Steam Deck už podporuje více než dva tisíce her i ochranu proti cheatování
i Zdroj: PCGamer
Novinka Steam Deck už podporuje více než dva tisíce her i ochranu proti cheatování

Steam Deck už podporuje více než dva tisíce her i ochranu proti cheatování

Radek Raudenský

Radek Raudenský

11. 4. 2022 12:45

První kusy přenosné konzole Steam Deck se začínaly posílat téměř přesně před měsícem. To je pro Valve obrovský úspěch, zároveň jde ale o velkou zodpovědnost, jelikož se studio musí o své hráče i produkt neustále starat. Po této době tak přináší první příspěvek s aktualizací toho, jak zatím vše běží.

Reklama

  • Valve informuje o prvním měsíci Steam Decku
  • Konzole již podporuje více než dva tisíce her i BattlEye či Easy Anti-Cheat

Hned zkraje Valve zmiňuje, že se studiu podařilo vlepit kompatibilní nálepku už více než dvěma tisícům titulů. Her je tedy opravdu masivní množství a najdou se zástupci ze všech různých žánrů i časových období. Ke hrám se nově přidala možnost ohodnotit, zdali hodnocení Valve skutečně platí.

Vývojáři také pracují na podpoře her, které využívají ochranu proti cheatování. Díky tomu by už Steam Deck, respektive Proton, měl bez problému podporovat dvě nejrozšířenější ochrany BattlEye a Easy Anti-Cheat. Hráči si díky tomu mohou zahrát například Elden Ring či Apex Legends. S tímto problémem dle spekulací bojuje i studio Bungie, které se rozhodlo Destiny 2 na tuto konzoli nepřidávat.

 Jak už jsme dříve informovali, Steam Deck nyní podporuje prohlížeč Microsoft Edge, tedy i službu Xbox Cloud Gaming. Naprosto bez zábran vývojáři informují také o možnosti nainstalovat Windows 10 či snížit počet snímků za sekundu na 15 pro specifické tituly. V budoucnu se chce společnost nadále soustředit na fanouškovskou zpětnou vazbu, další schvalování podporovaných her a opravování chyb.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz