Raven Software vyhazuje QA zaměstnance, před nedávnem jim přitom slíbilo zvýšení platu
Call of Duty: Warzone Novinka Raven Software vyhazuje QA zaměstnance, před nedávnem jim přitom slíbilo zvýšení platu

Raven Software vyhazuje QA zaměstnance, před nedávnem jim přitom slíbilo zvýšení platu

Radek Raudenský

Radek Raudenský

4. 12. 2021 10:00 2

Společnost Activision Blizzard se potýká s další potenciální kauzou. Dle informací deníku The Washington Post totiž Raven Software, jedno z podpůrných studií pracujících na sérii Call of Duty, propustilo nejméně 12 zaměstnanců z oddělení QA. To by asi nebyl takový problém v situaci, kdy by firma strádala – v současné situaci tomu tak ale není.

Reklama
Reklama

  • Activision Blizzard se potýká s další kontroverzí
  • Raven Software vyhodilo několik QA zaměstnanců
  • Firmě se přitom daří a nedávno slibovala zvýšení platů a další benefity

Dle informací Toma Hendersona totiž vedení slíbilo celému oddělení zvýšení platu a zlepšení celkových podmínek na pracovišti. Situace se ale otočila a od včerejšího dne mají manažeři schůzky, na kterých zaměstnancům prozradí, zda budou z firmy vyhozeni, nebo naopak povýšeni. Několik vývojářů prozradilo, že se v souvislosti s tím vůbec nechce do práce vracet – kvůli této situaci jsou totiž jednotlivé týmy tříštěny, údajně najednou často chybí velmi zkušení či pracovití jedinci. Veřejně tento názor sdílel i Austin O’Brien.

Activision si jen za poslední tři měsíce přišel na 2 miliardy dolarů, Jason Schreier pak zmiňuje, že jen samotný Warzone vydělal za poslední rok stejnou částku. Novinka navíc přichází ve stínu kauzy z posledních týdnů, kdy studio čelí kritice kvůli sexuálnímu obtěžování a údajným přečinům ředitele studia Bobbyho Koticka.

Zřejmě právě kvůli těmto problémům a velice úzkému vztahu Activisionu a Raven Software se situace dostala na veřejnost.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz