístup k věci a otevřenost k novým myšlenkám a postupům. Tekken si svou laťku stále drží po čertech vysoko, což dokazuje skvělý pátý díl, jenž je již sedmým dílem v řadě a se kterým jsme se měli možnost blíže seznámit začátkem minulého léta. Po ne příliš přívětivě přijaté čtyřce se k Tekkenu 5 upínaly tisíce bojechtivých duší v naději, že se vrátí „oldschoolová“ hratelnost třetího dílu. Tekken 5 je jaký je, tedy skvělý, nicméně i přesto v něm zkušenější hráči najdou celou řadu nepříjemných nepřesností a drobných bugů, které hře přeci jenom časem začaly ubírat na kráse. Co s tím?

První fáze temného vzkříšení

Jak možná víte, všechny Tekkeny, které kdy spatřily světlo světa, obšťastnily nejprve návštěvníky automatových heren a teprve potom se začalo pracovat na jejich konzolové konverzi. Pokud se ve hře objeví nějaká nepříjemná chyba, není nic snazšího než vytvořit patřičný opravný patch, obejít všechny bedny a nahrát ho do nich. První patch s názvem 5.01 se na automatech s příliš dobrou odezvou nesetkal a dalo by se říct, že nadělal více škody než užitku. Není se tak čemu divit, že okamžitě začaly práce na verzi 5.02 a právě to je ten okamžik, kdy někoho v Namcu napadlo, že by toho nová záplata mohla přinést „trochu“ víc. Uvozovky jsou u slovíčka trochu na místě, protože jestli nechceme Dark Ressurection nazývat novou hrou, minimálně si zaslouží titul macatý datadisk. Nutno ještě podotknout, že borci vymetávající arkádové herny si nejnovějšího Tekkena už nějakou chvíli užívají a to nejen v Japonsku. Našinec ale může na něco podobného zapomenout a po obhlédnutí situace v hlavním městě jsem nabyl dojmu, že ultimátní arkádový zážitek český hráč zažije tak maximálně v automatové maringotce při hraní Pac-Mana. Jelikož Tekken Dark Ressurection překvapivě nebyl ohlášen na PS2, ale pouze na PSP, zůstává tak handheld jediná možnost, jak se pořádně Tekkenisticky vyřádit v souladu s nejnovějšími trendy.

Automat do obýváku nebo PSP do kapsy?

Abychom dlouho nechodily kolem horké kaše, podíváme se trochu blíž na to, co nám nabízí arkádová verze a jak si proti ní stojí její PSP klon. Kromě oprav desítek tahů (z Heihachiho 2, 2, 1+2 nelze navázat f, f+2, Fenkovo b+1 se dá potrestat, atd.) se dočkáme spousty nových pohybů a hlavně tří charakterů. Prvním z nich je ruský drtič Dragunov, který lehce připomíná Kinga. Druhým nováčkem je bloncka Lili, která sice žádnému z předchozích charakterů podobná není, ale za to jako by z oka vypadla roštěnkám z konkurenčního Dead or Alive. Třetím borcem je Amor King, se kterým jsme se už v Tekkenu nejednou setkali. Pokud máte pocit, že zde něco nehraje, tak to máte jistě pravdu. Amor King totiž dávno zemřel (zabil ho Marduk) a na vysvětlení jeho temného vzkříšení, neboli Dark Ressurection, si budeme muset počkat až na finální release. Kromě nových charakterů nabídnou obě verze i nové arény a to v množství větším než malém. Oproti Tekkenu 5 jich bude více než dvojnásobně. Ve většině případů autoři sáhli k poměrně lacinému triku a k denním arénám udělali jejich noční verze a naopak. Nikdo jim to ale nemůže vyčítat, když výsledek vypadá tak skvěle. Mimoto narazíme i na několik arén zbrusu nových. Poslední, typicky datadiskovou novinkou, jsou další předměty, které budete moci navléct na své bojovníky. Zajímavá je také přidaná možnost úpravy naprosto všech outfitů, tedy i těch speciálních.

Portable bonusy

Skončili jsme se společnými prvky a na mušku si bereme serepetičky, ke kterým se dostanete jen a pouze u PSP verze. Ta se bude z pochopitelných důvodů trochu víc soustředit na hru jednoho hráče a tomu odpovídá i složení herních módů. Asi největším lákadlem singleplayeru bude mód Tekken Dojo. Na ostrově ovládaném korporací Mishima Zaibatsu se budete účastnit nejrůznějších turnajů. Při troše štěstí by se z toho mohla vyklubat obdoba Quest módu z geniálního Virtua Fighter 4 Evolution. Právě v Dojo módu budete získávat tituly pro své postavy a autoři se nechali slyšet, že získat titul nejvyšší (Tekken Lord) rozhodně nebude otázka slabší hodinky, jako v případě hry Tekken 5. Hra proti živému oponentovi bude probíhat jak jinak než bezdrátově, bohužel jen v Ad-Hoc variantě, tedy lokálně. O využití internetu ale tak úplně ochuzeni nebudeme. První zajímavá možnost je světový online žebříček nejlepších výsledků v Time Attack, Survivor a Gold Rush. Konečně se s vašim naprosto neuvěřitelným časem budete moci pochlubit všem. Počítejte ale s tím, že zjistíte, že se stejně vždycky najde Tekken fanatik, který vaše výsledky strčí do kapsy. Druhá možnost je neméně zajímavá a spočívá ve stahování ghostů vybraných jedinců. Ghost jsou v podstatě data skutečného hráče, která zaznamenávají jeho oblíbená komba, finty a vůbec celkový herní styl. Zatím není zcela jasné, čí Ghosty si budeme moci stáhnout a jak bude probíhat výběr jedinců, kteří budou k jejich vytváření přizváni. Ideální možnost by rozhodně byla, kdyby si každý mohl vyrobit Ghosta svého a s ním potom na internetu handlovat, toho se ale nejspíš nedočkáme. Chybět nemůže ani cvičný Praktice mód, který tentokrát bude mít i svou vlastní tréninkovou arénu.

Je se na co těšit

O grafické podobě PSP verze se nijak zvlášť zmiňovat nebudeme a mnohem víc vám o ní prozradí dvojice filmečků, které čekají na stažení zde. Podrobně si grafiku i ostatní prvky hry rozebereme až při recenzi, na kterou si ale budete muset ještě nějakou chvíli počkat. V Evropě hra Tekken: Dark Ressurection totiž vyjde až koncem září. Tekkenu zdar.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama