Ceny herních grafik jdou dolů, dopřejte si upgrade herního stroje ještě v létě
i Zdroj: Gigabyte
Článek Ceny herních grafik jdou dolů, dopřejte si upgrade herního stroje ještě v létě

Ceny herních grafik jdou dolů, dopřejte si upgrade herního stroje ještě v létě

Komerční sdělení
26. 7. 2022 13:00

Doba nedostatku herních grafik konečně ustoupila a výkonné železo navíc seženete za nízké ceny. Vybavit se můžete modely od GeForce RTX 3060 až po GeForce RTX 3080, abyste si vychutnali ray-tracing a další technologie v plné míře.

Reklama
Reklama

Poslední dva roky bylo shánění herních grafických karet obtížné. Globální nedostatek ovšem skončil, a pokud se podíváte na eshopy, zjistíte, že grafické karty lze pořídit za sympatické ceny. Sáhnout můžete po velmi oblíbeném modelu GeForce RTX 3060 EAGLE 12G, případně populární verzi GeForce RTX 3060 Ti Eagle OC 8G. Jde o ideální vstupenku do RTX řady vzhledem k dobrému poměru ceny a výkonu. Za Gigabyte GeForce RTX 3060 Eagle 12G dáte rozumných 10 290 korun.

Náročnější hráči, kterým Full HD rozlišení obrazu nestačí, mohou sáhnout po RTX 3070 a 3080 ve verzích EAGLE OC a Gaming OC. Zejména Gigabyte GeForce RTX 3080 Gaming OC 12G s 12 GB GDDR6X paměti lze považovat za nejlepší vrcholový model vzhledem k ceně 23 600 korun. Dostatek videopaměti a vysoký výkon je zárukou, že si na vysoké detaily zahrajete tituly ještě několik let.

GeForce RTX™ 3080 GAMING OC 12G
i Zdroj: Gigabyte
GeForce RTX™ 3080 GAMING OC 12G

Vzhledem k faktu, že poslední roky byly pro hráče lačnící po novém hardwaru nepříznivé, jde o sympatický pokles na ceně. Grafiky lze poprvé za dlouhou dobu sehnat za doporučené prodejní ceny a často ještě výhodněji.

Nárůst výkon při zapnutí DLSS
i Zdroj: Nvidia
Nárůst výkon při zapnutí DLSS

Samozřejmě všechny grafické karty řady RTX nabízejí technologie jako ray-tracing, DLSS, podporu pro Nvidia Brodcast a další funkce. Aktuálně super sampling vytvářený pomocí strojového učení nabízí přes 200 her a aplikací. Každý týden navíc přibývají nové. Kompetitivní hráči mohou pro změnu využít Nvidia Reflex a snížit tak odezvu systému pro získání výhody nad protivníky.

V létě se navíc můžeme těšit na herní pecky, jako třeba Spider-man pro počítače, který využije DLSS i ray-tracing v podání Nvidie. Podobně je na tom nedávná novinka F1 22 nebo připravovaný The Lord of the Rings: Gollum. Ten získá ray-tracingové reflekce, stíny a samozřejmě i podporu pro DLSS.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz