Článek Sony zlevňuje PS3, Wii startuje, Xbox 360 mohutní

Sony zlevňuje PS3, Wii startuje, Xbox 360 mohutní

Ondřej Grym

Ondřej Grym

26. 9. 2006 22:54 31
Reklama

Protože právě velká provázanost jednotlivých produktů odlišuje Sony a Microsoft. Sony bohužel svou nabídku ke škodě zákazníků tříští, jednotlivá oddělení pomalu nejsou schopna se domluvit na spolupráci vlastních výrobků - u Microsoftu zato pozorujeme snahy kooperovat kancelářský balík s pokročilým mobilním telefonem či systémem v automobilu…

Avšak abychom se z mizérie zvané Sony vrátili k načatému tématu - japonský kolos prý sníží příští rok na jaře cenu PS3 i na západě (nedávno ohlášené snížení ceny 20 GB PS3 platí pouze pro Japonsko). Podle analytiků až k 534 dolarům (PlayStation 3 by tak byl nabízen do 12 000 korun). Herní mašinka osazená Blu-ray mechanikou se tak stane dokonce o něco levnější než Xbox 360 s HD DVD mechanikou v břiše.

Cena nejvyššího modelu PS 3, která si s sebou nese 60GB pevný disk, by měla zůstat nezměněna. Korigovat ji mohou pouze koncoví prodejci, doplnili zástupci Sony. Termíny uvedení nové konzolky jsou už dlouho známy, avšak připomeňme, že se v Japonsku PS 3 objeví 11. listopadu, v Americe o šest dnů později, v Evropě se naopak neobjeví ani jeden kousek… Možná až příští rok. Sony nestíhá, hlásí problémy s výrobou Blu-ray mechanik a dodává PlayStationy primárně pro Japonsko a Ameriku.

Xbox 360 roste jako z vody a nejen on

To v táboře Microsoftu je daleko veseleji. Firma se konečně rozhoupala a oficiálně uvede na trh HD DVD mechaniku pro Xbox 360. Kdo jiný než Japonci novinku ochutnají na trhu jako první 17. listopadu. Hovoří se rovněž o tom, že Microsoft aktualizuje multimediální schopnosti Xboxu 360 softwarovou aktualizací, která by měla dovolit přehrávat digitální video ve velmi vysoké kvalitě (1080p).

I když je Xbox 360 v prodeji i v České republice již řadu měsíců, nešíří se oficiálními cestami. Až nyní po necelém roce, co byla na trh v USA uvedena herní konzole Xbox 360, ji totiž Microsoft oficiálně 3. listopadu představí v České republice. Zástupci herní sekce Microsoftu se pak dušovali, že do konce roku uvedou pro Xbox 360 v ČR kolem 30 herních titulů. Řadu z nich chce firma lokalizovat do českého jazyka. Údajně se dočkáme nejen titulků, ale také dabingu, pokud mne sluch nešálil…

Ticho po pěšině však v Microsoftu zaznělo, když se sálem vznesl dotaz týkající se multimediálního přehrávače Zune. Ten se objeví pravděpodobně ještě do Vánoc na americkém trhu, tvrdil zástupce českého Microsoftu, v České republice možná někdy v průběhu příštího roku. Klasika…

Zune bude v prodeji ve třech barevných provedeních (černé, hnědé a bílé). Integrovaný pevný disk nabídne kapacitu 30GB, poblíž něj nalezlo domov Wi-Fi. Systém pracuje s displejem o úhlopříčce 7,6 centimetrů (dříve se hovořilo o 9,5 cm). Zune se začne prodávat asi za 299 dolarů.

Microsoft v Zune zprovoznil poměrně zajímavý systém sdílení souborů, který si hraje na to, že dodržuje autorská práva. Například všechny hudební soubory, jež budou do Zune nakopírovány přes Wi-Fi budou moci být třikrát během tří dnů přehrány. Kdo si je bude chtít poslechnout častěji, musí využít služeb online obchodu Zune Marketplace, tvrdí deník News.com.

Ne každý song však bude pochopitelně přes Marketplace dostupný, doplnil Scott Erickson, produktový manager Microsoftu, s tím, že nabídka hudby bude časem růst.

Výrobce Windows však nekončí u hudebního přehrávače Zune. Údajně už kreslí i hardwarové obrysy vlastního mobilního telefonu. Vývoj produktu dokonce přiznal generální manažer Microsoftu pro zařízení Zune Chris Stephenson, podle něj bude takovýto mobil v budoucnu součástí rodiny výrobků s logem Zune.

Wii vyletí 8. prosince

Konzole japonského Nintenda Wii je připravena vydat se mezi hráče 8. prosince. Její cena nepřesáhne 249 euro, potvrdili v září zástupci firmy. Spolu s konzolí vyjde více než dvacet herních titulů včetně The Legend of Zelda: Twilight Princess nebo her od dalších vydavatelů jako Red Steel od Ubisoftu, Need for Speed: Carbon od EA, Tony Hawk´s Downhill Jam od Activisionu, Cars od THQ Disney/Pixar nebo Super Money Ball Banana Blitz od společnosti Sega.

Součástí každého balení konzole Wii je bezdrátový ovladač, jeden speciální nunchuk ovladač a kolekce pěti Wii sportovních her na jednom disku, které může hrát kdokoli pomocí jednoduchých fyzických pohybů. Zajímavé…

Sony, Microsoft a Nintento si tak brousí zuby na mnohamiliardové dolarové zisky. Zda hráče zaujme vysoký výkon nových konzolí (Sony PS3), jejich silné zázemí a určitá „zavedenost“ na trhu (Microsoft Xbox 360), nebo slabší hardware ve spojení s revolučními nápady (Nintendo Wii), ukáže až čas.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama