geraltovi-pratele
The Witcher 2: Assassins of Kings Článek Geraltovi přátelé

Geraltovi přátelé

Ondřej Hrabec

Ondřej Hrabec

16. 5. 2011 22:00 1
Reklama
Reklama

Vědmáci, stvoření krvežíznivá a proradná, ve svém lačnění po krvi a bosoráctví pochybném klamem obluzují laskává srdce králů a panstva našeho. S pochybnými čarozpytci a vražedníky v temných uličkách paktují plány pekelné.

Foltest, král Temerie

Geraltovi přátelé

Král Foltest evidentně tíhne k dětem, přestože se jedná o levobočky. S rebelanty se naopak vypořádává velmi nekompromisně. Jako předmět Geraltova „bodyguardingu“ se projevuje celkem svéhlavě v slepé víře v královskou všemocnost.

Henselt, král Kaedwenu

Geraltovi přátelé

Král Henselt je takovou „studánkou moudrosti“. Hlásí se ke své vlastní verzi humanismu, čímž trefně naplňuje definici krále v Geraltově pojetí, tedy sobeckého zkurvysyna, co zlepšuje životní podmínky ve svém království na základě rabování a znásilňování v dalších zemích.

Radovid, král Redanie

Geraltovi přátelé

Král Radovid získává cenu za nejsympatičtějšího politika roku. Od pohledu se nepřežírá, vyjadřuje se celkem kultivovaně a inteligentně. Také se zajímá o situaci v dalších zemích a neváhá jim pomoci jejich spravedlivým anektováním.

Triss Ranuncul, čarodějka

Geraltovi přátelé

Triss Ranuncul je holka do nepohody. Dokáže se o sebe postarat pomocí magie a chytrých intrik. Vášeň ji také není cizí, a když ponecháme stranou její tajnůstkářství typické pro čarodějky (znáte to – ženské záležitosti), bude Geraltovi věrná až za hrob. Konkurentka Yennefer ji už nestojí v cestě, což ji dodává na náladě už jenom proto, že nehraje druhé housle.

Vernon Roche, velitel rozvědky

Geraltovi přátelé

Velitel temerské elitní jednotky Modrých pruhů Vernon Roche vám bude krýt záda, pokud s ním budete jednat narovinu. Chválu o něm pějí i informace podávané samotnou hrou: „Rochemu můžeš věřit v každý zasraný věci, poněvadž je to sice čurák, ale taky patriot.“

Iorweth, elfí terorista

Geraltovi přátelé

Iorweth nemá rád lidi a to stále více v souvislosti s tím, jak se každým rokem přemnoží. Jeho elfí komando Scoia’tel se s nimi od pohledu zdraví šípem do hlavy. Není ani moc pohledný, takže můžeme tušit nějaký hluboce zasutý komplex. Na počátku ale jde s kartami ven, když vysvětli své chápání sporů mezi lidmi a elfy založené na tvaru jejich uší. Zkrátka, co je špičaté, to je dobré.

Marigold, potulný bard

Geraltovi přátelé

Chronický lhář Marigold se vrací v plné síle. Jeho milostné avantýry jej opět dostanou do delikátních situací, o špiclování nemluvě.

Zoltan Chivay, trpaslík

Geraltovi přátelé

Nebylo by velkého vyprávění bez malého trpaslíka. Zoltana budete muset vysekat z nějakých těch problémů, což vám ale později vrátí. Zaslechnete samozřejmě i jeho tradiční: „Zkurvený život, Geralte, ináč se to říct nedá.“

Ves, žoldnéřka

Geraltovi přátelé

Ves patří pod Modré pruhy Vernona Roche. Jednotka ji využívá pro její ženské přednosti i schopnost vládnout dvěma meči. Geralt bude mít možnost seznámit se s obojím.

Sheala de Tarcanville, čarodějka

Geraltovi přátelé

Sheala de Tancarville je druhá kouzelnice, s kterou se v Zaklínači 2 setkáme. Překvapivě se pro Geralta neobjevuje možnost se s ní seznámit více intimně, což působí, když vezmeme v potaz jeho apetit na čarodějky, docela podezřele.

Detmold, mág

Geraltovi přátelé

Talentovaný mág Detmold patří mezi rádce krále Henselta. Toto mu umožňuje mít určitá privilegia, díky čemuž může dát průběh své „slabosti“ v chlípné nekromancii. Inu, někdo to rád horké a někdo zase studené.

Neznámý posel

Geraltovi přátelé

Postava neznámého NPC posla nás oslovila hlavně díky svému pozitivnímu hodnocení Geraltovy činorodosti.

Výsledek Geraltova umu

Geraltovi přátelé

Když už jsme u toho, tak právě toho je již zmiňovaný výsledek zaklínačského mistrného zacházení s mečem. Zoro se podepisuje letmým písmenem Z, Geraltova iniciála G zdá se jít více k podstatě věci (či kosti).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz