Injustice: Gods Among Us Článek Injustice: Gods Among Us

Injustice: Gods Among Us

Vladislav Burian

Vladislav Burian

15. 6. 2012 22:00
Reklama
Reklama

Určitě jste také byli svědky dětského polemizování, jehož účastníci se nemohli shodnout, jaký ze známých superhrdinů by vyhrál vzájemnou bitku. Tomu však už zanedlouho udělají vývojáři z NetherRealm Studios přítrž. Tvůrci dnes již kultovní mlátičky Mortal Kombat se totiž společně s Warner Bros rozhodli připravit novou bojovku, tentokrát s hrdiny ze světa komiksů DC. Zatím však byla prozrazena pouze šestice z nich: Batman, Superman, Flash, Wonder Woman, Solomon Grundy a Harley Quinn. Výsledný počet se vyšplhá k počtu 24 hrdinů a padouchů.

Mlátička s příběhem?!

Aby autoři hráče ještě víc navnadili, pronesl Ed Boon (kreativní ředitel NetherRealm Studios): „Nemohli jsme se dočkat, až Injustice: Gods Among Us představíme. Hráči prožijí epické bitvy s oblíbenými padouchy a hrdiny DC komiksů.“ A pokračoval: „Chtěli bychom do bojovek přinést několik novinek. Zaměříme se také na propracovaný příběh," - a právě zmínka příběhu nás značně překvapila. Kombinace mlátičky a hlubokého příběhu je totiž přinejmenším nezvyklá. Rádi se však necháme překvapit, co pro nás tým lidí kolem Boona vymyslí.

Vedle traileru, jenž si můžete prohlédnout níže, došlo také na první seznámení se samotnou hrou. Zde jsme mohli ze zmíněné šestice vidět pouze Supermana, Flashe, Batmana a Solomon Grundy. A třebaže hra poběží na upraveném enginu z Mortal Kombat 2011 (známý též jako Mortal Kombat 9), vizuální stránka působila velmi solidně, včetně mnoha detailů a slušné animace.

Pereš se jako teenager...

Demo přineslo několik zajímavých a důležitých informací. Třeba lokace byly vidět v ukázce tři, a sice Supermanovo útočiště (v originálním názvu Fortress of Solitude), základna Batmana (Batcave) a jakési futuristické město. A musí se nechat, že boj byl v těchto místech zase o kus dynamičtější. V souboji totiž půjde využít předměty (kontejnery, barely, vozidla, ...) nacházející se v okolí, a především prostředí bude do určité míry zničitelné (zdi, betonové desky, sklo, okna, ...)! Co je vůbec nejlepší - lokace by měly být rozlehlé. Třeba dění ve městě se tak nebude odehrávat pouze na prťavém plácku s budovami na pozadí, ale hned ve třech scénách: na střeše, uvnitř budovy a pochopitelně i v ulicích. Přechod mezi nimi bude údajně plynulý - odvíjející se podle probíhajícího souboje.

Ale pak už došlo na samotnou bitku. Nemá smysl popisovat jednotlivé kopy a chvaty, jež hrdinové bez mrknutí zvládnou, lze si je snadno domyslet. V tomto ohledu žádný veliký pokrok od podobných titulů nečekejte. Zajímavé však byly speciální útoky, to když se třeba Supermanovi rozpálí oči do ruda a on pak popadne protivníka, s ním vyletí do vesmíru, aby jej při pádu ve vysoké rychlosti dorazil. U Batmana by to pak mělo být využití vymazlených serepetiček z jeho opasku. Ostatně v tomto ohledu nemusíme mít strach, vývojáři si jistě dají na superabilitách zvlášť záležet.

Zajímavé však je, že se NetherRealm Studios snaží pro Injustice: Gods Among Us získat rating Teen ESRB (tj. 13+ let). Žádných obskurních fatalit - plných vyhřezlých vnitřností a zlámaných končetin - se tak docela jistě nedočkáme. Jak to ale ve skutečnosti bude, uvidíme až v roce 2013, a to na Xbox 360, PlayStation 3 a Wii U.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz