Týdenní souhrn - Gamescom bez PlayStation? Herním veletrhům už zřejmě odzvonilo
i Zdroj: Gamescom
Novinka Týdenní souhrn - Gamescom bez PlayStation? Herním veletrhům už zřejmě odzvonilo

Týdenní souhrn - Gamescom bez PlayStation? Herním veletrhům už zřejmě odzvonilo

Radek Raudenský

Radek Raudenský

24. 6. 2022 10:24

Od roku 2019 se herní průmysl změnil výrazně, některé následky ale přicházejí i tento týden.

Poslechni si audioverzi
00:00:00
00:00:00
Reklama
Reklama

SVĚT UŽ NENÍ JAKO DŘÍV

Hráči i novináři si často stěžují na to, že se herním průmysl a způsob, jakým jsou oznamovány hry výrazně proměnil. Klasické velké veletrhy a s nimi spojené konference totiž nahrazují menší, soustředěnější události. A současnost ukazuje, že jde o trend, který bude pokračovat dál. Dalším současným trendem jsou i bizarní předělávky konzolí, a i v tomhle informačně suchém týdnu můžeme občas najít nějakou zajímavost.

TÉMA DNÍ - VELETRHY PATŘÍ DO HISTORIE

Ikdyž si to možná tak úplně nepřejeme a veletrhy pořád mají, především pro přítomné novináře, své nezpochybnitelné výhody, velkým firmám se evidentně současné postcovidové formáty vyplatí. Ostatně Geoff Keighley i Sony se pochlubili rekordní sledovaností svých akcí Summer Game Fest a State of Play. Záře reflektorů E3 jim tedy zřejmě nechybí, a ještě ušetří spoustu peněz. To samé se týká Gamescomu, kde neuvidíme PlayStation, už dříve také neúčast oznámilo Nintendo a další. Inu, více prostoru dostanou menší firmy.

JAK JSME HODNOTILI

Na konci minulého týdne jsme si posvítili na Weird West, starší titul, který byste ale rozhodně minout neměli. O něco slabší je bohužel The Quarry, i v tomto případě ale zábavu najdete. Nejčerstvější je pak recenze Mario Strikers: Battle League Football, který potěší všechny fandy arkádového fotbalu.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI

Skutečný PlayStation 5 Slim je asi ještě daleko, internetový kutil ale doma vyrobil jen dva centimetry tlustý s vodním chlazením. Fanoušci RTS se už těší na očekávané Company of Heroes 3  a autoři je dráždí velmi efektním destrukčním systémem. Naopak smutnit mohou příznivci skateboardů, vyšlo totiž najevo, že byl zřejmě zrušen projekt remaku Tony Hawk's Pro Skater 3+4.

O ČEM JSME DISKUTOVALI

V hPodu #851 se Tadeáš vrátil z únavné studijní štace. S Martinem a Radkem si popovídal především o proběhnuvší Xbox & Bethesda Gaming Showcase nebo o tom, kolik je Radek schopný za týden vyzkoušet her.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz