Take-Two žaluje tvůrce It Takes Two kvůli jménu
It Takes Two Novinka Take-Two žaluje tvůrce It Takes Two kvůli jménu

Take-Two žaluje tvůrce It Takes Two kvůli jménu

Radek Raudenský

Radek Raudenský

4. 12. 2021 09:45 4

V herním byznysu je zaděláno na pořádně pikantní při. Dle informací webu Eurogamer se totiž vývojáři kooperativního titulu It Takes Two musí potýkat se stížností ze strany vydavatele Take-Two, majitele studií Rockstar či rodiny 2K. Problém zřejmě vyplývá z podobnosti s názvem vydavatelství.

Reklama
Reklama

  • Take-Two podalo žalobu na tvůrce It Takes Two
  • Vydavatel chce, aby se studio vzdalo práv na vlastnictví hry kvůli jménu


Take-Two údajně žádá, aby se studio Hazelight designéra Josefa Farese vzdalo práva na svou hru právě kvůli jménu. I když tvůrci It Takes Two situaci nepotvrdili, stížnost ze strany Take-Two ani nevyvrátilo. Rozhodně nejde o jediné tvůrce či společnost, která se musí potýkat s právníky vydavatele.


Eurogamer zmiňuje, že Take-Two podává trestní oznámení na spoustu firem, které používají slova „Rockstar“, „Social Club“, „Mafia“ či „Civilization“. Dle právníka Richarda Hoega mají nicméně vývojáři It Takes Two v tomto případě poměrně vysokou šanci na výhru, a to především díky tomu, že problematické spojení slov není názvem společnosti.
 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz