Bobby Kotick prý po uzavření akvizice Activisionu z firmy odejde, tvrdí to Wall Street Journal
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Bobby Kotick prý po uzavření akvizice Activisionu z firmy odejde, tvrdí to Wall Street Journal

Bobby Kotick prý po uzavření akvizice Activisionu z firmy odejde, tvrdí to Wall Street Journal

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

18. 1. 2022 22:12 1

Dnešní oznámení akvizice společnosti Activision Blizzard ze strany Microsoftu vyvolalo řadu otázek, mimo jiné i v souvislosti se současnou atmosférou ve firmě, kauzou obtěžování a diskriminace zaměstnanců Activisionu a pozice kritizovaného prezidenta firmy Bobbyho Koticka. Oficiální tisková zpráva sice uváděla, že zkušený manažer v pozici šéfa setrvá, dle informací Wall Street Journal se ale jeho angažmá chýlí ke konci.

Reklama
Reklama

  • Bobby Kotick prý v roli generálního ředitele Activision Blizzard zůstane jen do definitivního uzavření obchodu s Microsoftem
  • Tvrdí to Wall Street Journal
  • Bude jen dočasným průvodcem obchodním procesem

Údajně by k odchodu mělo dojít v momentě, kdy dohoda projde veškerými potřebnými kontrolami regulačních orgánů  a celý obchod bude definitivně zpečetěn. Sám Microsoft odhaduje, že by se tak mělo stát během fiskálního roku 2023. Od toho momentu, i dle oficiální zprávy, se bude vedení firmy zodpovídat přímo šéfovi Xboxu a celé herní divize Philu Spencerovi. V dalším bodě se ale informace rozcházejí, i když se vzájemně nevylučují. Dle tiskové zprávy v pozici generálního ředitele Bobby Kotick jednoduše zůstane, nespecifikuje však jak dlouho. Dle Wall Street Journal jde o dočasnou roli a Kotick by měl firmu provést jen nadcházejícím procesem akvizice.

Microsoft zprávu nijak neokomentoval.

Bobby Kotick vede společnost od jejího vzniku v roce 2008 (došlo tehdy k sloučení Activisionu a společnosti Vivendi, která se skládala právě z Blizzardu a Sierry). Zároveň působí v představenstvu nápojářského giganta The Coca-Cola Company. Hráči i zástupci průmyslu byl opakovaně ostře kritizován, z počátku především kvůli jeho gigantickým kontraktům a stamilionovým bonusům, které se komunitě nelíbily v kontrastu s nízkými příjmy některých zaměstnanců Activisionu. 

V poslední době se ale dostal do hledáčku kritiků spíše kvůli zapojení do kauzy týkající se sexuálního obtěžování a diskriminace zaměstnanců firmy. Kotick měl o problémovém chování některých svých blízkých podřízených vědět, krýt ho a sám se měl dopustit některých excesů. Dosud si ale držel silnou podporu představenstva firmy a velké části akcionářů. Jeho majetek magazín Forbes odhaduje na 870 milionů dolarů (v přepočtu zhruba 18,7 miliardy českých korun, pro zajímavost - je tak bohatší, než 15. nejmovitější Čech Tomáš Němec).

Microsoft koupí Activision Blizzard za zhruba 68,7 miliard dolarů.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz