Článek playMOBIL 9: Ztraceni na pustém ostrově

playMOBIL 9: Ztraceni na pustém ostrově

Michal Křivský

Michal Křivský

15. 9. 2006 22:37
Reklama
Reklama

Školákům již skončily dva měsíce nicnedělání a i většina pracujících má po dovolených. Abyste mohli na všechny strasti zapomenout, je tu nové číslo playMOBILu. Co přináší?

Recenze – mobilní hry

Obálce dominuje hra Stranded, která se svým námětem hodně inspirovala televizním seriálem Ztraceni. Skupinka přeživších trosečníků se octne na pustém ostrově a je jen na hlavním hrdinovi, zda přežijí. Po příběhové stránce i hratelností (akční adventura) je Stranded velmi povedená. Komu tento žánr příliš neříká, může zalovit v jiných vodách: například strategie nabízí dva zajímavé zástupce – budovatelskou Glory of the Roman Empire, jejíž předlohu můžete znát z PC a PornManager – hra z filmového prostředí, jejíž název plně prozrazuje, oč v ní běží (jen doplňme, že vedle manažera musíte vystupovat v roli scénáristy, režiséra, herce atd.). Příznivci závodních her mají příležitost vyzkoušet své reflexy v Rally 3D Evolution, nebo ve futuristickém WipeOut připomínajícím titulu AirBurster 3D. Zkrátka nepřijdou ani milovníci kvalitních RPG, jež jistě potěší starší, ale propracovaná Rage of Mages s tahovými souboji. Minulé číslo mělo nádech retra a nový playMOBIL v tomto trendu díky dvěma kolekcím od Atari pokračuje. Další hry, jež byste neměli minout, nejdete v rubrice recenzí.

Novinky

Co se připravuje? Asi nejzajímavější zprávou je, že se brzy dočkáme další mobilní verze hry True Crime s podtitulem New York City. A rozhodně by vám nemělo uniknout oznámení RPG, v němž budete svá monstra generovat za použití fotoaparátu v mobilním telefonu.

Reportáž

I playMOBIL navštívil Lipsko a Games Convention 2006. Článek výstavu zachycuje zejména z pohledu příznivců mobilních her.

Další mobilní platformy

Jak je v playMOBILu zvykem, naleznete na jeho stránkách i recenze her určené pro platformy Nintendo DS a PlayStation Portable. Pro první jmenovanou jsou představeny hry Big Brain Academy a New Super Mario Bros., u PSP si můžete přečíst o Capcom Classics Collection Remixed a Micro Machines V4.

Telefony

Krom obsáhlé novinkové rubriky, věnované novým mobilní telefonům, naleznete na stránkách časopisu i testy. Tentokrát byly vyzkoušeny Nokia 6233 (zřejmě nová legenda), stylový LG M6100, cenově přijatelné véčko Samsung X660 a operačním systémem Windows opatřený Qtek 8310.

Kompletní obsah časopisu naleznete na této adrese.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz