Do problémů v Activision Blizzard je dle nových odhalení Wall Street Journal vážně namočený i jeho šéf Bobby Kotick
Novinka Do problémů v Activision Blizzard je dle nových odhalení Wall Street Journal vážně namočený i jeho šéf Bobby Kotick

Do problémů v Activision Blizzard je dle nových odhalení Wall Street Journal vážně namočený i jeho šéf Bobby Kotick

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

17. 11. 2021 13:45

Společnost Activision Blizzard už několik měsíců čelí vážným obviněním z údajného nevhodného chování k nebo přímo diskriminace zaměstnanců a především zaměstnankyň. Nyní přilil do ohně deník Wall Street Journal, který přišel s rozsáhlou reportáží o možné roli šéfa společnosti Bobbyho Koticka. Dle nových informací měl Bobby Kotick o řadě problémů dobře vědět, své zaměstnance krýt a sám se měl některých činů dopustit.

Reklama
Reklama

  • Deník Wall Street Journal přináší obvinění, dle kterých v situaci v Activision Blizzard hraje důležitou roli i prezident Bobby Kotick
  • Ten měl krýt své zaměstnance a sám se dopouštět obtěžování i diskriminujícího chování
  • Kritizovaná strana to nijak nevyvrací, ale upozorňuje na to, že ve firmě v současnosti nevhodné chování netoleruje
  • Odbor zaměstnanců Activisionu žádá Kotickovu rezignaci

Obvinění sahají až do roku 2006, kdy si měla jedna z jeho asistentek stěžovat na obtěžování, v rámci kterého ji měl Kotick dokonce vyhrožovat smrtí. Problém byl nakonec vyřešen mimosoudně. O rok později měl být Kotick žalován letuškou soukromého tryskáče, který spoluvlastnil. Údajně ji měl sexuálně obtěžovat pilot letadla, a po stížnostech ji Kotick vyhodil. V roce 2008 byl případ vyrovnán odškodněním ve výši 200 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 3,4 milionu korun v tehdejším kurzu). Kotickův mluvčí ale popřel, že by byla letuška vyhozena kvůli stížnostem, protože si prý nikdy nestěžovala přímo jemu.

Dle obvinění Kotick následně stál za původním nápadem sepsat kontroverzní dopis podepsaný Frances Townsendovou, který však o pár dnů později zkritizoval a označil za “necitlivý”. Svou vlastní roli v tomto sdělení ale zamlčel. Mluvčí Activisionu Wall Street Journalu potvrdil, že byl Kotick v dopise zapojen, že za něj bere zodpovědnost, lituje činu, a přiznal, že by Frances Townsendová neměla být v tomto ohledu kritizována. Po prvním zveřejnění dokumentu totiž řada naštvaných zaměstnanců volala po jejím propuštění.

Další vážné obvinění souvisí s odchodem Jen Onealové, která pouhé tři měsíce zastávala roli jednoho z šéfů Blizzardu po odchodu bývalého ředitele J. Allena Bracka. Dosud není jasné, jaký konkrétní důvod k odchodu měla, dle WSJ ale i tato změna úzce souvisela s atmosférou ve firmě. Jen měsíc po tom, co společně s Mikem Ybarrou do křesla ředitelů společnosti usedla, totiž údajně měla kontaktovat právníky firmy a tvrdit, že byla cílem sexuálního obtěžování a že Ybarra dostává vyšší plat než ona (i když společně zastávají identickou roli). Také hrozila rezignací.

Mluvčí Activisionu označil informace Wall Street Journal za zavádějící. Dle jeho slov společnost jakékoliv případy sexuálního obtěžování aktivně řešila. Reportáž také údajně ignoruje změny, které ve společnosti v návaznosti na nedávná obvinění proběhly. Také upozornil na to, že pod Kotickovým vedením společnost uplatňuje politiku nulové tolerance k jakémukoliv nevhodnému chování a hodlá v ní pokračovat. Mluvčí Wall Street Journal nicméně následně pro magazín Verge poukázal na to, že prohlášení nijak nevyvrací žádné z obvinění.

Sám Bobby Kotick následně ve zprávě zaměstnancům připomněl, že proti problémovému chování ve firmě aktivně bojuje a znovu akcentoval politiku nulové tolerance. Odbor ABetterABK založený zaměstnanci Activisionu v reakci jakékoliv omluvy odmítá a žádá Kotickovu rezignaci.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz