Steam Deck nově podporuje Xbox Cloud Gaming a Game Pass prostřednictvím prohlížeče Microsoft Edge
i Zdroj: Valve
Novinka Steam Deck nově podporuje Xbox Cloud Gaming a Game Pass prostřednictvím prohlížeče Microsoft Edge

Steam Deck nově podporuje Xbox Cloud Gaming a Game Pass prostřednictvím prohlížeče Microsoft Edge

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

21. 3. 2022 09:08

Zhruba před měsícem byla odbavena první várka handheldů Steam Deck, které až na několik drobných problémů dělají svým majitelům velkou radost. Zařízení nyní nabízí nové možnosti, jak se dostat k oblíbeným hrám.

Reklama
Reklama

  • Viceprezidentka Xbox Cloud Gaming oznámila podporu cloudového hraní a Game Passu
  • Služby běží díky prohlížeči Microsoft Edge
  • K dispozici je podrobný návod k instalaci

Krom bohaté knihovny Steamu jsou nyní dostupné také tituly v rámci služeb od Microsoftu, o skutečnosti informovala Catherine Gluckstein, viceprezidentka Xbox Cloud Gaming. V příspěvku na Twitteru zmínila, že s “přáteli z Valve” úzce spolupracovali na podpoře cloudového hraní a také Game Passu. 

Má to ale malý háček. Služby totiž nejsou podporovány nativně, k jejich spuštění je využíván Microsoft Edge. Prohlížeč si uživatelé musí nejprve nainstalovat, s tím pomůže podrobný návod na Redditu.

Gabe Newell se koncem února nechal slyšet, že Valve žádné vlastní předplatné neplánuje, Steam je však podobným službám otevřen. Příkladem může být EA Play, které zde bez problémů funguje. Newell naznačil, že by byl velmi rád, pokud by mohl přivítat i Game Pass, míč je tedy na straně Microsoftu.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz