Svou účast na Gamescomu už odpískává i PlayStation. Příchod na evropský veletrh zatím potvrdila jen hrstka větších vydavatelů
i Zdroj: Gamescom
Novinka Svou účast na Gamescomu už odpískává i PlayStation. Příchod na evropský veletrh zatím potvrdila jen hrstka větších vydavatelů

Svou účast na Gamescomu už odpískává i PlayStation. Příchod na evropský veletrh zatím potvrdila jen hrstka větších vydavatelů

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

22. 6. 2022 09:55

Přestože je Sony v očích hráčů tradičně považována za jednoho největších vystavovatelů kolínského výstaviště, ani ona zde k vidění nebude. V prohlášení zaslaném německému listu Games Wirtschaft mluvčí PlayStationu potvrdil, že se Sony nezúčastní prvního fyzicky pořádaného Gamescomu od začátku pandemie.

Reklama
Reklama

  • PlayStation se nezúčastní letošního Gamescomu ve fyzické ani digitální části
  • Jeho odřeknutí účasti navazuje na podobná oznámení Nintendo, Activision Blizzard, Take-Two a Wargamingu

Absence PlayStationu na ploše výstaviště se tak připojuje k rostoucímu seznamu vydavatelů, kteří účast odřekly, včetně Nintenda, Activision Blizzard, Take-Two a Wargamingu. Bohužel, jak je každému jasné, vše to znamená hlavně to, že nelze počítat s novinkami typu God of War Ragnarok, Forspoken, Marvel's Spider-Man 2 nebo PSVR 2. Jak navíc poznamenávají redaktoři Games Wirtschaft, potvrzuje se mimo jiné i to, že Sony nevystoupí se svými žádanými ukázkami ani v rámci startovního přenosu Opening Night Live. 

Magazín VGC k množícím se odstupům od herních akcí typu Gamescom přidává vlastní pohled. Podle redaktorů je jedním z důvodů to, že řada vydavatelů na tvorbu ukázek pro veletrhy zanevřela kvůli odčerpávání dalších zdrojů od již opožděných projektů.

Přestože se stav největšího veletrhu her nemusí zejména skeptikům pozdávat, organizátoři i nadále lákají na hojnou účast. Akce se má podle stávajících informací zúčastnit přes 250 firem, přičemž z těch větších potvrdilo svou účast i Bandai Namco, THQ Nordic a Koch Media. Očekává se rovněž i to, že se na akci v určité míře zúčastní také Xbox, respektive Microsoft. Do jaké kapacity se tak ovšem stane, není nyní známo.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz