Konami se daří, příjmy vzrostly o 12 %. Prodávání vlastního NFT stále podporuje
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Konami se daří, příjmy vzrostly o 12 %. Prodávání vlastního NFT stále podporuje

Konami se daří, příjmy vzrostly o 12 %. Prodávání vlastního NFT stále podporuje

Radek Raudenský

Radek Raudenský

4. 2. 2022 10:35

Se začátkem roku se pojí uzavírání kvartálních výsledků, které firmy tradičně prezentují na začátku února. Výsledky jsme slyšeli od velkých herních gigantů jako je Sony či Nintendo, k nim se připojuje i Konami. To kromě finančních výsledků potvrdilo záměr prodávat své NFT.

Reklama
Reklama

  • Konami zveřejnilo finanční výsledky za poslední tři kvartály
  • Příjmy narostly o 12 %, zisk o téměř 50 %
  • Vydavatel stále chce prodávat NFT

Finančně se vydavateli dařilo, v součtu posledních tří kvartálů došlo vůči roku 2020 o 12% nárůst příjmů na 1,8 miliardy dolarů. Zisk vzrostl o 48,8 procent na 525 milionů dolarů. Nejvíce se na financích podílely hry, příjmy z tohoto segmentu činily 1,3 miliardy dolarů. Vedení zmínilo především úspěšné Tokimeki Memorial Girl's Side 4th Heart a Power Pro Kun Pocket R, tedy hry které jsou pro západní trh prakticky neznámé.

Zajímavé je, že vedení stále podporuje své ambice v NFT. Na investorské konferenci opět připomnělo záměr prodávat tokeny z důvodu „zachování obsahu, který naši zákazníci milují, ve formě upomínkových předmětů“.

Pozitivní vztah k NFT ale nechovají všichni. Herní komunita technologii nadále odsuzuje, společně s ní i některá indie studia. Právě neúprosná kritika stála například za zrušením Meta Worms.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz