Článek Potkali se u Kolína #2

Potkali se u Kolína #2

Redakce Hrej.cz

Redakce Hrej.cz

19. 8. 2009 22:06
Reklama
Reklama

Pochopili jsme, že Koelnmesse je parkoviště pro mamuty! Pochopili! Už nás neposílejte z jedné strany na druhou, už nás nenuťte kličkovat mezi jinými kličkujícími novináři. Už, prosím, ne. Kromě jako vždy skvěle naladěného a hyperaktivního Briana Crecenteho z Kotaku tu všichni mají v očích zděšení, když zjišťují, že jejich schůzka je o půl kilometru dál a začíná za dvě minuty. Zmatek se jako požár šíří i mezi vystavovateli, kteří se pro jistotu drží především v obchodnické části výstaviště a ven je dostanete jen s pomocí trhaviny. Několik odvážlivců z jejich řad se potlouká veřejnými halami, kde ještě v úterý nejsou návštěvníci a můžete si otlapkat všechny očekávané tituly jako Heavy Rain, MAG, Uncharted 2, New Super Mario Bros anebo Anno 1404, Batman: Arkham Asylum a další, na které si momentálně ve dvě v noci nedokážeme vzpomenout. Věřte, že ve čtvrtek se vám to již nepodaří, pakliže nejste fanoušci dlouhých front.

Na ranní tiskovce Microsoftu můžeme konečně zodpovědně spočítat, kolik Čechů a Slováků se tu sešlo. Jsou tu všichni. A není nás málo, takže nepřichází v úvahu peprně si zanadávat na celé kolo s tím, že tomu stejně nikdo neporozumí. Fable III a Peter Molyneux dobře startuje celý den a za chvíli už klušeme po výstavišti a přejeme si, aby bylo alespoň trochu menší. Příští rok vezmeme krokoměr.

Negativním efektem osobní přítomnosti na výstavišti je, že prostě nemáte šanci stihnout všechno. Tedy kromě Crecenteho (výsada Celebrit - vývojáři chodí za nimi), který se zdá být na deseti místech zároveň. Naštěstí zasahuje Martin Bach, který dobrovolně přijel vlakem pracovat a bere na sebe Capcom, Activision a Electronic Arts, ze kterých mu svítí oči, protože viděl Rage. Z čeho svítí oči nám? U Lukáše vede ModNation Racers a u Pavla Heavy Rain, žádný utajený hit jsme zatím neobjevili.

Pomalu ale jistě začínají přibývat natočené minuty na kamerách. Nejen našich. Dopoledne se objevuje jako obvykle optimistický a roztomilý výsadek České televize, který je aktivní a místy až nechutně profesionální. Jediné, co nám dává morální převahu je, že nepojedeme deset hodin autem zpátky do Prahy a namísto toho se budeme moci kochat hosteskami, které jsou zastoupeny ve vysoké míře a různé tloušťce latexových skinů. Mimojiné se tu potlouká Lara Croft a Faith z Mirror´s Edge, které zatím byly viděny pouze na rauchen pauze. Dovoďte si z toho vlastní závěr.

Po výstavě se věnujeme nákupu klávesnici ve čtvrti Neumarkt, která je zaplněná především obchody s oblečením. A pak už přichází čas druhé šichty neboli noční práce neboli psaní článků a stříhání videa. S vděčností konstatujeme, že máme hotel takticky položený vedle nonstop otevřené benzínové pumpy, kde mají v chlaďáku spoustu 355 mililitrových RedBullů. Mit Taurin. Co si přát víc? Možná mit Tauren.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz