Bobby Kotick údajně uvažuje o odchodu z Activisionu. Klíčové bude, zda se mu povede vyřešit současné problémy
Novinka Bobby Kotick údajně uvažuje o odchodu z Activisionu. Klíčové bude, zda se mu povede vyřešit současné problémy

Bobby Kotick údajně uvažuje o odchodu z Activisionu. Klíčové bude, zda se mu povede vyřešit současné problémy

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

22. 11. 2021 09:24

Necelý týden po vydání původní zprávy obviňující prezidenta Activisionu Bobbyho Koticka z řady vážných přečinů přichází magazín Wall Street Journal s další poměrně zásadní zprávou. I když z prohlášení vedení firmy v uplynulých pěti dnech vyplývalo, že je Kotickova pozice ve firmě téměř nedotknutelná, sám prezident měl nyní nejvyššímu managementu společnosti sdělit, že o uvažuje o odchodu. Klíčové bude zřejmě to, zda se mu podaří vyřešit problémy dostatečně rychle.

Reklama
Reklama

  • Dle WSJ Bobby Kotick zvažuje konec v pozici prezidenta Activisionu
  • Důležité údajně bude zda, a jak rychle vyřeší problémy ve firmě

Dle zdrojů Wall Street Journal měl Kotick s nejvýše postavenými zaměstnanci Activisionu i Blizzardu během minulého týdne podnikat setkání, kde zřejmě řešil budoucnost organizace firmy.  V pátek pak měl údajně naznačit, že by z firmy v nejhorším případě mohl odejít. Žádné konkrétnější informace ale magazín nenabídl.

Tlak na Kotickovu pozici postupně sílí. Po zveřejnění materiálů, které ho obviňovaly mimo jiné z výhrůžek smrtí své asistentce nebo krytí nevhodně se chovajících podřízených, opět začali protestovat řadoví zaměstnanci Activisionu. V týdnu tak došlo ke stávce a vznikla i petice, ve které v současnosti téměř 1800 zaměstnanců žádá Kotickovu rezignaci. Vážné pochybnosti o fungování vedení firmy vyjádřila skupina akcionářů, investoři i šéfové partnerských značek PlayStation a Xbox.

Dle Wall Street Journal zatím představenstvo firmy nespustilo vyšetřování možných Kotickových incidentů. Uvažuje ale o zřízení speciálního výboru, který by se staral o kvalitu života na pracovištích.

Noviář Jason Schreier v mezičase vydal text, ve kterém představuje členy představenstva Activisionu. Právě jejich vazby na Koticka mají údajně držet kritizovaného prezidenta v křesle. Schreier nazývá radu „skupinou jeho kámošů“, doslova „klubem starých hochů“ který věrností ke Kotickovi vydělává spoustu peněz.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz