Metal Gear Acid 2 Článek Budoucnost Metal Gear

Budoucnost Metal Gear

Dalibor Franta

Dalibor Franta

7. 3. 2006 23:49
Reklama

Proud nápadů s tematikou Metal Gear jako by nevysychal a do nejbližší, ale i velmi vzdálené budoucnosti se plánuje hned několik nadějných projektů. Některé přímo navazují na slavnou tradici, jiné se vydávají dosud neprobádanými končinami handheldů a zdánlivě nesouvisejících příběhových linií. Našli jsme si chvilku a podívali se jim blíže na zoubek, abyste si mohli o budoucnosti této slavné série udělat lepší představu.

Metal Gear Solid 3: Substistence

Prvním na řadě z chystaných přírůstků do rodiny MGS je Subsistence, netrpělivě očekávaný přídavný balík k původnímu Snake Eaterovi. V podstatě se jedná o bonusový update, přesto však se zdá použití podobného slova v souvislosti se Subsistence div ne jako rouhačství – vždyť má přinést onlinový multiplayer, modlu blízké budoucnosti pro všechny fanoušky MGS. Další převratnou novinkou je pak zcela pohyblivá kamera, která poprvé opustí fixní pozici nad Snakovým bytelným zátylkem a umožní hráči volný rozhled po okolí z pohledu třetí osoby. Balení budou tvořit dva disky, jeden se singleplayerovou částí hry, druhý se všemi bonusy a multiplayerem.

Singleplayer samozřejmě tvoří původní verze MGS3, která oproti originálu nezaznamenala prakticky žádné změny. Jediná vylepšení představují volná kamera a nová, Evropanům na míru ušitá, obtížnost „European Extreme“. Nejdůležitější místo na bonusovém disku zabírá samozřejmě multiplayer. Kromě obvyklého single a team deatmatche se v multiplayeru objeví také spíše takticky pojaté módy rescue a capture, kde se mezi sebou utkají buď dva týmy, nebo samotný Snake proti přesile slabších protivníků.

Metal Gear Acid 2

Metal Gear Acid je samostatně se vyvíjející série MGS pro PSP. První díl zaznamenal solidní úspěch a tak se na nás hezky zčerstva valí už druhé pokračování této důmyslné kombinace tahové strategie a karetní hry (představte si Jagged Alliance říznuté WarCryem). Největší změnou oproti prvnímu dílu je na první pohled barevnější a rozjásanější grafická stylizace se silným cel-shadovým nádechem. Shinta Nojiri, který je za vývoj MGA2 odpovědný, se nechal slyšet, že spolu s hrou budou dodávány také speciální papírové brýle díky kterým bude možné vychutnat si hraní ve všech třech rozměrech. Ostatní změny budou spíše kosmetického rázu a dotknou se hlavně počtu herních karet a herního interface.

Metal Gear Saga

Metal Gear Saga patří ve skupině připravovaných titulů spíše do kategorie doplňkových. Jedná se o informační, nebo chcete-li dokumentární DVD, které pojednává o kompletní historii her Metal Gear. Původně byl tento projekt koncipován pouze jako reklamní spot pro Tokio Game Show, posléze se však vyvinul až v ambiciózní kompilaci trailerů, videí a rozhovorů o MGS. Sérii pěti kapitol otevírá MGS3, který ač zatím poslední, odehrává se ze všech Metal Gearů jako první. Dále pokračují v chronologickém pořadí dokumenty o MG, MG2, MGS a MGS2. Na závěr by měl Hideo Kojima prozradit i něco málo o chystaném MGS 4. Jak říká Ryan Peyton, který má tvorbu DVD na starosti, úkolem Metal Gear Saga má být zejména poskytnout ucelený náhled na rozvětvenou sérii a ujasnit řadu nejasností, které se za ta léta a nesčetné příběhové odbočky mohly objevit. Saga by měla vyjít jako součást limitované edice MGS 3: Subsistence, ale je velmi pravděpodobné, že bude k dostání i jako samostatné zboží.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Hra, kterou není třeba představovat. MGS 4 je titul, kvůli kterému si PS3 koupí i někdo, kdo v životě neviděl televizi. Titul, který už dlouho před svým vydáním vyvolává bouřlivé debaty, hádky a násilné sváry. Důvodem se stal v loňském roce zveřejněný trailer, který Snakea ukázal coby vetchého starce nad hrobem…no pravda, tady trochu přeháníme, ale starý byl teda pořádně. Těžko byste hledali v hráčské obci někoho, komu by tato náhlá proměna neležela v hlavě a kdo by tušil, co na nás velký mystifikátor Kojima zase chystá. Každopádně informací je poskrovnu, spekulací jako much a tak si prozatím musíme vystačit jen s tím neuvěřitelně záhadným a přece tak úchvatně vypadajícím trailerem.

Metal Gear Solid Digital Comic

Z pěti připravovaných projektů se v tomto případě jedná o dost možná nejoriginálnější. MGS Digital Comic bude interaktivním komiksem pro PSP a ať to zní jakkoliv neuvěřitelně, hráč/čtenář se na jeho průběhu bude notně podílet řešením puzzlů, spojováním zápletky a plněním dalších rozličných úkolů. Komiks samotný bude částečně pohyblivý a animovaný. Zatím si to nedovedeme dost dobře představit, každopádně účast skvělého australského kreslíře Ashleyho Wooda a bezbřehá originalita japonských designérů jsou dostatečně lákavým příslibem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz