Také EA se zajímá o možnosti reklam ve hrách, dle šéfa Andrewa Wilsona mají smysl
i Zdroj: GameSpot
Byznys Novinka Také EA se zajímá o možnosti reklam ve hrách, dle šéfa Andrewa Wilsona mají smysl

Také EA se zajímá o možnosti reklam ve hrách, dle šéfa Andrewa Wilsona mají smysl

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

12. 5. 2022 09:25 1

V dubnu jsme vás informovali o tom, že konzoloví giganti Xbox a PlayStation uvažují o implementaci reklamních spotů do free-to-play titulů. Na toto konto se nyní vyjádřilo i vydavatelství Electronic Arts. Jeho šéf Andrew Wilson během hovoru s investory oznámil, že o reklamách stejným způsobem přemýšlí i v EA.

Reklama
Reklama

  • Andrew Wilson z EA přiznává, že firma uvažuje o reklamách ve hrách
  • Prý musí být zpracované správně a nabízet hráčům nějakou odměnu

Jejich existenci ale podmiňuje tím, že musí být zpracovány citlivým a k hráčům přátelským způsobem. Dle Wilsona už firma vyzkoušela několik různých systémů. Část z nich stále vyvíjí, část nakonec hodila do koše, protože je prioritou “co nejlepší hráčský zážitek”.

„Vidíme to v celém odvětví zábavního průmyslu, a i ve hrách, obzvlášť v mobilních hrách, kde existuje prostor pro reklamu, pokud ji chytíte za správný konec. A existuje část komunity, která se zapojí, pokud jí tuto možnost dáte a za sledování reklamy získá nějakou herní odměnu,“ vysvětluje.

Zmíněné systémy počítají s tím, že v rámci titulů dostupných zdarma můžou hráči dobrovolně sledovat reklamní spoty, a za jejich zhlédnutí následně dostanou nějakou odměnu. V případě EA nicméně existuje historie reklam umístěných do klasicky zpoplatněných her. Vzpomenout můžeme například na reklamní spoty během soubojů v UFC 4 nebo reklamní billboardy v Battlefield 2042. V obou případech byl ale krok dost hlasitě odsuzován komunitou a firma se za něj omlouvala.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz