Problémy Activisionu kritizuje i šéf amerického Nintenda, jsou prý “znepokojující”
Novinka Problémy Activisionu kritizuje i šéf amerického Nintenda, jsou prý “znepokojující”

Problémy Activisionu kritizuje i šéf amerického Nintenda, jsou prý “znepokojující”

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

23. 11. 2021 12:19

Obvinění prezidenta společnosti Activision Blizzard Bobbyho Koticka, zveřejněná minulý týden v deníku Wall Street Journal, zvedla ze židle také řadu velmi důležitých partnerů firmy. Během týdne se k situaci kriticky vyjádřil šéf Xboxu Phil Spencer a neveřejně i hlava PlayStationu Jim Ryan. Nyní se k nim připojil i šéf třetího konzolového tábora, Doug Bowser z Nintendo of America.

Reklama
Reklama

  • Ve zprávě zaměstnancům vyjádřil prezident Nintendo of America znepokojení ze situace v Activision Blizzard
  • Doug Bowser údajné poměry ve firmě tvrdě kritizuje 
  • Nintendo prý podniká jisté kroky

V tomto případě se, podobně jako u PlayStation, jedná o prohlášení adresované zaměstnancům firmy. Bowser v mailové zprávě vyjadřuje znepokojení ze situace v Activisionu a jakékoliv přečiny, ze kterých je Kotick obviněný, tvrdě odsuzuje.

„Stejně jako vy jsem i já pozorně sledoval poslední zprávy týkající se Activision Blizzard a jeho trvajících nařčení ze sexuálního obtěžování a toxického chování na pracovištích. Taková obvinění považuji za velmi znepokojivá a děsivá. Odporují mému přesvědčení a hodnotám, stejně jako přesvědčením, hodnotám a předpisům společnosti Nintendo,“ sdělil prezident Nintendo of America zaměstnancům a first-party vývojářům. S informací přišel původně web Fanbyte, tiskové oddělení Nintenda později toto sdělení potvrdilo a sdělilo, že už jej nebude dále komentovat.

Bowser v mailu také poukázal na to, že se Nintendo snaží na svých pracovištích zachovat maximálně přátelské a zdravé prostředí. Firma se dle jeho slov drží jistých standardů chování a očekává, že tyto hodnoty budou ctít i strategičtí partneři. Dle jeho slov také firma podniká kroky a je v blízkém kontaktu s Activisionem, nespecifikoval ale co to znamená v praxi.

Proti současné situaci ve firmě se tedy v současnosti vymezila část akcionářů, investoři, zaměstnanci i všechny tři firmy stojící za velkými platformami, na kterých Activision vydává své hry. Otázkou zůstává, jak se bude situace dále vyvíjet a jaké kroky jednotliví partneři podniknou. Během víkendu se objevily zprávy naznačující, že Kotick připustil možný odchod v případě přetrvávajících problémů. V souvislosti s prohlášením Phila Spencera pak Activision sdělil, že si „zpětné vazby partnerů váží“.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz