Samsung oznamuje Gaming Hub. Z televize udělá cloudovou konzoli
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Samsung oznamuje Gaming Hub. Z televize udělá cloudovou konzoli

Samsung oznamuje Gaming Hub. Z televize udělá cloudovou konzoli

Radek Raudenský

Radek Raudenský

3. 1. 2022 16:52

Nový rok se nese ve znamení technologického veletrhu CES 2022. Ještě před ní pořádají jednotliví výrobci vlastní akce, kde novinky před vyzkoušením představí. Jedním z nich byl i Samsung, který hodlá vkročit do herního průmyslu prostřednictvím Samsung Gaming Hub.

Reklama

  • Samsung Gaming Hub přináší dedikovanou podporu cloudových aplikací pro nové chytré televize
  • Zatím se jedná o NVIDIA GeForce NOW, Stadii a Utomik
  • Aplikace bude dostupná pro vybrané modely z letošního roku

V průběhu tohoto roku dostanou vlastníci nových chytrých televizí od Samsungu vydaných v tomto roce bonus v podobě aplikace určené přímo pro hráče. Jak tvrdí prezident Samsungu Won-Jin Lee, aplikace má přinést lehčí cestu k tomu, jak si užívat hry i na televizích. Hráčům bude skrze Gaming Hub nabídnuta dedikovaná podpora pro streamovací služby, jako je NVIDIA GeForce Now, Stadia či Utomik. V aplikaci budou, podobně jako na klasické konzoli, ukázané různé hry, které si jedním kliknutím mohou zahrát skrze cloud, tedy bez stahování. 

Tato podpora se pochopitelně pojí i s možností připojit k televizi ovladač. V okamžiku, kdy hraní přestane bavit, lze plynule přeskočit na YouTube Gaming. Vzhledem ke spojenectví Samsungu a Microsoftu se očekává brzká podpora Microsoft xCloud, nic ale nevylučuje ani PlayStation NOW a další cloudové služby. 

Samsung oznamuje Gaming Hub. Z televize udělá cloudovou konzoli
i Zdroj: Hrej.cz
Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz