Rogue Company bude hráčům pouštět reklamy, za jejich sledování získají body reputace
Novinka Rogue Company bude hráčům pouštět reklamy, za jejich sledování získají body reputace

Rogue Company bude hráčům pouštět reklamy, za jejich sledování získají body reputace

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

10. 2. 2022 10:57

Vývojáři dnes mají celou řadu možností, jak monetizovat obsah, jednou z nich jsou také klasické reklamy. Touto cestou jde i studio Hi-Rez, Rogue Company bude brzy zobrazovat reklamní spoty společnosti Simulmedia.

Reklama
Reklama

  • Studio Hi-Rez zavádí reklamu ve hře Rogue Company
  • Sledování spotů bude dobrovolné
  • Odměnou jsou body reputace

Už je to více než rok, co se free-to-play střílečka překlopila do plné verze, zřejmě ale negeneruje zisky, na jaké autoři pomýšleli. Přichází tedy rozhodnutí, které u fanoušků vzbuzuje rozporuplné reakce.

Studio totiž oznámilo, že brzy dojde k implementaci reklam, za jejich sledování hráči obdrží bonusové body reputace. Oznámení zdůrazňuje, že bude tato funkce dobrovolná, hráči si reklamy mohou kdykoliv vypnout. “Pokud se nebudete chtít zapojit, nikdy žádnou reklamu neuvidíte, zážitek z Rogue Company zůstane stejný,” stojí v příspěvku. “Do Rogue Company nebudeme nikdy dodávat vynucené nebo nepřeskočitelné reklamy.” Spoty se týkají verzí pro PC, do budoucna se objeví i na konzoli PlayStation 5.

Zhruba před půl rokem jsme informovali, že Simulmedia vyjednává spolupráci se společností EA, podobné reklamy se tedy eventuálně mohly objevit i ve hrách z její knihovny. EA ale nakonec tuto informaci razantně popřelo, od domnělých dohod se distancovalo.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz