Roblox čelí hackerům a propagandě
Novinka Roblox čelí hackerům a propagandě

Roblox čelí hackerům a propagandě

Radek Raudenský

Radek Raudenský

1. 7. 2020 12:28
Reklama
Reklama

Ve Spojených státech amerických se opět rozjíždí politické kampaně pro nadcházející volbu nového prezidenta. Právě v tomto regionu bývají tyto volby velmi akční a je s nimi spojeno i spoustu skandálů. Jeden z nich právě probíhá, a týká se Robloxu.

Jak si totiž všimli hráči této extrémně populární hry/platformy, některé jejich účty se staly terčem hackerského útoku. Ten jejich účet neukradl, popisky účtů ale změnil na „zeptejte se svých rodičů, aby letos volili Trumpa“, stejnou zprávu pak poslal všem lidem z friend listu. Zároveň změnil i oblečení postaviček na tričko s orlem a čepici, která připomíná typickou červenou kšiltovku s nápisem „Make America Great Again“. 

Podle BBC se tento útok dotkl minimálně jedné tisícovky účtů, a i když se nejspíše jedná o nějaké troly, pro Roblox se jedná o velký problém. Zatím se totiž neví, jakým způsobem se útočníci do účtů dostali, počet uživatelů se může ještě rozrůst a zejména je problémem to, že útoky jsou cílené na děti.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz