Roblox vydělal 1 miliardu dolarů
Novinka Roblox vydělal 1 miliardu dolarů

Roblox vydělal 1 miliardu dolarů

Radek Raudenský

Radek Raudenský

26. 11. 2019 10:04 1
Reklama
Reklama

Stejně jako dříve byl velkým fenoménem Minecraft se dnes mezi děti rozšířil Roblox. Jedná o MMO hru, kde hráči mohou v rámci možností vytvořit co chtějí. Právě díky těmto možnostem, kreslené grafice a rozšířenému multiplayeru si Roblox od svého vydání přišel na 1 miliardu dolarů.

Dle společnosti SensorTower si jen za tento rok studio Roblox přišlo na 435 milionů dolarů, což je o 30% více, než tomu bylo minulý rok. Příjmy přicházejí zejména z Robuxu, což je herní měna, za kterou si hráči kupují různorodé věci- od skinů, pohybů, předmětů až po hry samotné.

Přes 65% výdělků pochází z USA, 76% pak od uživatelů používající iOS. V srpnu studio oznámilo, že Roblox hraje měsíčně 100 milionů uživatelů, a očekává se neustálý růst, a to i díky spoustě videí na Youtube, které si vedle Minecraftu a Fortnite drží obrovskou sledovanost.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz