Streamování her od Microsoftu má do roka fungovat i jen za použití televize
i Zdroj: Microsoft
Novinka Streamování her od Microsoftu má do roka fungovat i jen za použití televize

Streamování her od Microsoftu má do roka fungovat i jen za použití televize

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

8. 5. 2022 11:10 1

To, že by streamovací služba xCloud mohla jednoho dne nabízet hraní her i na televizích bez připojené konzole či PC, jsme se od Microsoftu dozvěděli už loni. Tou dobou se poměrně neurčitě řečnilo o tom, že společnost jedná s předními výrobci televizorů. Jelikož však více k tématu neprozradila, byli jsme odkázání na neoficiální zdroje. Jedním z nich byl například i novinář Jeff Grubb, jenž nově tvrdí, že se cloudové hraní Microsoftu na televizích objeví už příští rok.

Reklama
Reklama

  • Xbox Cloud Gaming by měl dle novináře Jeffa Grubba příští rok fungovat  na televizích i bez použití konzole a PC
  • V plánu má být uvedení dedikovaného zařízení, které se k televizi připojí
  • Hovoří se i o partnerství s Samsungem, u jehož nových modelů chytrých televizí by toto příslušenství nemuselo být třeba

„Microsoft má už dost čekání, až vy přejdete k Xboxu. Místo toho se jej chystá přivést kdekoli se právě nacházíte,“ začíná Grubb. „Jedná se o součást iniciativy Xbox Everywhere, která byla [nově] rozšířena přidáním hry Fortnite do Xbox Cloud Gaming,“ pokračuje. I když je známo, že některé hry lze skrze xCloud streamovat např. do telefonu, Microsoft má chtít rozšířit službu i na televize.

„V příštích 12 měsících má Microsoft v plánu vydat zařízení pro streamování her z cloudu. Pravděpodobně bude vypadat jako Amazon First Stick, potažmo jako malý puk podobný Roku."  V neposlední řadě je pak řečeno, že popsané zařízení neposkytne pouze hry, nýbrž i další, neupřesněnou nabídku vázanou na televizní sortiment. „Stejně jako Roku vám i streamovací zařízení Xboxu dovolí přes Xbox Game Pass Ultimate přistoupit nejen k hrám, ale také k filmovým a televizním službám,“ pokračuje Grubb.

Nad rámec zařízení, které by bylo k televizoru potřeba pořídit, se nicméně Grubb zmiňuje i o alternativně v podobě Samsungu. „Pokud ovšem již vlastníte chytrý televizor od Samsungu, můžete samostatné zařízení úplně přeskočit. Microsoft úzce spolupracuje se svými partnery v Samsungu na vývoji aplikace určené ke streamování her z Xboxu pro televizory této společnosti. I ten by měl debutovat během příštích 12 měsíců.“

Ve spojení se Samsungem je nutné zmínit, že známý výrobce televizorů na letošní rok vydání aplikace Gaming Hub, která na vybraných modelech zpřístupní NVIDIA GeForce NOW, Stadia i Utomik. Skutečnost, že by se do výčtu zařadil i xCloud, je proto pouze přirozenou nadstavbou už dříve stanoveného plánu.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz