Nejen Microsoft, i Sony plánuje zavést reklamy do free-to-play her. Za jejich zhlédnutí by hráči mohli získat odměnu
i Zdroj: Sony Interactive Entertainment
Novinka Nejen Microsoft, i Sony plánuje zavést reklamy do free-to-play her. Za jejich zhlédnutí by hráči mohli získat odměnu

Nejen Microsoft, i Sony plánuje zavést reklamy do free-to-play her. Za jejich zhlédnutí by hráči mohli získat odměnu

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

21. 4. 2022 11:06 1

V minulých dnech vyšlo najevo, že Microsoft plánuje do free-to-play her zakomponovat reklamy, které by se zobrazovaly hráčům na PC i na konzolích. Nyní se zdá, že něco podobného plánuje také Sony.

Reklama
Reklama

  • Sony také chystá zavést reklamy do free-to-play her
  • Už nyní údajně běží testovací program
  • K oficiálnímu oznámení by mělo dojít ještě letos

Magazín Business Insider, jenž informaci vypustil, nyní dodává, že Sony chystá zavést podobný systém reklam na konzolích PlayStation. Společnost má podněcovat vývojáře, aby se k této možnosti v rámci free-to-play her přiklonili, zatím ale není jasné, v jaké podobě se nakonec budou prezentovat koncovým uživatelům.

Sony zároveň údajně plánuje se svými partnery sdílet údaje o uživatelích, které by zřejmě měly posloužit jako základ pro lepší zacílení reklamy. Mluví se dokonce o variantě, kdy by hráči za zhlédnutí dostali odměnu v rámci virtuální měny, za níž by si následně mohli koupit předměty v dané hře.

Zpráva zmiňuje, že Sony už spustila testovací program, v němž mohou vývojáři reklamy vyzkoušet. Oficiální představení by se údajně mělo uskutečnit koncem letošního roku.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz