Square Enix vidí v NFT budoucnost. Doufá, že se stanou novým trendem herního průmyslu
Novinka Square Enix vidí v NFT budoucnost. Doufá, že se stanou novým trendem herního průmyslu

Square Enix vidí v NFT budoucnost. Doufá, že se stanou novým trendem herního průmyslu

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

2. 1. 2022 10:30 2

Technologie blockchainu a NFT se do kontextu videoher dostávají stále více. Po pokusech Ubisoftu a vývojářů S.T.A.L.K.E.R. 2 o jejich začlenění se k nově nastupujícímu trendu vyjadřuje i vedení Square Enixu. Prezident společnosti Jósuke Macuda vyjádřil optimismus ohledně možnosti začlenění digitálních tokenů do jednotlivých her, byť zatím neuvedl, že by šlo o jeden z jejich titulů.

Reklama
Reklama

  • Prezident Square Enixu ve firemním dopise vyzdvihl myšlenku NFT
  • Technologii považuje za způsob zajištění udržitelného vývoje her

Ruku v ruce s podpořením tokenů umožňujících prodej digitálních předmětů mezi uživateli přidal Macuda i vysvětlení ke svému tvrzení. Světlou stránku vnímá prý v tom, že NFT drží potenciál pro zahájení sebeudržujícího růstu her (rozumějme růst zisků tvůrců i přeprodejců NFT) a podpoření konceptu „hraní pro získávání odměn“. Uvědomuje si prý, že hráči, kteří hrají hry „pouze“ pro radost mohou mít s nastoupivším trendem problém, i tak ale věří v jeho úspěšné rozšíření. Svou důvěru zakládá na přilákání nových skupin zákazníků.

Square Enix vidí v NFT budoucnost. Doufá, že se stanou novým trendem herního průmyslu

Společně s NFT reflektuje firemní představitel i několik dalších trendů. Příkladem může být koncepce metaverse (princip vytvoření virtuálního online světa), cloud nebo zavedení kryptoměn. Ve všech případech se navíc i bez přímého potvrzení zdá, že půjde o principy, jichž se bude vedení Square Enix držet v následujících letech. Uvidíme, zda se mu to po přešlapech konkurence vyplatí.

Můžeme připomenout, že úvodem jmenovaní GSC Game World (S.T.A.L.K.E.R. 2) byli krátce po jejich představení nuceni od NFT upustit. Neméně ostrá kritika se snesla i na Ubisoft a jeho platformu Quartz. Vedení francouzského vydavatelství si ovšem za svou novou iniciativou stojí a podle svých zpráv v ní hodlá pokračovat.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz