Microsoft má plánovat včlenění reklamní sdělení do free-to-play her, hovoří se o billboardech
i Zdroj: Xbox Game Studios
Novinka Microsoft má plánovat včlenění reklamní sdělení do free-to-play her, hovoří se o billboardech

Microsoft má plánovat včlenění reklamní sdělení do free-to-play her, hovoří se o billboardech

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

17. 4. 2022 10:30

Podle zdrojů zahraničního webu Business Insider (přepsáno magazínem VGC), uvažuje Microsoft nad tím, že by aktivněji včlenil reklamní sdělení do free-to-play her. Změna se má podle všeho dotknout her pro Windows i Xbox. Mluví se také o tom, že si Microsoft dobře uvědomuje, jakou odezvu může u hráčů sklidit.

Reklama
Reklama

  • Microsoft má prozkoumávat přidání reklam do free-to-play her
  • Zdroje Business Insideru zmiňují použití reklamních ploch v závodních hrách

Jeden ze zdrojů spekuloval, že Microsoft nemá aktuálně zájem ponechávat si podíl z příjmů z reklam, neboť má zájem poskytnout vývojářům free-to-play her více šancí k vydělávání peněz,“ uvádí Business Insider. Toto vstřícné gesto dále zdroje vysvětlují tím, že si je vedení Microsoftu dobře vědomo názoru hráčů na včlenění reklam, a tedy i potíží, do nichž by se mohl dostat. V zájmu zachování firemní pověsti je tak záhodno reklamu zavést pozvolna a co možná nejméně invazivně.

Podle dvou různých zdrojů Business Insideru má Microsoft momentálně plánovat uzavřený ekosystém, kam svou reklamu může vložit jen vybraná skupina značek, a to jen způsobem, jenž nenaruší herní zážitek. Jedním z návrhů, které mají být na stole, je např. použití digitálních billboardů v závodních hrách (šlo by tedy o tutéž situaci, kterou hráči hry Burnout Paradise zažili u prezidentské kampaně Baracka Obamy v roce 2008). 

Co se týče integrace agresivnějších reklam, jako jsou např. skiny či videoreklamy, zdroje nebyly schopny potvrdit, zda k této události dojde. Vše se pravděpodobně odvíjí od toho, jak hráči přijmou, potažmo nepřijmou první vlnu změn.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz