Phil Spencer NFT a blockchainům zatím dostatečně nevěří, na Xboxu je nyní nechce
Novinka Phil Spencer NFT a blockchainům zatím dostatečně nevěří, na Xboxu je nyní nechce

Phil Spencer NFT a blockchainům zatím dostatečně nevěří, na Xboxu je nyní nechce

Radek Raudenský

Radek Raudenský

18. 11. 2021 15:00

V posledních dnech a týdnech se v rámci herního průmyslu často skloňoval pojem NFT. Unikátní kus předmětu, jehož vlastnictví je zakódováno do blockchainu, chtějí herní studia jako EA či Ubisoft zakomponovat i do her, a to v podobě play-to-earn titulů. Ne všichni tomu ale fandí, třeba Phil Spencer se chce NFT prozatím vyhnout.

Reklama
Reklama

  • Spencer tvrdí, že v současné době se pomocí NFT spíše vykořisťuje
  • Technologii zatím nevěří a na Xboxu ji nechce
  • NFT ale úplně neodpisuje

„O NFT bych asi řekl to, že je tu zatím spousta spekulací a experimentování, přičemž některé kreativní nápady, které dnes můžeme vidět, mi spíš přijdou jako vykořisťování než jako projekt pro zábavu,“ tvrdí Spencer. Nechce ale NFT odmítnout úplně. „Nemyslím si, že úplně každá NFT hra vykořisťuje. Ale jsme zatím na cestě, kdy lidé přicházejí na to, jak tuto technologii ovládnout.“

Xbox prozatím nechce mít obsah, který se nějakým způsobem pojí s NFT. Je otázkou, jak bude Spencer reagovat do budoucna. Jak už jsme zmínili, studio EA, se kterým Xbox spolupracuje, NFT a blockchain zkoumá a chce do budoucna vytvořit play-to-earn hry.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz