Ubisoft si za NFT stojí, jde prý o rázný krok do budoucna, na který si budeme dlouho zvykat
Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint Novinka Ubisoft si za NFT stojí, jde prý o rázný krok do budoucna, na který si budeme dlouho zvykat

Ubisoft si za NFT stojí, jde prý o rázný krok do budoucna, na který si budeme dlouho zvykat

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

22. 12. 2021 12:42

Nedávno spuštěná NFT platforma Quartz francouzské společnosti Ubisoft se mezi hráči nesetkala s pochopením. Kromě velmi negativního přijetí komunitou se potýká i s nezájmem a nízkým objemem obchodů NFT předmětů. V rozhovoru pro specializovaný web Decrypt ale technický ředitel blockchainových technologií Ubisoftu Didier Genevois uvedl, že společnost ve svých plánech vytrvá. Nebude tak následovat například studio GSC, které u druhého Stalkera po negativním přijetí plány na implementaci NFT okamžitě zrušilo.

Reklama
Reklama

  • Technický ředitel pro blockchain Ubisoftu uvádí, že společnost s NFT vytrvá
  • Jde prý o velkou změnu, na kterou si budeme dlouho zvykat
  • Ubisoft prý klade důraz na udržitelnost a smysluplnost systémů
  • Vstupuje do plného partnerství s platformou Aleph.im

Ubisoft totiž oznámil spolupráci s poskytovatelem blockchainové infrastruktury Aleph.im, která by měla vést k dalšímu prohlubování systému Quartz. Genevois v té souvislosti uvedl, že Ubisoft dostal spoustu zpětné vazby ke spuštění NFT, a to pozitivní i negativní. Také přiznává, že společnost chápe, proč řada hráčů k blockchainu ve hrách chová značnou nedůvěru nebo je přímo tvrdě odmítá, a že i tyto výhrady bere plně v potaz a musí s nimi do budoucna počítat.

“Tento experiment měl ukázat, jak principy decentralizace přijímají a využívají naši hráči. Chápeme, že jde o velmi zásadní změnu, která potrvá dlouho, ale za našimi principy si budeme i nadále stát,” poznamenal. Dále dodává, že zmíněné principy stojí především na zodpovědném využití technologií a vybudování bezpečného prostředí pro jejich využití. V této souvislosti uvádí, že si Ubisoft dává záležet, aby jeho systémy byly pokud možno ekologické a zbytečně nespotřebovávaly elektrickou energii. Také by dle Genevoise měly pro hráče dávat smysl a nabízet zajímavé oživení zážitku z hraní.

Infrastruktura Aleph.im by měla Ubisoftu pomáhat s decentralizovaným uchováním dat tokenů, které jsou na platformě Quarz nazývány Digits.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz