Microsoft chce tvořit vlastní metaverse, také s tím mu pomůže Activision Blizzard
Novinka Microsoft chce tvořit vlastní metaverse, také s tím mu pomůže Activision Blizzard

Microsoft chce tvořit vlastní metaverse, také s tím mu pomůže Activision Blizzard

Radek Raudenský

Radek Raudenský

20. 1. 2022 18:30

Akvizice Activision Blizzard je zcela jistě důležitá pro válku na poli herního průmyslu, avšak Microsoft má plány i jinde. Ředitel Microsoftu Satya Nadella totiž prozradil, že Activision Blizzard pomůže společnosti i ve výstavbě vlastního metaverse.

Reklama
Reklama

  • Ředitel Microsoftu tvrdí, že má plány s metaverse, s tím mu pomůže Activision Blizzard
  • Analytik Daniel Ahmad tvrdí, že Microsoft chce zasáhnout co nejvíce hráčů a co nejvíce navýšit hodnotu Game Passu

"Naše vize je ‘řeka zábavy’, kde se volně  pohybuje obsah i komerce napříč celým herním průmyslem tak, aby hry byly inkluzivní a přístupné všem. Společně s Activision Blizzard se nám to podaří splnit. Smazání těchto bariér bude ještě důležitější ve chvíli, kdy se fyzický a digitální svět spojí a začne se vytvářet metaverse. Myslíme si, že tu nebude jedna centralizovaná metaverse, ani by tu být neměla. Potřebujeme podporovat mnoho metaverse platforem, stejně tak jako velký ekosystém obsahu, komerce a aplikace. Metaverse gamingu vidíme jako kolekci komunit a individuálních identit spojených v silných franšízách, které budou dostupné na kterémkoliv zařízení. Tato transakce je o propojení zábavy, technologie, komunit a byznys modelů,“ tvrdí Nadella.

Další náhled do toho, jak chce Microsoft fungovat, přinesl Daniel Ahmad, analytik ve společnosti Niko Partners. Na obrázku ukazuje, že Xbox chce zasáhnout co nejvíce hráčů na co nejvíce zařízení, což znamená i navyšování hodnoty jejich IP, obsahu i vývojářů. To vše povede k vysoké hodnotě Game Passu, který má být centrem hraní. Ahmad pak tvrdí, že zkušenosti Activision Blizzard s live-service modelem napomohou Microsoftu do budoucna, v dalších tweetech totiž tvrdí, že se gaming stal za poslední roky hlavním segmentem Microsoftu. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz