Microsoft chce do vedení Activision Blizzard dosadit "správné lidi" a napravit pracovní kulturu
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Microsoft chce do vedení Activision Blizzard dosadit "správné lidi" a napravit pracovní kulturu

Microsoft chce do vedení Activision Blizzard dosadit "správné lidi" a napravit pracovní kulturu

Radek Raudenský

Radek Raudenský

11. 2. 2022 13:38

K dokončení akvizice Activision Blizzard zbývá ještě několik měsíců. Jak jsme upozorňovali u podobného obchodu mezi NVIDIA a Arm, i přes jasně stanovené podmínky nemusí ke konečné transakci dojít. Microsoft ale má se studiem velké plány a potvrdil, že chce mít ve vedení ty „správné lidi“.

Reklama

  • Microsoft bude sledovat vývoj managementu v Activision Blizzard
  • Jakmile akvizice projde, chce společnost do vedení “správné lidi”

Taková slova vyřkl prezident Microsoftu Brad Smith v rozhovoru pro CNBC. Magazín se ho přesněji zeptal na to, jak bude společnost reagovat na údajnou špatnou atmosféru v Activision Blizzard, která vyšla najevo v minulém roce. Dle Smitha je pro změnu kultury nutná kombinace pokory a nasazení. Jakmile bude transakce dokončena, plánuje Microsoft úplně nový tým.

„Co jsme už říkali je, že je nutné změnit několik aspektů vedení v Activision Blizzard. Půjde o úplně nový tým, který bude pracovat společně. Chceme, aby se kultura vyvíjela. Uvidíme, jak se to změní do doby, než se dohoda uzavře. Potom dostaneme příležitost obsadit správné lidi na správné pozice.“  Smith dále upozorňuje, že Microsoft může jednání stále pouze sledovat, současným hlavním hybatelem je stále Activision.

Jak upozorňuje web PCGamer, není divu, že Microsoft o vedení takto mluví. Na jedné straně musí pracovat s velkým nátlakem veřejnosti, na straně druhé musí sledovat a kontrolovat to, jak se management studia mění a reaguje na problémy, do čehož ale nesmí nijak zasahovat. Jednou z možných změn bude vyhození Bobbyho Koticka.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz