The Elder Scrolls IV: Oblivion Článek TES IV: Oblivion - meganávod 2. část

TES IV: Oblivion - meganávod 2. část

storm2

storm2

24. 7. 2006 22:54
Reklama

FIGHTERS GUILD

Jak se stát členem: navštivte Cech Bojovníků v Anvilu, Chorrolu nebo Cheydinhalu a promluvte s tamním vedoucím (Azzan, Vilena Donton, Burz gro-Khash), jenž vás naverbuje.
Questy a postup: redguard Azzan a ork Burz gro-Khash vám budou přidělovat práci a zvyšovat hodnost v Anvilu a Cheydinhalu, zatímco v Chorrolu se o to postará temný elf Modryn Oreyn. Pakliže někdo z nich nebude zrovna mít žádnou práci, odkáže vás na kolegy, případně povýší.
Co dělat při vyhazovu: pakliže porušíte cechovní pravidla (nepokradeš od jiného člena cechu, neublížíš jinému členovi cechu, atd.), suspendují vás a budete muset požádat o prominutí. Navštivte Vilenu Donton v Chorrolu a splňte trest, který vám zadá. Napoprvé to bude sehnání dvaceti medvědích kůží a napodruhé dvacet minotauřích rohů. Pakliže se necháte vykopnout potřetí, nebude cesty zpět.

Questy jsou seřazeny podle měst, budete je však dostávat v závislosti na vaší hodnosti, tedy průběžně od všech třech zadavatelů.

A Rat Problem (Anvil)

Arvene Theras je osamělá dunmerka žijící v centru Anvilu. Ve sklepě chová svoje domácí mazlíčky – krysy. Jelikož je někdo nebo něco začalo bez milosti zabíjet, požádala cech o pomoc. Po pokecu s ní jděte do sklepa, kde najdete horského lva jak si na krysách pochutnává. Zabijte ho a vraťte se nahoru. Arvene není spokojená a bojí se, že nebezpečí nepominulo. Místo aby dala zazdít obrovskou díru ve zdi, radši vás pošle pro lovce Penaria Inventia, s jehož asistencí vypátráte smečku lvů a všechny zabijete. Zdá se být po problému, Arvene však pořád není spokojená, zejména kvůli další nechtěné návštěvě jejího sklepa. Nakáže vám, abyste sledovali argonianku Quill-Weaver, protože je přesvědčená že ona za všechno může. Po osmé večer se schovejte v křoví za Arveniným domem a čekejte, co se bude dít. Za chvíli přijde Quill-Weaver a nebude-li o vaší přítomnosti vědět, položí na zem flákotu masa. Chytíte-li ji při činu, přizná se vám, že se chtěla zbavit krys, o horských lvech však neměla tušení. Začne vás prosit, abyste Arven nic neříkali, a pokud tak učiníte, naučí vás Acrobatics. Pakliže jí však naprášíte, Arvene vám dá finanční odměnu a naučí Speechcraft.

The Unfortunate Shopkeeper (Anvil)

Norbert Lelles má problém s pravidelnými vloupačkami do svého obchodu Lelle’s Quality Merchandise, jenž se nachází v přístavu. Speciálně pro vás nechal odemčený zadní vchod, takže vejděte dovnitř, prokecejte obchodníka a až se odebere do hospody na večeři, čekejte. Po jedenácté večer se do místnosti vkradou tři postavy. Zabít. Aby vás zmetci nemohli obklíčit, je dobré si stoupnout na schody. Jakmile bude po nich, najděte v hospodě Norberta, sdělte mu výsledek akce a shrábněte odměnu.

Den of Thieves (Anvil) + Newheim’s Flagon

Azzanovi dělá vrásky gang zlodějů a doufá, že vy to vyřešíte. Přidělí vám pomocníka Maglira, kterého už pravděpodobně znáte z questu Unfinished Business. Lidi ve městě vás nasměrují za jakýmsi Newheimem, jehož lze potkat v přístavu. Od Newheima se dozvíte, že gang sídlí v Hrota Cave, a že mu byla mimo jiné odcizena rodinná památka. Najděte zmíněnou jeskyni, vyčistěte jí od zlodějů (schovávají se v tajné chodbě za pohyblivým balvanem) a na stole v centrální místnosti seberte Newheimův korbel. Splnění questu reportujte Azzanovi, korbel vraťte majiteli, za což obdržíte malý bonus.

The Wandering Scholar (Anvil)

Budete muset dělat ochranku jedné vědkyni, která si chce prohlédnout daedrickou svatyni v jeskyni Brittlerock. Slečnu Elante najdete hned u vchodu a doporučuji nechat jí stát na místě, dokud bezpečně nevykydlíte prostor. Jakmile jí dáte povolení k chůzi, šnečím tempem dojde až ke svatyni, kde vám poděkuje a propustí ze svých služeb.

The Stone of St. Alessia (Anvil)

Azzan vás informuje o krádeži posvátného kamene z kostela v Brumě. Vydejte se na místo činu a pokecejte s knězem Cirrocem, jenž vám sdělí, že zlodějů bylo víc a že utekli z města. Vydejte se po cestě směrem za šipkou a co nevidět narazíte na khajiita jménem K’Sharra, posledního živého člena bandy. Prozradí vám, že při útěku z města byli napadeni smečkou zlobrů, která zabila všechny jeho kumpány a šutr odnesla do Ayleidské ruiny Sedor. Nezbývá tedy, než ogrům vysvětlit jak se věci mají, předmět doličný vrátit Cirrocovi a od Azzana shrábnout odměnu za poslední úkol.

The Desolate Mine (Cheydinhal)

V misi typu poslíček vám Burz gro-Khash předá zásilku zbraní pro členy cechu, kteří dostali za úkol vyčistit důl od skřetů a zřejmě zapomněli, že holýma rukama ani vlídným slovem toho nedocílí. Pokecejte s Riennou, dejte jí luk, elfovi meč, orkovi palici a pomožte jim zlikvidovat pištící havěť. Snažte se, aby všichni tři kolegové přežili, a až bude po všem, zajděte si k Burzovi pro odměnu.

Amelion’s Debt (Cheydinhal)

Je potřeba vybrat dluh od Biene Amelion, nešťastnice, jež zdědila dluh po svém gamblersky založeném otci. Najdete jí v osadě Water’s Ridge severně od Leyawiinu, a vyslechněte její návrh. Chce získat peníze na splacení dluhu prodejem památek po svém dědovi. Ty se nacházejí v Amelion’s Tomb, na druhém břehu zátoky. Dluh můžete zaplatit ze svého a zbraně si ponechat, nebo je předat Biene, případně pouze zaplatit a celou hrobku pustit z hlavy. V každém případě vám bude Biene velice vděčná.

The Fugitives (Cheydinhal)

Z Bravilské věznice utekli čtyři vězni. Vaším úkolem je zmetky najít a zabít. Zacvičte si trochu s oblíbeností u místních obyvatel, aby vám prozradili, že uprchlíci se skrývají v Bloodmayne Cave, a jděte je zabít.

The Noble’s Daughter (Cheydinhal)

Burz gro-Khash vás zaúkoluje záchranou dcery jednoho orkského šlechtice. Trochu zvláštní, že se naparuje jak jí jednoho dne sbalí a důrazně vám vysvětluje, abyste se o nic nepokoušeli, když jste to vy kdo vykoná hrdinský čin... No nic, vydejte se na sever od města, do sídla lorda Rugdumpha, pokecejte s ním a po získání indicií jděte na východ, k jeskyni před kterou se poflakuje smečka zlobrů a hledaná zajatkyně. Zabijte všechny ženy, znásilněte všechny muže a odveďte dcerušku zpět k tatínkovi. Shrábněte unikátní meč jako odměnu a reportujte se u Burz gro-Khashe.

Mystery at Harlun’s Watch (Cheydinhal)

Burz gro-Khash vás pošle do osady Harlun’s Watch, jižně od města, kde pokecejte s dunmerkou Draranou Thelas, abyste se dozvěděli více o záhadných zmizeních. Kousek dál na jih je Swampy Cave, před kterou se poflakuje skupina bludiček. Zabijte je, vlezte do jeskyně a najděte mrtvolu Eduarda Denila, od které zjistíte, že obyvatelé vesnice byli napadeni bludičkami, zahnáni do jeskyně a zde doraženi smečkou trollů. Úkol zní tedy jasně: dorazit trolly a reportovat u Burze.

Technická poznámka: pokud jste Swampy Cave navštívili ještě před tímto questem, kvůli bugu pravděpodobně nenajdete Eduardovu mrtvolu, což znemožní dokončit quest. Řeší to patch 1.1 nebo tento malý plugin.

Unfinished Business (Chorrol)

Vilena Donton vás pošle za Modrynem Oreynem, jenž od nynějška bude vaší Chorrolskou spojkou. První práce kterou vám zadá bude dořešení kontraktu zpackaného jiným nováčkem, Maglirem. Toho najdete ve Skingradské hospodě West Weald Inn a dostane se vám vysvětlení, že měl z jeskyně Fallen Rock ukořistit deník Brenta Astise, usoudil však, že za ty peníze to prostě dělat nebude. Je tedy na vás, abyste jeskyni vyčistili od nemrtvých, v jejích útrobách našli deník a odevzdali ho buďto Maglirovi (jako že quest splnil on), nebo přímo Oreynovi.

Drunk And Disorderly (Chorrol)

Modryn vás pošle do Leyawiinu, konkrétně do hospody Five Claws Lodge, kde tři členové udělali cechu ostudu tím, že se opili a začali páchat násilnosti a výtržnictví. Z pokecu vyjde najevo, že jsou naštvaní kvůli nedostatku práce, a požádají vás, abyste jim nějakou sehnali. Prokecejte libovolného kolemjdoucího a budete odkázáni na Margarte, alchimistku-amatérku, která by uvítala pomoc při získávání ingrediencí. Než vám však zadá práci pro opilé kolegy, musíte si získat její důvěru sehnáním pěti dávek ektoplazmy, k mání buď ve Skingradském obchodě s alchymií, nebo v mrtvolách duchů. Po splnění tohoto questu od vás bude vykupovat minotauří rohy a ogří zuby za velmi výhodnou cenu.

The Master’s Son (Chorrol)

Modryn vám zadá tajný quest, o němž se nesmí doslechnout velmistryně Vilena Donton. Najděte jejího syna Viranuse, potají mu sdělte, že vás má doprovodit na jednu misi a že se to jeho matka nesmí dozvědět. Vlezte do jeskyně Nonwyl, vyčistěte jí a za každou cenu ochraňte Viranuse. Na konci jeskyně najděte mrtvolu Galtuse Previa a truhlu. Otevřete jí a hlaste se Modrynovi.

More Unfinished Business (Chorrol)

Jak vidno, Maglir je značně nespolehlivý člen, protože už zase nesplnil úkol, ba co víc, ani nedorazil ke klientovi. Jděte do Bravilu, poptejte se místních lidí a najděte Maglira v Lonely Suitor Lodge. Zjistíte, že práce pro Fighters Guild mu nevoní a radši se přidal k Blackwood Company. Pokud jste mu v minulosti pomohli a nepřičetli sami sobě kredit za quest Unfinished Business, prozradí vám jméno klienta, abyste mohli práci dodělat sami. Jděte do Mages Guild a promluvte s Aryarie, která vás pošle do Robber’s Glen Cave nasbírat deset vnitřností z Impa. Až jí požadované ingredience odevzdáte, dostanete odměnu. Nezapomeňte se vrátit do Chorrolu pro ukončení questu.

Azani Blackheart (Chorrol)

Modryn si chce došlápnout na Blackwood Company, a vás požádal o pomoc. Odsouhlaste jeho dotaz, přesuňte se do Leyawiin a najděte Modryna v posledním patře Fighters Guild. Bude vás následovat do Ayleidské ruiny Arpenia. Zde by měly být nějaké známky boje mezi Blackwoodem a banditou Azani Blackheartem, není tu však nic. Následujte Modryna k jiné ruině, kde o bandity rozhodně nebude nouze. Dostaňte se až k Azanimu, zabijte ho, stáhněte z jeho mrtvých prstů prsten (Blackheart’s ring) a odevzdejte ho Modrynovi. Hotovo.

Trolls of Forsaken Mine (Chorrol)

Oreyn vydal skupině bojovníků rozkaz vyčistit jistou jeskyni od trollů. Bohužel se nikdo z nich nevrátil a ani se nehlásí, takže je na vás, abyste zjistili co se stalo. Krátce po vstupu do jeskyně zjišťujete, že kromě hromady mrtvých fighterů se zde povalují i těla členů Blackwood Company, což smrdí sviňárnou. Pozabíjejte zbývající trolly a v útrobách jeskyně najděte mrtvolu Viranuse Dontona, syna bigbossky Vileny Donton. Z jeho deníku zjistíte, že čištění trollů šlo dobře až do chvíle, kdy do jeskyně vtrhla tlupa konkurenčních bojovníků a začala zabíjet všechno bez rozdílu. Odneste deník Oreynovi, šéfové nic neříkejte a quest je hotov.

Information Gathering (Chorrol)

Oreyn dostal vyhazov kvůli průšvihu se synem šéfky, takže ho najdete jedině doma. Rozhodl se zničit Blackwood Company, a vy mu musíte pomoci. V Glademist Cave je nová základna konkurenční organizace, a Oreyn chce, abyste odsud unesli jejich šéfa, argoniana Ajum Kajina. Abyste ho donutili vás následovat, musíte zabít všechny jeho bodyguardy, což by neměl být problém. Až Kajina odvedete k Oreynovi, přijde čas na výslech. Buďto ho přesvědčte minihrou na oblíbenost, nebo mu prostě dejte přes držku, každopádně z něj vyražte odpovědi na dvě otázky: kolik členů má Blackwood Company a kdo je jejich vůdce. Na třetí dotaz, tedy odkud berou členové cechu svou sílu, odpověď nedostanete, protože Kajin spáchá sebevraždu.

Infiltration (Chorrol)

Přichází čas na tu nejnebezpečnější hru. Vydejte se do Leyawiinu, navštivte sídlo Blackwood Company a nechte se naverbovat. Zřízenec vás zavede do tělocvičny, kde už čekají další tři nováčci, s nimiž se máte vydat vyčistit vesnici Water’s Edge od skřetů. Nejprve však musíte vypít kouzelný nápoj zvaný Hist, z něhož Blackwood čerpá svou sílu. Ihned poté jste teleportováni do výše zmíněné vesnice, kde je potřeba pomoct kolegům ve vykosení skřetů. Jakmile budou všichni mrtví, dostanete rozkaz vyčistit přeživší uvnitř domů, což také učiníte. Když budou mrtví úplně všichni, ocitnete se u Oreyna doma, kde v rámci dialogu zjistíte, že vás našli ležet na ulici a odvedli do Chorrolu. Povyprávíte o tom co se stalo ve Water’s Edge a když vás tam Oreyn pošle na obhlídku, zjistíte, že jste ve skutečnosti zabili hromadu nevinných lidí, jenže pod vlivem halucinogenního Histu jste o tom neměli tušení.

The Hist (Chorrol)

Teď když je celá pravda venku, nezbývá než zlikvidovat zdroj všeho zla – strom Hist, který se nějak podařilo propašovat z Argonianské země do Cyrrodilu. Vraťte se do sídla Blackwood Company, kde budete ihned po vstupu fyzicky napadeni. Zabijte všechny zmetky, z těla Ja Fazira seberte klíč od jednoho z hořejších pokojů, tam zabte zástupce vůdce, jeho klíčem odemkněte pokoj samotného vůdce, pošlete ho za podřízenými a z mrtvoly seberte klíč od sklepa, kde vás čekají ještě dva bojechtiví argoniani a zničení stromu. Na stole se válí dvě roury, seberte je a použijte u dvou motorů po stranách stromu, čímž způsobíte požár, všechno zničíte, a nebezpeční bude zažehnáno. Čas vrátit se do Chorrolu.
Oreyn je velmi potěšen vaším úspěchem, a pošle vás za velmistryní, která vás jmenuje vůdcem Fighters Guild. Než ale nastoupíte do funkce, musíte si ještě zvolit svého zástupce, a kdo by se pro tuto funkci hodil lépe, než Oreyn? Jděte se ho zeptat co na to říká a až přijme, udělte mu jeden z nabídnutých rozkazů. Jakožto vůdce cechu máte nárok na měsíční podíl z výdělku, který činí 10 tisíc septimů a občas nějaký ten kouzelný předmět. Pokud Oreynovi přikážete verbovat nové členy, bude se sypat víc magických věcí, zatímco více kontraktů znamená víc peněz.

MAGES GUILD

Jak se stát členem: navštivte sídlo cechu v libovolném městě, promluvte s patřičnou osobou a nechte se naverbovat. Abyste se stali plnohodnotnými členy s přístupem do Arcane University, potřebujete doporučení od představitelů všech městských cechů, o čemž bude řeč v následujících questech.
Co dělat při vyhazovu: pakliže porušíte cechovní pravidla (stejné jako jinde: nekrást od ostatních členů, nezabíjet ostatní členy...) poprvé, napravíte to nasbíráním dvaceti kousků Dragon tongue nebo dvaceti Redwort. Při druhém průšvihu to bude dvacet Vampire dust nebo dvacet Daedra heart. Porušíte-li cechovní pravidla potřetí... však to znáte.

Anvil Reccomendation (Carahil)

Obchodníci cestující po Zlaté cestě byli nalezeni mrtví a cech má podezření, že za to může zběhlý čaroděj. Vyšlou vás do Brinna Cross Inn, kde se máte setkat s Arielle Jurard. Ta vám poručí, abyste si pronajali pokoj a nahlásili se jako obchodníci. Jakmile se ubytujete, přijde za vámi a vysvětlí, že jste v podstatě volavka. Ráno se máte vydat po cestě na východ s tím, že ona a ještě jeden battlemage vás budou z dálky sledovat. Po chvilce chůze zjistíte, že vás někdo sleduje (nesmíte jít moc rychle, aby vám zločinec stačil :D). Nechte se dohnat a dotyčný, respektive dotyčná kterou jste viděli už večer v hospodě, vás napadne. Během chvíle přiběhnou i vaši kolegové, společnými silami zlikvidujte zločince a hlaste se v Anvilu pro doporučení.

Skingrad Reccomendation (Adrienne Berene)

Adrienne by potřebovala mluvit s Erthorem a vrátit nějaké poznámky co mu půjčila, jenže ho už dlouho nikdo neviděl. Silinus Vassinus vám řekne, že Erthor měl průser se summonovacím kouzlem a bylo mu zakázáno trénovat v budově cechu, pročež si zřídil zkušebnu v Bleak Flats Cave a občas do cechu zajde na pokec, ale už dlouho se neukázal. Druja vám dále řekne, že s tou jeskyní to byl nápad Berene a označí jí na mapě. Promluvte ještě s Berene, aby vás naučila kouzlo Weak Fireball, a vydejte se na cestu. V jeskyni musíte zabít všechny nemrtvé, které se Erthorovi podařilo přivolat, aby se přestal bát a vrátil se do města. Následujte ho, shrábněte doporučení a je to.

Chorrol Reccomendation (Teekeeus)

Tento quest je trochu komplikovaný a zdlouhavý, pokud ho však splníte na 100%, čeká vás tučná odměna.
Do města přicestovala jistá Earana, členka cechu se kterou měl Teekeeus v minulosti konflikt a nemají se zrovna v lásce. Je z jejího příjezdu značně nervózní a tuší, že Earana pije nějaké kukle, takže vás pošle na výzvědy. Dotyčnou najdete na náměstí přímo před gildou nebo v Grey Mare Inn, kde se ubytovala. Pakliže se vyhnete všem zmínkám o Teekeeusovi, Earana vám prozradí, že shání knihu Fingers of The Mountain, nacházející se vysoko v horách, na místě zvaném Cloud Top, a máte-li zájem, zadá vám quest abyste pro ní zašli. Přijměte to, vydejte se do hor a najděte knížku na těle spálené mrtvoly u rozbitého sloupu.

Střet zájmů
Teď vás čeká rozhodnutí, komu z těch dvou předmět odevzdat. Pakliže ho dáte Teekeeusovi, napíše vám doporučení, zatímco z Earany se vysype hmotná odměna a zadání dalšího, pro vás velice přínosného úkolu Nejlepší volbou je uspokojit oba. Jak? Velice jednoduše: předejte knihu jednomu z nich a následně jí ukradněte. Earana jí má v hotelovém pokoji, zatímco Teekeeus v pracovním stole ve své kanceláři.

Fingers of The Mountain
Sežeňte si libovolné kouzlo se Shock damage (stačí svitek, koupíte v cechu) a jeden Welkynd stone, to je takový ten modrozelený kámen co se jich spousta válí v Ayleidských ruinách a dobíjí manu. S těmito předměty se vraťte na Cloud Top a zakouzlete shock damage na rozbitý sloup. Dostanete švestku elektrickým proudem a naučíte se velice silné elektrické kouzlo.

Bruma Reccomendation (Jeanne Frasoric)

J’skar zmizel. Musíte ho najít. Zvyšte si u kolegy Valonara oblíbenost nad 70% a prozradí vám, že jejich šéfka Jeanne je naprosto neschopná, nikdo jí nerespektuje a všichni si z ní dělají srandu. To je i důvod, proč se J’skar nechal zneviditelnit. Teď máte dvě možnosti: buďto přistoupíte na výměnný obchod, tedy že ukradnete Manual of Spellcraft z Jeanniny kanceláře a předáte ho Valonarovi, nebo zakouzlíte Detect Life, čímž J’skara naprosto v pohodě lokalizujete, a použitím Dispel ho zviditelníte.

Cheydinhal Reccomendation (Falcar)

Studna. Ne, není to případ majora Zemana, ale nejzajímavější (aspoň pro mě) doporučovací quest. Jeden mrtvý v tom nicméně plave taky.
Falcar vás požádá, abyste hupsli do studny za barákem a našli Ring of Burden, který se tam dostal nešťastnou náhodou. Než se do toho pustíte, jděte za Deetsan (až nebude Falcar nablízku), která vám řekne dost závažné věci a naučí kouzlo odlehčení a dýchání pod vodou. Teď už můžete skočit do studny, ale ještě předtím vyházejte všechny věci z inventáře, ať jste co nejlehčí. Ve vodě najdete mrtvého učedníka a na jeho těle onen prsten, který vám přitíží o 200 bodů. Vraťte se do baráku a zjistíte, že Falcar zmizel. Promluvte si s Deetsan, prsten někam odložte a jděte probledat Falcarův pokoj. Musíte najít dva Black Soul Gemy a ukázat je Deetsan, aby vám napsala doporučení.

Bravil Reccomendation (Kud-Ei)

Krádež z neopětované lásky. To je romantičtější než vražda z vášně... Varon Vamori ukradl kouzelnou hůl své kolegyni Ardaline a pokud si u něj zvýšíte oblíbenost nad 65, řekne vám proč – protože jí miluje a ona jej směle ignoruje. Taky vám řekne, že už u sebe hůl nemá, protože jí prodal svému kamarádovi z Imperial City Sorisovi Arenim. Navštivte dotyčného a opět se zvýšenou oblíbeností od něj buďto hůl odkupte za 200 zlatých, nebo pokecejte s jeho manželkou a na základě získaných informací jí ukradněte. Vrácením původní majitelce je vše vyřešeno.

Leyawiin Reccomendation (Dagail)

Dagail mluví nesmysly. Promluvte si radši s Agatou, jež vám vysvětlí, že Dagail má schopnost věštit, ovšem bez svého amuletu Seer’s Stone Amulet, který nedávno ztratila, nedokáže své vize kontrolovat. Všichni členové gildy vás odkážou na Kalthara, ten vám však nic neřekne, dokud vás nebude mít pořádně rád. Zvyšte si tedy oblíbenost a na základě toho co se dozvíte si znovu promluvte s Agatou a pak s Dagail, jež na vás vyžbleptne nějakou věštbu a v mapě se označí Fort Bueblood, kde je pohřben její otec. Vydejte se tam, najděte otcovu rakev (je dobře střežená) a seberte z ní věštecký amulet. V tu chvíli se objeví Kalthar a všechno je jasné – to on sebral Seer’s Stone, aby Dagail dovedl k nepříčetnosti a mohl jí zasednout místo. Zabte ho, vraťte se do cechu a máte doporučení.

Máte-li splněna všechna doporučení, získáváte přístup do Arcane University a další questy vám budou zadávat místní: funkcionář Raminus Polus a po něm arcimág Hannibal Traven.

A Mage’s Staff (Raminus Polus)

Abyste se stali mágem se vším všudy, potřebujete magickou hůl. Raminus vás pošle do Wellspring Cave, na pobřeží východně od Imperial City, kde roste speciální dřevo na fofrklacky. Místo bohužel obsadili necromanceři a zabili mágy starající se o stromy, takže je jasné co máte dělat: všechny zmetky pozabíjet. Krom toho prošacujte těla obou mrtvých mágů, projděte jeskyní až ke druhému východu, vedoucímu na malé prostranství s truhlou, ve které najdete požadované dřevo. S kořistí se hlaste u Raminuse, řekněte mu co jste našli a zajděte za Delmarem do enchantovací laboratoře, aby vám pomohl s výrobou magické hole.

Ulterior Motives (Raminus Polus)

Raminus vás pošle za hrabětem Skingradským pro nějakou knihu, ale na místě s vámi bude mluvit jen jeho sluha Hosidus, od něhož se dozvíte, že hrabě na vás bude čekat ve dvě v noci u Cursed Mine. Na místě najdete skupinku lidí, kteří na vás bezprostředně zaútočí. Je to Hosidus a jeho kamarádi necromanceři. Zabte je a vyčkejte příchodu hraběte, jenž vám vysvětlí, že vás musel použít jako volavku aby dokázal, že jeho sluha spolupracuje s temnou stranou. Vraťte se k Polusovi a quest je splněn.

Vahtacen’s Secret (Raminus Polus)

Polus vás pošle o patro výš za Irlavem Jarolem, ten zase do Ayleidské ruiny Vahtacen, kde na vás čeká argonianka Skaleel a ta vás pošle za kolegou Denelem, který vás pošle do... ale ne, to už by stačilo. Denel vám vysvětlí, že narazili na jakýsi bezpečnostní mechanismus a nemůžou pokračovat v průzkumu. Prohlédněte si čtyři tabulky v místnosti na konci chodby, vraťte se za Skaleel, vezměte si od ní knihu Ayleid Inscriptions and Their Translations, ze které se toho však moc nedozvíte. Vraťte se k Denelovi, ukažte mu knížku a společnými silami přeložte význam tabulek. Zjistíte, že každá z nich představuje zámek jenž lze otevřít určitým typem kouzla. Postupujte podle uvedené tabulky a odemknou se schody do další části ruiny. Na konci cesty najdete artefakt, helmu, kterou je potřeba donést Irlavovi a tím je quest splněn.
MAFRE = frost
MOLAG = fire
LORIA = damage magicka
SILA = fortify magicka

Necromancer’s Moon (Raminus Polus)

Raminus vás pošle za Tar-Meenou do Mystic Archives, abyste zjistili něco víc o černokněžnictví. Na Tar-Meenin příkaz si přečtěte knihu Necromancer’s Moon (leží na stole u dveří) a znovu jí prokecejte. Poté si knihu půjčte, jděte s ní za Polusem, následně za Bothiel a od ní už se dozvíte něco kloudného, v čem mimochodem figuruje i Falcar. Další cesta vede k jeskyni Dark Fissure Cave, kde mají dostaveníčku necromanceři. Budete-li mít štěstí, už z dálky uvidíte sloup světla vycházející z oltáře a jednoho maníka v róbě, jak si vyrábí Black Soul Gem. Pokud mít štěstí nebudete, musíte jít až k oltáři a aktivovat ho, abyste zmíněný Soul Gem našli uvnitř. Tak či tak se vám to zapíše do deníku a vy se můžete vrátit na univerzitu (do jeskyně chodit nemusíte). Na oltáři si můžete sami vyrobit Black Soul Gem, viz. postup na začátku návodu.

Liberation or Apprehension (Hannibal Traven)

Cech má mezi necromancery nastrčeného špeha jménem Mucianus Allias, ale už dlouho se neohlásil, takže má arcimág strach jestli se mu něco nestalo a pošle vás za ním. Odcestujte do Neyond Twill, kde už na vás čeká skupina bojových mágů, aby vám pomohla dostat se dovnitř. Všichni umřou, jen vy se prosekáte skrz zástupy černokněžníků až na konec ruiny, kde vám Mariette Riedle řekne, že Mucianuse potrestali a zaútočí na vás. Zabte jí, najděte spínač a otevřete si dveře do tajné místnosti, kde postává zombík jménem Mucianus Allias... Nemusíte ho zabíjet, stačí když vše nahlásíte Travenovi a je to.

Information at a Price (Hannibal Traven)

Hrabě Skingradský pro vás má nějaké info, než vám je však sdělí, chce abyste pro něj udělali jednu prácičku. Do jeskyně Bloodcrust hnedka za městem se přistěhovala skupina upírů, a jako by to nestačilo, přitáhli sebou i lovce upírů, kteří jsou pro změnu nakýblováni v hospodě Two Sisters Lodge. Musíte se zbavit obou skupin, k čemuž vedou dvě cesty. Pokud si nechce špinit ruce, zajděte za Eridorem, vůdcem lovců, a řekněte mu kde se upíři skrývají. Během čtyřiadvaceti hodin se vám do deníku napíše, že upíři jsou minulost a lovci při tom zemřeli. Druhá možnost je, že nemrtvé sami zlikvidujete, z jednoho z nich vezmete vampire dust (musí být právě z této jeskyně) a ukážete ho Eridorovi se slovy, že jste se o problém postarali sami. On sice bude mrmlat něco o zasraných amatérech, ale město nakonec opustí. Pak už nezbývá než znovu zajít za Hassildorem, od něhož se dozvíte, že do Cyrrodilu přicestoval král černokněžníků Mannimarco, což pro Travena bude velmi nepříjemná novina.

A Plot Revealed (Hannibal Traven)

Brumská pobočka o sobě už dlouho nedala vědět, takže vás poslali to prověřit. Na místě zjistíte, že barák je v plamenech a navíc plný nemrtvých. Prosekejte se do druhého patra, zabte poslední živou necromantku a v tu chvíli se zjeví J’skar, který byl do té doby neviditelný. Řekne vám, že viděl Mannimarca jak vysává duše mrtvých mágů. Informujte Travena.

The Bloodworm’s Helm And The Necromancer’s Amulet (Hannibal Traven)

Z univerzity zmizely dva mocné artefakty a Traven vás pošle je znovu získat.
Bloodworm’s Helm sebral Irlav Jarol a odjel s ním do Fort Teleman. Prosekejte si cestu skrz dungeon a najdete mrtvého Irlava. Seberte mu helmu a hurá pro druhý kousek.
Necromancer’s Amulet pro změnu sebrala Caranya a zmizela s ním ve Fort Ontus. Kromě ní tam je spousta dalších mágů, všichni oblečení v černokněžnickém. Nenechte se zmást jejich zdánlivou přívětivostí, až zabijete Caranyu a seberete jí amulet, jenž chtěla předat samotnému Mannimarcovi, všichni ostatní po vás půjdou.
Získané artefakty vraťte Travenovi a je to.

Ambush (Hannibal Traven)

Traven vás pošle do Ayliedské ruiny Silorn, kde se máte zmocnit unikátního Black Soul Gemu. Před ruinou na vás čekají tři bojoví mágové, kteří vám pomůžou v boji. Pokecejte s jejich šéfkou Thalfin a následně i s ostatními, abyste zjistili čím se specializují a podle toho je mohli rozestavit na bitevní pole. Jakmile budete hotovi, chvíli čekejte a sledujte vchod do ruiny. Za chvíli vyjde Falcar a ponese kýžený Soul Gem. Chcete-li ho zabít dřív než uteče zpátky dovnitř, použijte kouzlo Paralyze nebo Burden aby se nemohl hýbat. Pokud uteče dovnitř, musíte se prosekat celou ruinou až na konec. Jakmile získáte Soul Gem, vraťte se k Travenovi a něco uvidíte...

Confront The King (Hannibal Traven)

Traven se obětoval a nechal se vcucnout do unikátního Soul Gemu, aby vás ochránil při boji s Mannimarcem. Toho najdete v Echo Cave, poblíž Brumy. Dovnitř se dostanete jen přes mrtvolu dveřníka, což vám sám ochotně sdělí a umožní. Prosekejte se jeskyní napěchovanou nemrtvými a černokněžníky, abyste konečně stanuli před samotným králem necromancerů. Bitka bude trochu tužší, ale dá se to v pohodě zvládnout. Z mrtvého zmetka seberte hromadu pokladů, vraťte se na univerzitu a je z vás arcimág. V komnatě máte soukromé zařízení na enchantování předmětů, magickou truhlu typu ubrousku prostři se (vložíte ingredienci a za 24 hodin se zmnohonásobí), a další serepetičky. Po univerzitě se teď poflakuje spousta nováčků, kteří s vámi ochotně půjdou do boje.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama