
Recenze LEGO® Minecraft®, skvělého převedení legendární kostičkované hry do reálného světa
Seznam kapitol
Minimálně jedno ze slovíček LEGO a Minecraft zná snad úplně každý. Ačkoliv obě značky vznikly trochu jinde a v jinou dobu, mají až podezřele mnoho společného, aby se nikdy nepotkaly. Už přes deset let vycházejí stavebnice propojující tyto dva světy a zejména poslední sety stojí vážně za to.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte řadu cen
S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…
Na LEGO a Minecraft mám mnoho vzpomínek. Zatímco dánskou stavebnici jsem potkával od útlého dětství a zejména městské nebo technické sety jsem chtěl i sbírat (ve věku 6 let o tom ale nerozhodujete vy), Minecraft mě oslovil o pár let později. Konkrétně jsem se do kostičkované hry podíval v betě 1.6. Od té doby jsem byl více či méně obklopen jednou, či druhou sandboxovou kultovní značkou. Na LEGO ale v dospělosti nebyl čas a Minecraft mě vždy po dvou týdnech omrzel. Když jsem tedy dostal do rukou tři stavebnice LEGO® Minecraft®, se vší zvědavostí jsem se pustil do stavby s cílem zjistit, zda se dočkám závanu nostalgie a jestli se probudí i má kreativita, která dosáhla vrcholu právě u stavebnic LEGO a Minecraftu.
Doma jsem měl hned tři rozmanité LEGO Minecraft stavebnice. Dvě jsou menší a věřím, že potěší zejména mladší cílovou skupinu. Jde o Domeček axolotlů a Dýňovou farmu. Větší stavebnice Pevnost železného golema přetváří strážce vesnice do struktury zarostlé pevnosti.
Mohlo by vás zajímat
- Doporučená cena:
- Návod: opět přehledný a propracovaný
- Herní doba:
- Skládání okolo půl hodiny až celého večera.
- Hraní si se stavebnicí podle vaší fantazie.
- Obtížnost: reálná
- Bude vás bavit: Pokud máte rádi stavebnice, Minecraft nebo chcete zabavit děti
- Nebude vás bavit: Pokud často šlapete na kostky lega
Do nekonečných hlubin a ještě dál
Jako první jsem se vydal do hlubin oceánů se setem Domeček axolotlů. V Minecraftu mě podvodní svět moc nebavil, avšak po velké aktualizaci těchto biomů mě lákalo jeho prozkoumání, ke kterému jsem se dostal až nyní díky stavebnici. Celkem 242 kostek obsahuje spíše menší dílky roztomilého růžového baráčku s otevřenou zadní stranou a odnímatelnou střechou.
Při stavbě jsem si rychle vzpomněl, jak jsou LEGO návody skvělé. Na každé stránce je jen pár pokynů a dole najdete utopence, který postupuje s vaší stavbou k cíli.

Set se skládá zejména ze tří částí. Podstava nabízí dva druhy písku rozdělené barvou. V druhém pytlíku najdete samotný růžový domeček a jako třetí prvek počítám jednotlivé detaily interiéru i okolního podvodního světa.
Nejvíce mě z detailů upoutali axalotlové. Jde o dílky, které na první pohled do stavebnice úplně nepatří. Jejich provedení je totiž oproti zbytku kostek mnohem detailnější. U tak drobných tvorů to ale jinak nešlo. Oceňuji prakticky easter egg v podobě kyblíku, do kterého můžete Axalotla nabrat.

Samotná stavba je pak relativně jednoduchá. Domeček nabízí jednu místnost s okny v příjemném růžovém nádechu. Stavebnice tak potěší zejména dívky. V interiéru nechybí pec, postel nebo stolek. Vše si samozřejmě můžete přeskládat, jak chcete. Přístup do zadní části usnadňuje odnímatelná střecha.

Hrát si můžete například na hledání ztraceného pokladu. Pod vrstvou písku se totiž schovává poklad s několika zlatými ingoty. Pozor ovšem na utopence. Buď se s nimi můžete pustit do boje, nebo za pomoci delfína rychle odplout.

Na tak malou a jednoduchou stavebnici mi přišlo, že se zde nachází dostatek drobností podporující kreativitu. Poklad, delfín, utopenec nebo řada korálů dodává této stavebnici ducha.