Bandai Namco plánuje vlastní metaverse, do strategie investuje přes 2,7 miliardy korun
Dragon Ball Z: Budokai 3 Novinka Bandai Namco plánuje vlastní metaverse, do strategie investuje přes 2,7 miliardy korun

Bandai Namco plánuje vlastní metaverse, do strategie investuje přes 2,7 miliardy korun

Radek Raudenský

Radek Raudenský

9. 2. 2022 11:42

Bandai Namco nám jako další vydavatel představuje finanční výsledky za uplynulý kvartál. Kromě těch se na investorské konferenci vedení často vyjadřuje k plánům do budoucna, přičemž ani tato japonská společnost není výjimkou – právě tak se dozvídáme, že Bandai Namco plánuje vlastní metaverse.

Reklama
Reklama

  • Bandai Namco se zařazuje po bok společností dychtící po vlastním metaverse
  • Vydavatel chce vytvořit metaverse pro každou IP
  • Plán se má vyplnit do roku 2025, strategie si vyžádá více než 2,7 miliardy korun

Co se příjmů týče, za třetí kvartál fiskálního roku 2022 se prodeje zvýšily o 15,6 procent a zisk o 26,4 procent. Vydavateli se tedy daří, a to i díky Tales of Arise, jehož prodeje byly velice dobré. Největší zprávou se ale stal nový investiční plán, který má propojit všechny divize vydavatele, rozšiřovat stávající IP a zakládat i úplně nové série. 

Bandai Namco plánuje vlastní metaverse, do strategie investuje přes 2,7 miliardy korun

Jedním z důležitých fragmentů nové strategie bude „IP metaverse“. „Bandai Namco vytvoří metaverse pro každou značku jako nástroj pro spojení s fanoušky. Chceme vytvořit otevřený nástroj, který poskytne prostor pro naše fanoušky i byznysové partnery. Skrze komunity a obsah budeme budovat hluboké dlouhotrvající spojení, přičemž se zaměříme na jeho kvalitu. Díky tomu budeme maximalizovat hodnotu IP.“

Pod tímto popisem si představy vydavatele představíte jen těžko, na konkrétní projekty ale nebudeme muset dlouho čekat. Bandai Namco chce plán zrealizovat v následujících třech letech, přičemž do IP metaverse investuje přes 2,7 miliardy korun. Součástí nového směřování je kromě nového loga i celková restrukturalizace společnosti, velkou diskuzi spustila fúze společnosti Sunrise a dalších filmových studií do jedné divize Bandai Namco Filmworks.

Japonský vydavatel rozhodně není jediným subjektem herního průmyslu zamýšlejícím vlastní metaverse. Plány pro virtuální svět oznámil i Microsoft, přičemž k jejich splnění má přispět i akvizice Activision Blizzard.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz