Steam Deck už oficiálně podporuje Windows, k dispozici jsou oficiální ovladače
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Steam Deck už oficiálně podporuje Windows, k dispozici jsou oficiální ovladače

Steam Deck už oficiálně podporuje Windows, k dispozici jsou oficiální ovladače

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

11. 3. 2022 09:51

Steam Deck je sice koncipován jako handheld, zařízení ovšem lze proměnit i v klasický počítač, který pak může posloužit jako pracovní nástroj. Valve totiž nijak nebrání v instalaci jiných operačních systémů, třeba Windows. A nyní jsou konečně k dispozici potřebné ovladače.

Reklama

  • Handheld od Valve již podporuje Windows 10
  • K dispozici jsou ovladače pro GPU, Wi-Fi, Bluetooth či audio

Majitelé Steam Decku si nyní mohou stáhnout oficiální ovladače pro GPU, Wi-Fi, Bluetooth či audio, stačí navštívit oficiální stránky pod tímto odkazem. Je však potřeba zmínit, že zařízení momentálně zvládne pouze Windows 10, na podpoře Windows 11 se teprve pracuje.

Možná vás napadlo, že by bylo fajn, kdyby konzole umožnila nainstalovat dva operační systémy. Uživatel by si tak mohl vybrat, který systém chce v daný moment načíst. Ani funkce Dual Boot bohužel zatím není připravena, i na ní se ale pracuje.

Valve úspěšně vyexpedovalo první várku handheldů, dočkali se zákazníci, kteří s předobjednávkou zbytečně neváhali. Společnost minulý týden potvrdila, že se dostupnost handheldu v příštích měsících výrazně zvýší, na trh by se měly dostat stovky tisíc kusů.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz