Adaptivní umělá inteligence v The Callisto Protocol bude reagovat na chování hráče
i Zdroj: Striking Distance / Krafton
The Callisto Protocol Novinka Adaptivní umělá inteligence v The Callisto Protocol bude reagovat na chování hráče

Adaptivní umělá inteligence v The Callisto Protocol bude reagovat na chování hráče

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

3. 10. 2022 13:44

Sci-fi horor The Callisto Protocol bude chtít nalákat na hutnou atmosféru a pohlednou grafiku, vývojáři si ale dávají záležet také na designu nepřátel, kteří by měli překvapit svou inteligencí.

Reklama

  • Vývojář přiblížil fungování umělé inteligence v hororu The Callisto Protocol
  • Biofágové se přizpůsobí stylu boje
  • Místo útoku mohou utéct a počkat na lepší příležitost

O umělé inteligenci promluvil technický ředitel studia Striking Distance - Mark James. V rozhovoru pro magazín VG247 naznačil, že se velkou měrou podílí na budování napětí, jako příklad uvedl takzvaný “ventilační systém”.

“Naše umělá inteligence se občas rozhodne, že na vás nezaútočí. Místo toho před vámi uprchne do ventilace, přičemž si dá pozor, abyste si toho všimli. Takže najednou víte, že tam někde je a čeká na další příležitost vyskočit ven z jiného průduchu a zaútočit na vás.”

James také naznačil, že biofágové reagují na styl boje daného hráče. Takže pokud budete upřednostňovat palné zbraně, nepřítel se nejprve rychle ztratí z dohledu, aby mohl následně zaútočit ze zálohy. Uslyšíte pouze kroky a podezřelý šramot. Právě skrze dynamickou umělou inteligenci a zvukové efekty se autoři budou snažit pořádně našponovat pocit nejistoty a napětí.

The Callisto Protocol vyjde 2. prosince na PC a konzolích Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4 a PlayStation 5.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz