Xbox Cloud Gaming zřejmě brzy odemkne podporu klávesnice a myši
i Zdroj: Hrej.cz
Microsoft Flight Simulator Novinka Xbox Cloud Gaming zřejmě brzy odemkne podporu klávesnice a myši

Xbox Cloud Gaming zřejmě brzy odemkne podporu klávesnice a myši

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

9. 3. 2022 09:30

Xbox Cloud Gaming momentálně spoléhá na dotykové ovládání nebo gamepad, klávesnice s myší zatím podporu nemají. To by se ale brzy mohlo změnit.

Reklama
Reklama

  • Microsoft pracuje na podpoře klávesnice a myši pro cloudové hraní
  • Na skutečnost poukázal Jorg Neumann, který dohlíží na Microsoft Flight Simulator

O informaci se podělil Jorg Neumann, který z pozice šéfa vývoje dohlíží na Microsoft Flight Simulator. “Naší další zastávkou je myš a klávesnice,” řekl v nedávném vysílání zaměřeném na otázky a odpovědi ohledně dalších plánů. “Jde o podporu na úrovni platformy, takže s tím nemáme co do činění. Klávesnice s myší ale samozřejmě jde dohromady s naším simulátorem.”

Z vyjádření tedy vyplývá, že se tým pracující na novinkách v Xbox Cloud Gaming momentálně snaží klávesnici s myší implementovat do cloudového hraní. Neumann nicméně jedním dechem dodal, že bohužel nemůže prozradit, kdy se tak stane, protože s něčím takovým jednoduše není obeznámen.

Microsoft Flight Simulator se v cloudu zpřístupnil teprve začátkem března, tím se patrně ještě více navýšil počet virtuálních letců. Hra je zároveň k dispozici všem předplatitelům Game Passu.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz