INVAZE 2021 | Ohlédnutí | Remastery/remaky/porty
Novinka INVAZE 2021 | Ohlédnutí | Remastery/remaky/porty

INVAZE 2021 | Ohlédnutí | Remastery/remaky/porty

Redakce

Redakce

27. 12. 2021 14:50

Komunitní část letošní ankety INVAZE 2021, ve které volíte nejlepší hry uplynulého roku, se chýlí ke konci. V průběhu měsíce vám ve shrnujících textech připomínáme pět favoritů nebo nejúspěšnějších projektů, které v dané kategorii/žánru vyšly. Nemusí jít nutně o skutečně nejlepší hry, o těch ostatně rozhodnete hlasováním vy!

Reklama
Reklama

Doba i nadále přeje remasterům a remakům starých klasik, stále je z čeho vybírat. Svědčí o tom i letošní rok, vrátily se totiž zavedené značky, jako je Alan Wake, Diablo nebo Mass Effect.


 

Mass Effect Legendary Edition

14. května (BioWare | PC, PlayStation 4, Xbox One)

S kultovní sci-fi ságou začneme. Legendární edice přinesla oceňovanou trilogii, eskapády kapitána Sheparda jste si tedy mohli připomenout na jeden zátah. Chybělo snad jen polozapomenuté DLC Pinnacle Station, jelikož jeho zdrojové soubory byly nenávratně poškozeny. O něj se ale nakonec postarali šikovní fanoušci, nyní je k dispozici jako bezplatná modifikace.


 

Final Fantasy VII Remake Intergrade

10. června (Square Enix | PC, PlayStation 5)

Intergrade lze označit za ještě o něco více vybroušenou verzi remaku Final Fantasy VII, který vyšel pouze na konzoli PlayStation 4. Oproti původní předělávce nepřináší žádné změny v příběhu nebo hratelnosti, jde zkrátka o jen o… ještě hezčí verzi. A jak dosvědčuje naše recenze, to někdy bohatě stačí.


 

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD

16. července (Nintendo | Nintendo Switch)

HD edice The Legend of Zelda: Skyward Sword je skvělou příležitostí, jak vklouznout do příběhu o Linkovi, Zeldě a království Hyrule. Zde se totiž vrátíte až na samotný začátek celého dobrodružství, což je zajisté velmi lákavá nabídka. Jen škoda, že se autoři nedokázali lépe poprat s ovládáním, respektive nedokázali úplně přemodelovat obskurní charakter Nintenda Wii.


 

Diablo II: Resurrected

23. září (Blizzard | PC)

Druhé Diablo vstalo z mrtvých koncem září. Autoři zachovali tradiční hratelnost, úprav se dočkala hlavně vizuální stránka, uživatelské rozhraní a další drobnosti. Třeba rozšířený inventář, to se určitě hodí, protože se i v remasteru brodíte záplavou lootu. Kromě základní hry je samozřejmě přítomno i legendární rozšíření Lord of Destruction.


 

Alan Wake Remastered

5. října (Remedy Entertainment | PC, Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4, PlayStation 5)

Mezi kandidáty se řadí také stařičký Alan Wake. S remasterem se hra vůbec poprvé objevila i na konzolích PlayStation, fajn příležitost doplnit si vzdělání. Nakonec ostatně nedošlo na žádné závratné úpravy, rozhodně se nedá říct, že by se zážitek změnil k nepoznání. I v tomto případě přináší vylepšená verze rozšiřující balíčky.


 

A to byly největší/nejzajímavější remastery/remaky/porty letošního roku. Do čtenářské ankety ovšem zasáhnou i další povedné tituly, které to budou, to už záleží hlavně na vás. Hlasování se chýlí ke konci, vyjádřete tedy svůj názor dokud není pozdě!

Generálním partnerem je společnost Lenovo se svými výkonnými notebooky Lenovo Legion. Notebookům z této řady jsme se také věnovali v dedikovaných recenzích, ať už vás zajímá dostupnější Lenovo Legion 5 Pro nebo nekompromisní Legion 7.

INVAZE 2021 - Komunitní část
Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz