Část akcionářů Activisionu žádá odchod Bobbyho Koticka, ke kritice se přidává i šéf PlayStationu
Novinka Část akcionářů Activisionu žádá odchod Bobbyho Koticka, ke kritice se přidává i šéf PlayStationu

Část akcionářů Activisionu žádá odchod Bobbyho Koticka, ke kritice se přidává i šéf PlayStationu

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

18. 11. 2021 13:01 1

V návaznosti na nedávnou reportáž magazínu Wall Street Journal, která přinesla velmi nepříjemná svědectví o údajném nevhodném chování prezidenta Activision Blizzard Bobbyho Koticka, se na nejmocnějšího muže firmy stupňuje tlak. Zaměstnanci společnosti uspořádali demonstrativní stávku a stěžují si na údajnou vnitřní snahu urovnat problémy setkáními s manažery. Po rezignaci Koticka začíná volat i část akcionářů společnosti a s kritikou přišel i velmi důležitý partner Activisionu Jim Ryan, šéf PlayStationu.

Reklama
Reklama

  • Situaci v nejvyšším vedení Activision Blizzard kritizují i někteří akcionáři nebo šéf PlayStationu Jim Ryan
  • Zaměstnanci jsou nespokojení, údajně měly probíhat meetingy, které působily spíše bizarně
  • Rada Activisionu za ředitelem stojí a Koticka brání i vyšší management

Po zveřejnění zprávy Wall Street Journal a následné smršti kritiky, která se na nejužší vedení Activision Blizzard snesla, ve firmě údajně začala snaha o rychlé urovnání problémů a neshod mezi zaměstnanci a managementem. V kancelářích Activisionu, Blizzardu a Kingu měly probíhat setkání mezi vedením a zaměstnanci, dle některých zdrojů šlo ale o velmi nepříjemné jednostranné “rozhovory” s předpřipravenými otázkami a nahraným sdělením od současného šéfa Blizzardu Mika Ibarry. Sám Kotick k zaměstnancům nijak nepromluvil. Zaměstnanci si myslí, že se Kotick snaží získat zpět jejich důvěru.

Do kritiky se ale zapojují i osoby důležité pro fungování firmy. Rezignaci Koticka žádá skupina akcionářů vedených odborovou organizací SOC Investment Group. Kromě Koticka má podle nich svá křesla uvolnit i dvojice zástupců rady - Brian Kelly a Robert Morgado. Ti patří k nejdéle sloužícím členům rady, zasedli v ní v polovině devadesátých let a v souvislosti s obviněními Wall Street Journalu vyjádřili Kotickovi podporu. Skupina akcionářů žádá, aby trojici nahradilo pestřejší složení vedení, a aby alespoň jeden z lídrů vzešel přímo z řad zaměstnanců Activisionu (přesněji z těch, kteří nezastávají žádnou výkonnou roli). 

Kromě investorů ale poměry ve firmě údajně kritizuje i šéf PlayStationu Jim Ryan. Ten měl v mailu zaměstnancům oznámit, že kontaktoval Activision aby vyjádřil své obavy z dopadů skandálu, který Activisionem v uplynulých měsících hýbe. Dle informací agentury Bloomberg Ryan ve zprávě odkazoval na reportáž Wall Street Journal, poukázal na to, že ho obvinění značně šokovala a vyjádřil nesouhlas s tím, že společnost nepodnikla proti nevhodnému chování a diskriminaci dostatečně tvrdé kroky. Svým zaměstnancům pak měl údajně sdělit, že PlayStation jako platforma zastává názor, že Activision na kauzu nereaguje adekvátně a že se bude zajímat o to, jak Activision situaci vyřeší. 

To je důležité především kvůli blízkým vazbám obou firem. PlayStation a Activision spolu už řadu let podepisují partnerství, díky kterým se často hráčům na PlayStationu dostává exkluzivního obsahu a na oplátku série jako Call of Duty získávají prostor při propagačních akcích Sony. Zdá se, že Jim Ryan naznačuje, že by toto partnerství mohlo v případě pokračování kauzy rychle ochladnout. Ostatně blízké spojení s kontroverzní firmou rozhodně není v zájmu Sony.

Nejde nicméně o oficiální vyjádření firmy, připomínáme, že informace unikly z interních komunikací.

Vedení Activisionu zatím žádné kroky nepodniká, naopak svého prezidenta brání a připomíná, že firma v současnosti praktikuje politiku nulové tolerance, která má jakémukoliv nevhodnému chování a diskriminaci zabraňovat. V této souvislosti se nicméně objevují zprávy o tom, že by tato politika neměla být aplikována přímo na Bobbyho Koticka, protože pro to neexistují žádné důkazy a údajné obtěžování zaměstnanců se stalo před více než deseti lety.

O dalším vývoji situace vás budeme informovat.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz