The Sims 4 v angličtině konečně nabízí vytváření vlastních genderově neutrálních zájmen a oslovení
i Zdroj: Maxis
The Sims 4 Novinka The Sims 4 v angličtině konečně nabízí vytváření vlastních genderově neutrálních zájmen a oslovení

The Sims 4 v angličtině konečně nabízí vytváření vlastních genderově neutrálních zájmen a oslovení

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

25. 5. 2022 19:37 15

Studio Maxis oznámilo, že vytváření simíků v The Sims 4 konečně nabídne možnost plného přizpůsobení pronouns, tedy zájmen a oslovení užívaných k identifikaci konkrétní postavy. Hra tedy umožní korektní vyobrazení a hraní s nebinárními nebo jinak odlišnými členy domácností. Možnost je zatím dostupná jen v angličtině, chystá se ale podpora dalších jazyků.

Reklama
Reklama

  • The Sims 4 přináší žádanou funkci genderově neutrálních oslovení
  • Zatím je dostupná pouze v angličtině
  • Na dalších lokalizacích se pracuje

K funkci autoři připraví podrobnější návod, využití by ale mělo být poměrně jednoduché. Při vybírání a zapisování jména simíka bude možné podobným způsobem zapsat i různé formy jeho oslovení a zájmen, případně využít některá připravená, obvykle používaná. Hra je pak bude zobrazovat v kontextových menu. Dosud se řídila jen výběrem maskulinního nebo feminního tvaru těla, ačkoliv je už od roku 2016 možné vytvářet libovolné kombinace maskulinních a femininních těl, oblečení, hlasů a dalších lidských aspektů.

Na funkci se začalo pracovat v loňském roce v návaznosti na petici početné komunity hráčů. Autoři už dříve avizovali, že je primárním cílem zpřístupnit možnost u Angličtiny, přičemž může být v jiných lokalizacích realizace o něco složitější. V současnosti slibují brzkou podporu dalších jazyků, specifické informace ale nepřinášejí. Například čeština patří k těm, kde bude situace značně komplikovaná. Vedle obecně složitější struktury jazyka jde i o to, že v češtině zatím neexistuje ustálený systém, jak s nebinárními zájmeny, slovy, ale i pro jazyk charakteristickým skloňováním pracovat.

Vedle dalších jazyků pracují autoři i na inkluzivnějším využití pojmů jako je “policeman” nebo “policewoman”.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz