Preview Fortnite Článek Fortnite vítá novou sezónu - jakých novinek jsme se dočkali?

Fortnite vítá novou sezónu - jakých novinek jsme se dočkali?

Martin Synek

Martin Synek

7. 6. 2022 16:20

Víkend je dávno za námi, a s ním i sobotní event Collision ve hře Fortnite. Na následujících řádcích se spolu podíváme na to, jak se všechno nakonec vyřešilo. Pomrkneme na novou sezónu, která začala v neděli, a také její battle pass. Zabrousíme hlouběji i do příběhu a probereme spolu novinky, které nás na ostrově čekají.

Reklama
Reklama

Nejprve k samotnému eventu Collision. Ten začal v sobotu v deset večer našeho času a již začátek byl, dle mého skromného názoru, úžasně zpracován. Poprvé jsme měli možnost vidět zmrzlý měsíc, který je viditelný i na mapě Fortnitu, včetně základny The Seven. Uvědomíte si velikost samotného Mecha Strike Commander, což je obří robot, tentokráte pilotovaný čtyřmi hrdiny a jedním kapitánem. V tomto případě doopravdy dojde na prognózy a objevuje se hrdinka Paradigm vedoucí vás vstříc záchraně realit. V cestě vám samozřejmě bude stát Imagine Order se všemi zbraněmi, kterými disponuje - a díky kterým to i vypadá, že bude mít malinko navrch. Nebojte se, vše zachrání naši staří známí v čele s Foundationem, agentem Jonesem nebo banánem Peelym, kteří nejedenkrát převáží misky vah na vaši stranu.

Zničení Collideru a odstranění zlobivé Sloanové je součástí plánu. Tento pětadvacetiminutový příběhový event byl nabitý událostmi, kde se rozpadaly reality, mohli jsme také vidět souboj Obi-Wana a Vadera, nebo úhlavního nepřítele Gena, za kterým se skokem do jiné reality vydávají i Jones a Foundation. Ostrov je zachráněn a na nás po této akční jízdě čeká jenom nápis lákající ta pokračování.

Nicméně jsem se s odstupem času dozvěděl velkou zajímavost, a to že závěrečná obrazovka byla podkreslena hudbou, kterou procedurálně generoval samotný Unreal Engine. Tvůrci to později vysvětlili coby možnost, jak se vyhnout problémům s právy a tento subsystém vlastního enginu pojmenovali Quartz. Za mě jde o hezký test nové technologie.

JE LIBO PRÁZDNINY?

Na novou sezónu jsme zase tak dlouho čekat nemuseli. V neděli přifrčel update a já jsem si konečně mohl novinku nesoucí název Vibin pořádně osahat. Ostrov se částečně proměnil v obrovskou párty zónu, kde se notně slavilo vítězství nad zlotřilci z Imagine Order. Zero Point leží na dně Loot Lake a jeho vlivem se změnila asi jedna čtvrtina celé mapy. Vyrostl zde obrovský Strom reality a okolo něj je krajina poseta obřími houbami. Dostali jsme zpět i pár oblastí z minulých sezón (obří židle!) a mnohá z klasických míst se změnila minimálně barevným provedením. Uvnitř vodopádů také nalezneme jednu z komunitních výzev, spočívající v odstranění závalu. Z Command Cavern se stala obří diskotéka Rave Cave a městečko Greasy Grove je zčásti prorosteno houbami. A mnoho dalšího.

Mírný grafický posun hry je také znatelný. Scéna má teď malinko jiné nasvícení a celkově se změnila i paleta barev. Vše je zkrátka v party režimu se vším, co k tomu patří. Vrátilo se tornádo a poprvé se seznamujeme s náznaky toho, co se stalo se zdejšími zvířecími miláčky Klomby. Do katalogu pojízdných “vozidel” se přidali i vlci, prasata či průhledné koule osazené přísavkou, které cestují po zdejší horské dráze. Zábava je zde převeliká a v prvních 30 hrách jsem byl několikrát svědkem parádní přestřelky a následné honičky v koulích. Ze zbraní vypíchnu snad jen dvourannou brokovnici a nové Arko, které bylo vyměněno za MK7. 

Největším lákadlem aktuálního battle passu je Darth Vader. Trůní na posledním stém levelu a jde rozhodně o skin, který si zaslouží vaši pozornost. Klasicky pak dostáváme další čtyři postavy, z nichž jedna (Snap) bude mít několik možností customizace, které si bude hráč vybojovávat podobně, jako tomu bylo v minulosti u Omni mečů. Příběhové střípky snad poprvé uvidíme v následujícím týdnu, avšak u této sezóny půjde především o chill a odpočinkovou zábavu, která nebude svázána konfliktem - ten zřejmě probíhá za oponou některé z dalších realit. Overshield z režimu Zero Build stále neodešel, tudíž všem nováčkům opět doporučuji, aby své první kroky činili v klasickém stavěcím lobby. Tak co? Jdete do toho taky? Napište nám do komentářů, jak se vám event líbil a jaký máte názor na novou sezónu. Budeme se těšit.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz