Q&Hrej - Nejlepší ovladače, s kterými jsme kdy hráli
Témata Článek Q&Hrej - Nejlepší ovladače, s kterými jsme kdy hráli

Q&Hrej - Nejlepší ovladače, s kterými jsme kdy hráli

Redakce

Redakce

19. 4. 2021 10:55 3

Ovladače patří k hraní zcela neodmyslitelně. Je jedno, jestli hrajete na konzolích nebo počítačích, nějaký ten gamepad, volant, joystick nebo jakoukoliv podobnou pomůcku už jste v ruce drželi téměř určitě. Jednotlivé ovladače se liší tvarem, ergonomií, kvalitou i nabízenými technologiemi, v dnešním Q&Hrej jsme se tedy podívali na to, které nám vyhovovaly nebo vyhovují nejvíc.

Reklama
Reklama

TADEÁŠ PEPŘ - HLAVNĚ VARIABILNĚ

Kdybych chtěl být nudný a strohý, odložím si tady gamepad od Xboxu 360 a půjdu zase o dům dál. Je sice pravda, že ovladač jeho nástupce/nástupců působí o něco robustněji, kvalitněji a nabízí pokročilejší možnosti vibrací, nemluvě o naprosto luxusním pocitu z hraní na Elite Controlleru. Stará dobrá 360 má ale v mém srdci tak nějak suverénní místo. 

A tím nejgeniálnějším prvkem je možnost ovladače odpojit a hrát na cestách ve dvou.

Já ale vypíchnu ovladač, kterému se podle mě nedostává dostatek ocenění a ovací. Naopak se na něj nadává a spousta hráčů spíše ohrnuje nos. Mluvím o Joy-Conech Nintenda Switch. Tyhle zdánlivě křehké, barevné, dětské a plastikové kousky hardwaru totiž naživo působí naprosto fantastickým dojmem. Zábavný HD rumble zajišťuje třeba mimořádně uspokojivý pocit při “zacvaknutí" ovladače. A tím nejgeniálnějším prvkem je možnost ovladače odpojit a hrát na cestách ve dvou. Každý Joy-Con tak v podstatě funguje dvěma způsoby, což z něj dělá v mých očích naprosto fantastický výrobek. 

Je jen škoda, že Joy-Cony doprovází tak špatná pověst spojená s technickými problémy.

KUBA ŠTĚPÁNEK - ZVLÁDNU VŠECHNO

Na rovinu řeknu, že je pro mě konkrétní typ ovladače až na druhém místě. S příchodem DualSense jsme často řešili nové možnosti, které přinesly adaptivní triggery a haptická odezva, a ano, nakonec mě mile překvapily. Kdybych ale musel zůstat u DualShocku, asi by mi to náladu nezkazilo.

Na ovladačích ke konzoli PlayStation jsem vyrůstal, když se mi ale dostal do ruky konkurenční gamepad k Xboxu, velmi rychle jsem si na něj zvykl. Opravdu mi nedělá žádný problém se tvarům ovladače přizpůsobit, asi bych se tedy ani nehádal o tom, který ovladač je lepší a který naopak horší, každý má zkrátka něco do sebe.

Navíc mi bohatě stačí základní verze gamepadů, PRO varianty mě nikdy nelákaly, i když věřím, že mohou někomu přinést lákavé možnosti, jak si ovladač upravit k vlastním potřebám.

LUKÁŠ ČERNOHORSKÝ - JEN TEN JEDEN

Až do minulého roku to pro mě byl ovladač k Xboxu One. U 360tky jsem si na Xboxový ovladač zvykl a rozložení páček je pro mě ve výsledku pohodlnější, než u konkurence. Ono ve výsledku to jediné, co mi vadí u přeskakování z konzole na konzoli je prohození tlačítek Y, X a A, B u Switche a Xboxu. Při přechodu na Playstation mám pak problém, že vidím křížek a automaticky mačkám pomyslné X na místě čtverečku. A že xboxový ovladač jede na tužkovky? Mně to vlastně vyhovuje. Pod televizí mám plato s náhradními bateriemi a když ovladač nahlásí ztrátu síly, tak se jen zvednu, baterie vyměním a jedu dál. Na rozdíl od mého PlayStationu není potřeba zapojovat kabel a hrát “na drátě” (sice už mám roky dva ovladače, ale… chápeme se). 

Od loňského podzimu však skutečně chrochtám blahem nad novým ovladačem u Xbox Series X. Je to vlastně stále stejný ovladač, který jsem si oblíbil už v roce 2008 a který prošel evolucí u Xbox One. Ovšem loni díky drobným vylepšením (a tím myslím skutečně drobným) Microsoft ovladač dovedl do stavu dokonalosti. Považte - ty drobné tečky na zadní straně jsou vlastně blbina, ale neskutečně dobře se díky nim ovladač drží a zpříjemňují hraní. Do ruky mi sedí jako vždy a navíc mi gamepad přijde i trošku bytelnější a svým materiálem exklusivnější než předtím. I když to není skok kupředu jako u modré stáje, tak přesto volím tento před DualSense. Za mě je to ten THE ONE. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz