level-dvd-190
Článek Level DVD 190

Level DVD 190

Redakce Hrej.cz

Redakce Hrej.cz

9. 4. 2010 22:00 32
Reklama
Reklama

Říká se, že často opakovaný vtip se stává tak nesnesitelným, až dochází k zastřelení jeho vypravěče. Jiří Pavlovský má to štěstí, že dokáže už několik let vtipy vyprávět neustále tak, aby nejen nám v Levelu připadlo, že slyšíme čerstvé perly z pera lidového vtípkaře – a vy se o tom můžete přesvědčit v Level TV, která se po několika měsíční absenci vrací v plné síle (a stopáži) se všemi redaktory. Level TV chyběla dokonce Faridovi Starmanovi natolik, že si v ní vyškemral čestné cameo. O co jde? Podíváte se tentokrát do vývojářského studia, které se snaží vytvořit hru tak podobnou realitě, až nikdo moc neví, jestli je to ještě zábavné. V hlavní roli interaktivním osudem stíhaného hrdiny poznáte člověka, kterého slepě odmítl Hollywood a dodnes toho největší režisérské mozky litují: Radka Friedricha.

V samotném časopise najdete holící hrábě. Což je cool. Mimoto také recenze na skvělé hry. Jenže, jak z písmenek poznat, jak to vypadá v pohybu? Z toho důvodu jednou měsíčně aktivujeme VR-mana - Lukáše Grygara - který poctivě připravil pásmo výživných videorecenzí od Supreme Commander 2, Assassin's Creed 2, Metro 2033 až po Just Cause 2 a Bad Company 2. Samozřejmě nejde o jediné exkluzivní materiály, které nenajdete na internetu. Ve Speciálu čeká dlouhý rozhovor s vývojářem Alana Wakea anebo s jiným kreativcem o Alpha Protocol. Najdete také videotéma o demoscéně – ano, žije! - a řadu ukázek neobvyklých hardwarových kusů, které se orientují na augmentovanou realitu anebo ukazují možnosti ovládání (nejen) herních zařízení v budoucnosti. Aleš Smutný se jako každý měsíc stál králem dokumentárních klipů o výrobě takových her jako Red Steel 2, Splinter Cell: Conviction anebo Gran Turismo 5 a řady dalších.

Pakliže dobře počítáme, tak jsme momentálně na přibližně dvou a půl hodinách materiálu a tím zdaleka nekončíme, protože Jarda Möwald připravil oblíbené retro bloky o časopisu před deseti lety, podíval se na Max Payne a na nejzajímavější nezávislé hry. Textové téma Vaška Rybáře o filmech a hrách z časopisu doprovodil Jarda deseti minutovým videem. Zapomínat nesmíme ani na Bulvár anebo záběry redakčního dění anebo na novinky pro PC a konzole od Zdeňka Prince. Ten se také postaral o trojici machinim z prostředí Grand Theft Auto.

Je nám naprosto jasné, že jsme na něco zapomněli. Nedivte se. Když připočítáte trailery, tak zapadnete do více jak čtyř hodin televizního vysílání o hrách v češtině. Samotným nám z toho jde hlava kolem, takže si dávejte pozor na tu svojí, až se ponoříte do Level DVD 190!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz