Bobby Kotick zůstane prezidentem Activision Blizzard, bude se snažit zlepšit firemní kulturu a podmínky na pracovišti
Novinka Bobby Kotick zůstane prezidentem Activision Blizzard, bude se snažit zlepšit firemní kulturu a podmínky na pracovišti

Bobby Kotick zůstane prezidentem Activision Blizzard, bude se snažit zlepšit firemní kulturu a podmínky na pracovišti

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

18. 1. 2022 16:59 1

Je sice teprve leden, už ale zřejmě máme postaráno o největší překvapení letošního roku. Microsoft oznámil další významnou akvizici, do portfolia připojí vydavatelství Activision Blizzard, čímž se dostane k velmi hodnotným značkám (Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush). Součástí balíčku je ale také pokroucená firemní kultura, o kauzách spojených s nevhodným chováním na pracovišti jsme v posledních měsících informovali na pravidelné bázi. A s tím se pojí i nechvalně proslulý prezident Bobby Kotick.

Reklama
Reklama

  • Bobby Kotick bude i nadále šéfovat společnosti Activision Blizzard
  • Po dokončení transakce bude vydavatelství podléhat Philu Spencerovi
  • Společnost i nadále řeší stížnosti na nevhodné chování na pracovišti, do konce minulého roku propustila celkem 37 zaměstnanců

Activision Blizzard sice zakotví u nového majitele, na pozici kapitána se ovšem nic nezmění, alespoň tedy v nejbližší době. Bylo potvrzeno, že Bobby Kotick zůstane ve vedení společnosti. “Bude pokračovat jako CEO Activision Blizzard. Spolu se svým týmem se i nadále bude soustředit na posílení firemní kultury a urychlení obchodního růstu,” stojí v tiskové zprávě. Ta zároveň zmiňuje, že po dokončení transakce bude společnosti podléhat dohledu Phila Spencera.

Kotick doposud využíval své pozice, v níž byl de facto nedotknutelný, často se o něm mluvilo především v souvislosti s výší jeho platu. Zároveň ale vyšlo najevo, že kryl zaměstnance, kteří se dopouštěli nevhodného chování na pracovišti, ba co víc - on sám kdysi údajně obtěžoval a diskriminoval své podřízené. 

Zprávy o jeho chování vyvolaly poměrně bouřlivou reakci, protestovaly odbory, pracovníci organizovali stávky. Vznikla dokonce petice požadující Kotickovu rezignaci, pod ni se podepsalo téměř 1800 zaměstnanců. Negativní ohlasy navíc začal sbírat také u významných partnerů či akcionářů, ti taktéž začali naléhat na jeho odstoupení. Sám Kotick nejvýše postaveným manažerům přislíbil, že se bude snažit problémy vyřešit, zlepšit firemní kulturu. Dokonce naznačil, že pokud by se mu tento nelehký úkol nepodařilo splnit, skutečně by zvážil rezignaci.

Společnost se koncem října rozloučila s 20 zaměstnanci, u nichž se prokázalo nevhodné chování na pracovišti, dnes shodou okolností vyšlo najevo, že je následovalo dalších 17 lidí. 44 pracovníků bylo potrestáno v rámci disciplinárního řízení. 

Na podmínky ve společnosti samozřejmě reagoval i Phil Spencer. Šéf Xboxu v listopadu sdělil vlastním zaměstnancům, že je šokován tím, co se u důležitého partnera děje, dokonce prohlásil, že v nejbližší době zapracuje na úpravě spojenectví s Activision Blizzard. A zřejmě došel k závěru, že bude nejlepší vydavatele odkoupit. Brzy bude mít možnost na aktivity Bobbyho Koticka osobně dohlédnout, což ostatně naznačuje i tisková zpráva.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz