Indie obchod itch.io pohrdá NFT, technologii považuje za podvod
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Indie obchod itch.io pohrdá NFT, technologii považuje za podvod

Indie obchod itch.io pohrdá NFT, technologii považuje za podvod

Radek Raudenský

Radek Raudenský

7. 2. 2022 14:25 1

Digitální obchod zaměřený na indie hry itch.io veřejně odsoudil nejen technologii NFT, ale taktéž všechny společnosti, které se rozhodnou s tokeny pracovat. Poměrně jasná zpráva ukazuje, že minimálně vedení tohoto obchodu nechce mít s NFT nic společného.

Reklama
Reklama

  • Digitální obchod itch.io prezentuje svůj názor na NFT
  • Veřejně odsuzuje firmy, které chtějí technologii používat

„NFT jsou podvod. Pokud si myslíte, že jsou skutečně užitečné pro cokoliv jiného než vykrádání tvůrců, finanční podvody a destrukci planety, měli byste zvážit svá životní rozhodnutí. Každá společnost, která podporuje jejich tvůrce nebo jinak schvaluje NFT, by měla jít do prd***. Záleží jim jenom na zisku a jmění, než na čemkoliv jiném,“ píše obchod na Twitteru.

Vyjádření se stalo prakticky okamžitě jedním z nejsdílenějších příspěvků tohoto účtu. Zatímco za normálních okolností sbírá obchod stovky reakcí, prvotní příspěvek jich má více jak 250 tisíc. I když postoj vedení či jedince stojícím za itch.io je poměrně jasný, zatím oficiálně nevíme, zda bude obchod limitovat použití NFT i na své platformě.

Technologie nezaměnitelných tokenů se v herním průmyslu probírá už řadu měsíců. Asi nejčerstvější kauzou jsou MetaWorms, tedy NFT obrázky pod licencí Worms. Zde vydavatel Team17 své rozhodnutí obrátil už po jednom dnu, a to kvůli tvrdé kritice hráčů i partnerských studií. Naopak vydavatel Konami stále plánuje prodávat NFT, což vedení potvrdilo i na poslední investorské konferenci.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz